W Stalowej Woli rozpoczął się Festiwal Tyrmanda

Image

W piątek 11 września od rozmów o architekturze z udziałem Beaty Chomątowskiej, Anny Cymer, Andrzeja Siwka, Andrzeja Skalimowskiego, Marek Stańkowski rozpoczął się Festiwal Tyrmanda. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Festiwal Tyrmanda w Stalowej Woli to święto literatury, jazzu i architektury. O życiu i twórczości artysty opowiadać mają jego biografowie- Marcel Woźniak i Dariusz Pachocki. Pisarz, którego imienia festiwal ruszył właśnie w naszym mieście, jest uznawany za pioniera jazzu, dlatego też w programie znalazło się Trio Wojciecha Karolaka, Eskaubei & Tomek Nowak Quartet z projektem „Tyrmand to jazz” oraz przedstawiciel lokalnej sceny ŁJK. Festiwalową sekcję muzyczną nakręcał będzie Hirek Wrona, wielki wielbiciel talentu Tyrmanda. Kuba Płużek i Ida Zalewska zaprezentują program oddający charakter czasów w których żył i tworzył Tyrmand. Usłyszymy między innymi utwory Billie Holiday, Ellie Fitzgerald, Nancy Wilson oraz Krzysztofa Komedy.

Będzie więc coś o muzyce i architekturze, nieco o sztuce i inspiracjach różnymi formami artystycznymi. Stalowa Wola, jako miasto art. deco doskonale pasuje do tego klimatu. Dlaczego więc u nas takie wydarzenie.

Festiwal Tyrmanda ma potrwać aż do niedzieli.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Gienek

Trio Wojtka Karolaka rozwaliło system