Komisje Miejskie o koronawirusie w szkole

Image

10 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się obrady Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Tematem spotkania było funkcjonowanie szkół w okresie pandemii. W spotkaniu wzięli udział radni, dyrektorzy szkół, wiceprezydent Renata Knap, naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Halina Wołos, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Jerzy Darski.

Szkoły postępują zgodnie z procedurami

Podczas spotkania dyrektorzy szkół zapewnili, że ich placówki są dobrze przygotowane na różnego rodzaju sytuacje związane z pandemią koronawirusa. Działają zgodnie z wytyczonymi procedurami i rozporządzeniami. W razie pojawienia się osoby zakażonej, przygotowane są izolatki.

- Jeżeli chodzi o funkcjonowanie szkół, to myślę, że wszyscy dyrektorzy zgodzą się z tym, że szkoły zostały dobrze przygotowane. Uczniowie rozpoczęli naukę od 2 września, którą prowadzą zarówno we wszystkich szkołach podstawowych, jak i w Liceum Samorządowym. Środki do dezynfekcji zostały zapewnione i my jesteśmy otwarci, jako urząd, na doposażenie ich, jeżeli będzie taka potrzeba. W przyszłym tygodniu szkoły zostaną doposażone o dodatkowe stacje do dezynfekcji- mówi wiceprezydent Renata Knap.

Wyjazdy uczniów na basen

W Stalowej Woli podjęto decyzję, że w pierwszym semestrze nauki uczniowie nie będą uczestniczyć w zajęciach na basenie.

- Wspólnie, na spotkaniu z dyrektorami wszystkich szkół, uznaliśmy, że ten okres początkowy (wrzesień, październik, listopad) jest czasem, kiedy występują zwykle przeziębienia. Może być to związane z tym, że dziewczynki mają długie włosy i trzeba je dłużej suszyć, na pewno z chłopcami jest to ułatwione. Do tego dochodzi sytuacja pogodowa, dlatego uzgodniliśmy, że aby wyeliminować takie sytuacje, nie będziemy w pierwszym semestrze posyłać dzieci na basen- mówi Renata Knap, wiceprezydent.

Jak podkreśliła naczelnik Wydziału edukacji Halina Wołos rodzice uczniów klas I-III szkoły podstawowej mogą zapisywać dzieci na bezpłatne zajęcia z nauki pływania, które odbywają się po godzinach lekcyjnych.

Wiele obaw, wiele pytań

Podczas spotkania padło wiele pytań dotyczących m.in. funkcjonowania placówek, nauczania zdalnego, kumulacji roczników, postępowania w przypadku zakażenia koronawirusem itd. Radna Renata Butryn zwróciła uwagę na to, że zachowanie reżimu sanitarnego w szkołach to jedno, bo inną sprawą jest to, jak zachowują się uczniowie po wyjściu z niej m.in. czekając na przyjazd autobusów. Radna w trosce o los dzieci, pytała dużo. Mówiła, że nie wszyscy rodzice wszystko wiedzą.

W odpowiedzi na pytania dyrektorzy zapewnili, że działają zgodnie z rozporządzeniami i wiedzą jak postępować, jeśli chodzi o nauczanie zdalne lub hybrydowe. Zapewnili także, że w okresie od marca do czerwca pojedynczy rodzice prosili o wypożyczenie sprzętu komputerowego dla swoich uczniów w czasie zdalnego nauczania. Ponadto do 15 września zbierane są informacje od rodziców na temat infrastruktury informatycznej w domach. Dyrektorzy zapewnili, że są w pełni przygotowani na możliwość wypożyczenia sprzętu.

Podczas spotkania poruszono także temat sprzeciwu rodziców wobec noszenia maseczek przez uczniów na korytarzach szkolnych.

- Jako radni Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego dziękujemy dyrektorom za przygotowanie szkół i zapewnienie bezpieczeństwa dla uczniów i nauczycieli. Zgodnie z informacją przekazaną przez dyrektorów nie ma obaw, szkoły działają zgodnie z procedurami, które są wdrożone- mówi radny Dariusz Przytuła.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~O co kaman?

PO artykule można odnieść wrażenie, że promowani są tylko radni PO.
Przecież nie tylko oni byli na tej komisji i nie tylko oni zabierali głos.
Dlaczego cytowani są tylko radni PO, a dokładniej przewodnicząca lokalnych struktur tej partii i jej zastępca?
Dziwne...

~wirus

Kajetan, nie popisuj sie, wszystkie telewizje mówią o koronawirusie, co sie do TVN przywalasz? Tu nawet rzetelniej bo zaproszeni różni goście, komentatorzy.....

~Kajetan

Panie Darku niech pan wyłączy TVN, a włączy myślenie. Żadnej pandemii nie ma!

~FUCdza

Artykuł dziwnie zbieżny z wczorajszym elaboratem radnego Darusia na FB.
Nawet fotka.
Pytanie więc zasadne: czy radny płaci za promocję i lans swój?
Czy może jest redaktorem Stalowego Miasta?
Dlaczego się nie podpisał pod artykułem? Boi się?
Panie Darku proszę stanąć w prawdzie!

~Adam

Posłanka Sierakowska pokazała wysuszone przez płyn dezynfekujący ręce swojego dziecka. Piontkowski jej odpowiedział, że dezynfekowanie dzieciom rąk dzieci nie jest obowiązkiem wystarczy mydło. A w Stalowej Woli jest obowiązkowanie dezynfekowanie dzieciom rąk szkodliwą chemią ?