Jak przechowywać klocki lego?

Image

Klocki lego od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzieci uwielbiają się nimi bawić, a firma wciąż wypuszcza na rynek nowe kolekcje zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Z klocków można stworzyć najróżniejsze konstrukcje. Niektóre opakowanie liczą mniej klocków, a niektóre więcej, jednak osoby, które posiadają większą kolekcje muszą szczególnie zadbać o sposób ich przechowywania. Dzięki temu poszczególne elementy się nie wymieszają i będą bezpieczne.

Ogólne uwagi dotyczące przechowywania Lego

Najpopularniejszym sposobem przechowywania klocków, jest ich podział ze względu na zestawy i przechowywanie ich w pudełkach lub ułożonych na półkach. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze zdaje egzamin. Dzieci są bardzo kreatywne. Kiedy posiadają więcej zestawów lubią je ze sobą łączyć i wymyślać swoje układanki. Jest to jak najbardziej prawidłowa aktywność i nie należy jej ograniczać. Warto jednak zdecydować się na nieco inny sposób przechowywania klocków, żeby nie trzeba było desperacko po każdej zabawie dzielić pomieszanych zestawów.

Podział Lego ze względu na kolory

Klocki LEGO mają dość małą ilość kolorów. Dlatego chcąc je w odpowiedni sposób przechowywać z powodzeniem można zaopatrzyć się w odpowiednia ilość plastikowych, zamykanych pojemników i w każdym z nich oddzielić klocki w jednym z kolorów. Analizując wersje dostępne w różnych seriach LEGO, warto podzielić klocki na:

• czarne,

• ciemnoszare,

• jasnoszare,

• czerwone,

• brązowe,

• białe,

• zielone,

• pomarańczowe,

• żółte,

• niebieskie.

Osoby, które posiadają więcej zestawów, a co za tym idzie więcej sztuk klocków i więcej odcieni, powinny zaopatrzyć się w więcej pudełek, aby podział był jak najbardziej dokładny i wygodny.

Mniejsze elementy klocków Lego

Podział kolorystyczny klocków Lego może jednak nie być wystarczający. Poszczególne serie LEGO posiadają także wiele mniejszych elementów, które ciężko znaleźć w pudełkach pełnych klocków w jednym z kolorów. Dlatego, warto też zaopatrzyć się w pudełka z przegrodami, lub w specjalne wkładki do szuflad z przegródkami, w których można przechowywać mniejsze elementy tym razem podzielone ze względu na rodzaje. Porada szczególnie przyda się w przypadku klocków LEGO Technic, których złożoność zachęca do ciągłego porządkowania. W ten sposób łatwo zapanować nad posiadanymi zestawami klocków.

Obrazek


Podział na pozostałe elementy Lego

Poszczególne zestawy klocków LEGO posiadają także inne, dziwniejsze i większe elementy, dzięki którym można coś ze sobą łączyć, dobudowywać itd. Warto wykorzystać kolejne pojemniki i przechowywać w nich np. ludziki, klocki przeźroczyste, okna, drzwi, koła do pojazdów, okrągłe klocki, dodatkowe elementy jak jakieś siatki, drabiny, elementy wozu strażackiego i wiele innych.

Ilość wykorzystanych pojemników jest zależna od ilości zestawów i tego jakie dziwne i niestandardowe elementy się w nich znajdują. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, wartym uwagi są także klocki bieżące. W nim mogą się znajdować wszelkie klocki, którymi dziecko bawi się w danym momencie. Gotowe budowle należy ustawić w jakimś widocznym miejscu, a pozostałości schować do tego pudełka.

Inne rozwiązania

Pudełka to najbardziej popularne rozwiązanie. Jednak klocki można także umieścić w specjalnych kieszeniach, woreczkach, w wiaderkach czy matach, które wystarczy zwinąć po zabawie i schować. W sklepie dostępne jest wiele rozwiązań, ale można także wypracować je samodzielnie.

Wszystko zależnie od swoich możliwości i potrzeb. Poszczególne opakowania, w których znajdują się klocki powinny mieć specjalne etykiety, na których będzie opisane co dokładnie znajduje się w środku. Ma to duże znaczenie, szczególnie kiedy klocki przechowuje się w pudłach nieprzeźroczystych.

Pudła, w których umieszczone są klocki można przechowywać na szafce, na półce, pod łóżkiem, w szafie, czy ułożone jedno na drugie w kącie dziecięcego pokoju. Warto zadbać o to, aby miały one swoje miejsce na stałe. Ciekawym rozwiązaniem są też specjalne organizery, które mogą znacznie ułatwić przechowywanie klocków. Dobrze jest także pamiętać o przechowywaniu w odpowiedni sposób ulotek i instrukcji pochodzących z różnych zestawów. W ten sposób w łatwy sposób można w dowolnym momencie ułożyć dany zestaw.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.