Międzynarodowy Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków - start honorowy w Nisku

Image

31. edycja Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków rozpoczęła się 9 września w Nisku. Start honorowy 24 polskich i zagranicznych ekip miał miejsce na Placu Wolności. Z kolei tzw. start ostry kolarzy nastąpił w pobliskim Zarzeczu.

Na początek rywalizacji uczestnicy czteroetapowego wyścigu pokonali dystans 176 km drogami Podkarpacia licząc od Niska. Z Dużych Plant ruszyło blisko 140 zawodników. Start honorowy miał miejsce w Nisku, ale w pobliskim Zarzeczu, gdzie kolarska ekipa Voster ATS Team ma swoją siedzibę kolarze rozpoczęli wyścig na ostro.

Pierwszy etap 31 Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków z Niska do Sędziszowa Małopolskiego wygrał kolarz z Izraela Itamar Einhorn z grupy Israel Cycling Academy. Na finiszu wyprzedził belgijskich kolarzy Lotto Soudal: Arne Marita i Jarne Van De Paara. A kolejne miejsca zajęli Polacy: Alan Banaszek z grupy Mazowsze Serce Polski był czwarty, Sylwester Janiszewski z Voster ATS Team - piąty, a Stanisław Aniołkowski z CCC Developmet – szósty.

Tego samego dnia w Parku Miejskim w Nisku odbył się Mini Wyścig „Solidarności”, z udziałem dzieci od 5 do 12 lat. Mali kolarze ścigali się po parkowych alejkach na dystansie od 200 do 1600 metrów. Trójka najlepszych rowerzystów w każdej kategorii otrzymała puchary i nagrody rzeczowe. Wręczali je na podium dla zwycięzców po zakończeniu ostatniego wyścigu Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Robert Bednarz Starosta Niżański.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków to polski etapowy wyścig kolarski rozgrywany od 1990 roku. Wyścig jest zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. W tej imprezie sportowej udział biorą polskie grupy kolarskie oraz grupy zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams. Organizatorem wyścigu jest NSZZ "Solidarność" Regionu Łódzkiego przy współpracy z Towarzystwem Olimpijczyków Polskich oraz władzami miast, przez które przejeżdża wyścig.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Stalowa

Dokładnie. Jest tu jeszcze niejaki Stach, który zakłada tematy o tym jak to bezczelni właściciele mieszkań wyceniają je po swojemu. Wprawdzie ten pisze, że się buduje, ale dniami i nocami przegląda ogłoszenia nieruchomości. Pewnie buduje z klocków lego. Jakim nieogarniętym człowiekiem trzeba być, żeby nazywać ludzi kretynami bo zapracowali na mieszkanie? Zamiast zrobić to samo.

~Jaja

MDM , patologia to ty. Zwykły życiowy nieudacznik, któremu się wszystko należy. Kto zabrania vi kupić mieszkanie? Weź się człowieku do pracy i nie nazywaj patologią normalnych ludzi. Mam dwa mieszkania, które stoją puste. Kupione za własne pieniądze. Nie wynajmuję ich, bo jeszcze zalęgnie mi się taka patologia jak ty. Stać mnie na opłaty. Dodam, że mieszkam we własnym domu i nikt nic mi nie dał.

jabar

romek jak ci się nie podoba to dołącz do Abc

jabar

Abc, wyprowadź się do Warszawy tam czyste powietrze i woda perfumowana, korków ulicznych nikt nie widział, malkontencie za dychę

~Abc

To są jakieś żarty z tymi biegami w centrum miasta. Ta droga jest i tak wiecznie zakorkowana a jeszcze jakieś biegi ktoś organizuje i całkowicie blokuje przejazd! Dojechać ze Stalowej Woli do Niska i z powrotem to ostatnio czysty horror. Może i cel wyścigu szczytny ale rozsądku brak

~Mewaa

BRAWO MDM!!!

~MDM

Aha, jeśli znacie osoby, które wynajmują mieszkanie za kilka tysięcy i chwalą się tym na Instagramie - uświadomcie ich, że są kretynami, bo to nie jest ich mieszkanie. Mówcie to wprost przy kolegach/koleżankach.

Nie musisz? Nie wynajmuj! Nie wspieraj patologii.

~MDM

Zniknął stary temat, więc kontynuuję tutaj.

Nikt nie domaga się mieszkań za darmo. Chcemy ucywilizowania rynku nieruchomości. Nie może być tak, że młodzi po studiach nie mogą kupić mieszkania na własne potrzeby, bo zanim deweloper wbije łopatę w ziemię, 90% lokali jest już sprzedana rentierom i spekulantom. Co mają począć ci młodzi ludzie? Zostaje im dalej wynajmować pokój w jakiejś dziurze. Czy w tym kraju rentierzy to grupa nietykalna?

Zamiast 500+ i innych plusów wystarczy realizować skuteczną politykę mieszkaniową, czyli łatwa dostępność mieszkań (preferencyjne warunki zakupu, wkład własny od 0%, dopłaty do wkładu dla najmniej zarabiających), ukrócenie kupowania mieszkań na wynajem (m.in. podatek wykładniczo od każdego kolejnego mieszkania, podwyższenie podatku od najmu, zaostrzenie przepisów, zakaz wynajmowania dziur po babci), budowa nowoczesnych akademików i apartamentów dla studentów (może tym się zająć kapitał prywatny), ukrócenie spekulacji (mieszkanie jako podstawowa potrzeba nie może być instrumentem finansowym), zakaz przesprzedaży mieszkań. Mieszkanie+ to fajny program, ale o ograniczonym zasięgu. Prywatni deweloperzy budują znacznie więcej, ale te mieszkania są niedostępne dla młodych.

~......

To samo co o piszących debilne komentarze, którym do życia wystarczy najeść, wyspać, zalec w fotelu z piwem przed tv, a jak coś zakłóci ich powrót z pracy w mieście do domu na wsi, to toczą pianę.

~romek

Co sądzicie o paraliżowaniu ruchu w tej mieścinie z jedną wiecznie dziurawą ulicą i pseudo obwodnicą?