Co dalej z osiedlem Leśna?

Image

Miało coś się dziać, a nic się nie dzieje, przynajmniej wizualnie. Mieszkańcy jak na zbawienie czekają na nowe bloki. Rynek wtórny w Stalowej Woli można już porównywać z tym w dużych miastach.

Radny Łukasz Warchoł, podczas obrad Rady Miejskiej, skierował pytanie do prezydenta dotyczące osiedla Leśna.

- Chciałem zapytać o osiedle Leśna. Budżet miasta wydał na to już kilka tysięcy złotych, a do tego momentu żadna sosna nie została ścięta pod to osiedle- mówił radny Łukasz Warchoł.

Jak wyjaśnił włodarz miasta sprawa utknęła w miejscu. A wszystko to przez pandemię koronawirusa.

- Procedura jest w toku. Mamy nadzieję, że na jesieni uchwalimy plan miejscowy dla osiedla Leśna, które otworzy możliwość prowadzenia inwestycji prywatnych i miejskich w tym zakresie. Powiem szczerze, że to jest pewna ofiara koronawirusa, jak i wiele innych działań administracyjnych, które były podejmowane. Kwestia wytrącenia pewnych terminów spowodowała bardzo mocne wydłużenie przygotowania dokumentacji i uzgodnienia jej- mówił na sesji Lucjusz Nadbereżny.

Na osiedlu Leśna ma powstać około 600 mieszkań. Tak jak wcześniej zapowiadano, część z nich będzie można kupić za gotówkę od dewelopera, inne będą przydzielane przez miasto na podobnej zasadzie jak to było w przypadku bloków na ul. Orzeszkowej.

- Część działek, które są zaplanowane na osiedlu Leśna jest przewidzianych pod sprzedaż komercyjną, pod zabudowę deweloperską i my teraz w budżecie miasta mieliśmy zaplanowane wpływy ze sprzedaży tych działek. Nikt o zdrowych zmysłach nie ogłosi przetargu na taką działkę dopóki nie będzie tam planu miejscowego i to nam powoduje, że sprzedaż będzie mogła ruszyć w styczniu, lutym przyszłego roku- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~taka prawda

Do ania , już najmądrzejsi komentatorzy na tym portalu odpowiedzieli ci na wszystkie twoje pytania. Więc powtórzę jeszcze raz już na wiosnę w 2023 zaczynamy budowę tego osiedla LEŚNA a skończymy go w przyszłej kadencji PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO. A gdyby się zmienił układ polityczny w naszym mieście to te osiedle nigdy nie powstanie.

~Edi

Budowa miała ruszyc w 2019, byly slajdy, prezentacje i puszenie wielkiego ministranta a ci jest każdy widzi

~Ania

Kiedy powstanie to osiedle? Bardzo chcę tam zamieszkać! Nie chcę iść na wieś! Nie na Charzewice!

~Wiktor

Mamy tyle wolnego miejsca w gminie Stalowa Wola, gdzie nie trzeba wycinać drzew i można budować całe osiedla. Dlaczego wycinacie drzewa i wylewacie beton w lesie ?
Wszystko wtłoczone na siłę, za pół roku okaże się, że brak miejsca do parkowania itp historie.
Kto zatwierdza takie plany zabudowy ?

Mariusz77

Taaaa....ta pandemia to dar Bozy dla wszelakich nieudaczników jak Lucek Drwal bo mogą nią tlumaczyć wszelakie porażki .

~bzkzk

Niestety pandemia zjadla wszystkie oszczednosci i nie ma kasy na rozpoczęcie budowy osiedla.

czarus81

W Rzeszowie jakoś pandemia nie przeszkadza. Budują mieszkania na potęgę.

~emerytka

Koło LO było fajne miejsce na bloki, bez karczowania lasu. To sprzedali pod kolejną Biedronkę - najwyraźniej takich sklepów potrzebują nasi mieszkańcy. Co do inwestycji, to budowa placu zabaw na os. Pławo to jak budowa schronów-beton, żelbeton i głębokie wykopy a potrzebne inwestycje, to tylko gadanie na okrągło i zasłanianie się koronawirusem.

~nana

Ma rację piszący "manukun" o oklamywaniu wyborców przez prezydenta miasta. Ja uważam, że jest to przejaw przerostu jego ego zmieniający się w arogancję. Powierzchownie jest tylko ugładzony ale wewnętrznie jest arogantem i narcyzem. Nic dobrego to nie wróży nam mieszkancom miasta. Na jakąkolwiek inwestycję nie ma co liczyć bowiem mozliwosci finansowe miasta zostały zredukowane do... splaty odsetek kapitałowych od zaciagniętych bez sensu kredytów i pożyczek w okresie minionych 5 lat! Każdego rozsądnego mieszkanca drażnią spraszane mowiące głowy, których przekaz ma niby zniwelować długi? Po co oni się tak licznie i często zbierają? Kogo o powstającej biedzie mają przekonać?

Mariusz77

yntelygent....czy ty aby nie chory ??? Ktoś cie nie otruł ??? Bo jeszcze kilka dni te!u zachwales ten raj zbudowany w locie czoła przez Lucka Drwala a teraz piszesz ze potrzebne są jednak inne rzeczy niz piaskownice , hustawki i fontanny ???
A moze to rozdwojenie jaźni ?? Pisaleś o raju a swojego synalka chcesz stąd eksportować kupując mu mieszkanie w Lublinie !ub Rzeszowie a nie w tym raju .

manukun

@inżynier
Bo jest pandemia i można bezkarnie obiecywać cuda na kiju, byle dotrwać do końca kadencji. Każde niewygodne pytania dotyczące opóźnień w realizacji obiecanych projektów będą usprawiane koronawirusem aż do 2023. Wtedy nastąpi cud nad Sanem i będzie wysyp projektów po kilku latach posuchy.

Oczywiście zapłaci miasto, bo realizacja na raz tylu zadań podniesie ceny u wykonawców.

@takaprawda
Ja to wiem, ty to wiesz, władze niestety nie. I tu jest główny problem - wszystko musi przejść przez magistrat. Tak nawet najlepszy pomysł jest zamieniany na kosztowne dziadostwo.

Weź taką bibliotekę - dlaczego pomimo pustych pomieszczeń miasto nie udostępnia ich seniorom, tylko za ciężkie pieniądze remontuje centrum4?

Bo trzeba zrobić dużo szumu przy robieniu najmniejszej pierdoły. To już nie jest zdrowy marketing władz, tylko chore przechwalanie się wszystkim. Które miasto tej wielkości przy budowie boiska, placu zabaw czy żłobka wielokrotnie organizuje spędy partyjnych dygnitarzy?

Widziałeś, żeby kiedykolwiek miejski projekt powstał przy udziale społeczeństwa? Robią ankiety tudzież konsultacje tylko dlatego, że dofinansowanie tego wymaga. Plac Piłsudskiego czy rynek rozwadowski - mieszkańcy oprotestowali likwidację zieleni. Czy administracja posłuchała? Nie. Dla niepoznaki zamówili kolejną koncepcję i temat chwilowo ucichł, ale dalej plany wyglądają jak stworzone przez ludzi, którzy nigdy tam nie byli. Dalej wyciąć drzewa już rosnące, niż dostosować projekt do istniejącego drzewostanu, zieleni czy infrastruktury.

~antyrentier

Tylko po co wpuszczać deweloperów, jeśli po te nowe mieszkania rzucą się rentierzy?

~TakaPrawda

@ manukun

Bo tam jest inna mentalność. Dużo studentów, dużo młodych ludzi. Jest praca. Jest edukacja. Są lepsze knajpy i kluby. Większość lokali czynna do ostaniego gościa. Dużo prywatnych obiektów do spędzania wolnego czasu (parki trampolin, escape roomy, prywatne parki linowe, itd). Może nie ma nowoczesnego basenu jak w Stalowej Woli ani krytego lodowiska (żaden prywaciarz tego nie zbuduje, bo się nie opłaca). Może koszty życia są wyższe. Ale jednak ludzie chcą tam mieszkać.

Co z tego, że Stalowa zbuduje więcej atrakcji, jeśli nie ma pracy dla młodych, oferta edukacyjna słaba, brak prywatnych obiektów do spędzania wolnego czasu, brak mieszkań deweloperskich (nowe tereny trzeba wydzielić koło VIVO i po budowie mostu po drugiej stronie). Kiedyś były afery o działki pod salony samochodowe. Może zamiast salonów bardziej potrzebne są nowe bloki?

~inżynier

No dobra to bierzmy się za karczowanie tego wielkiego placu budowy od stacji kolejowej do tunelu po torami na co czekacie ludzie?

manukun

@yhyy
Potrzebujesz wyszukiwarki, żeby znaleźć atrakcje w Stalowej Woli? To nic dziwnego, że zabawki za miliony złotych uważasz za niezbędne.

W Rzeszowie są atrakcyjne? Nie ma parku wodnego, linowego, motylarnie i lodowiska też nie wciąż ma. A mimo tego ludzie walą tam drzwiami i oknami, bo można znaleźć zatrudnienie.

W Zamościu jest zoo i interesujące tereny dookoła twierdzy. Czy młodzi tam chcą mieszkać? Nie, bo rynek pracy kuleje.

~Kwacz

Budowanie mieszkań jest jak widać zdecydowanie nie do ogarnięcia, w przeciwieństwie do placów zabaw, parków, koników bujanych i festynów.

~Marek

Jeśli miasto nie wdroży natychmiast planów zagospodarowania pod nowe inwestycje mieszkaniowe to miasto padnie dlaczego spółdzielnie mieszkaniowe wykazują taki marazm w tym temacie. Proponuje włodarzom pojechać do Mielca zobaczą ile jest tam gotowych osiedli nowoczesnych do zamieszkania do kupienia jest w czym wybierać.

~takaprawda

Do ola, nie masz pojęcia o czym gęgasz PAN PREZYDENT L.N. krytykował SZREKA tylko za to że nigdy nie zjawił się na żadnym zebraniu rady miasta i miał 100 procent racji. Bo co to za gospodarz którego nie interesowało co radni mają do powiedzenia.

~Yhyy

Manukun teraz jak wpiszesz w wyszukiwarke atrakcje Stalowej Woli to przynajmniej coś wyskoczy w wynikach. Kiedyś to było tylko muzeum i kościół Floriana. I po co ktoś miał tu zaglądać nawet gdyby mu zaoferowali dobrze płatną pracę ? Żeby kisić się w domu po pracy ?

manukun

@marcin
Dług to Pikuś. Małe piwo. Dramatyczny jest topniejący poziom nadwyżki budżetu. Zamiast dochodowych projektów kasa idzie na te kosztowne w utrzymaniu. Stadion, błonia, nowe urzędy, muzea, place zabaw, parkingi, elektryczne autobusy - utrzymanie tego kosztuje grube miliony, które nie pojawiły się dodatkowo w budżecie. Nie dość, że ubywa płatników podatków, nie dość, że brakuje nowych inwestycji, to jeszcze gwałtownie rośnie koszt utrzymania infrastruktury istniejącej oraz obsługa zadłużenia.

Jest tak źle, że miejska spółka nie była w stanie zbudować 3. bloku przy ul Orzeszkowej, a miastu potrzeba pożyczek na spłatę rat kredytu. Przy czym dalej żyjemy ponad stan, byle wytrzymać do wyborów

Śmiać się czy płakać?

~pipi

W odwrocie pozostaje tylko... PROVIDENT!!!

~Marcin

Prawdziwym covidem tego miasta jest jego rosnący dług, rosnący w zastraszającym tempie. Powstaje pytanie, kto to wszystko spłaci?
Najgorszym jest życie ponad stan...

~ola

Nie mogę zrozumieć zbyt częstych aluzji personalnych , czemu one mają służyć? Tak chociażby w poniższych komentarzach typu cyt. "... ciekawe ile z tych komentarzy napisał Daruś a ile Danielek"? Gdyby nawet ci dwaj panowie o ładnych imionach cokolwiek pisali a mądrze z roztropnością o sprawach miasta to chwał im za to a nie potępienie. Przecież wzorem lat kiedy znany krzykacz i krytyk młodzieżowy co tylko po skończonym KUL-u jechał po panu Szlęzaku jak na burym kucu by dojechać do magistratu to tak samo każdemu obywatelowi przysługuje takie samo prawo krytyki a nie bałwochwalstwa i noszenia nikczemnika w lektyce. Jeśli to Wy panowie o wymienionych imionach piszecie to róbcie to nadal bowiem takie jest wasze prawo do krytyki nawet w Konstytucji zapisane. Dziwi mnie nieznajomość ważnych aktów prawa polskiego przez niektórych piszących na tym forum.

manukun

@ltn
Bo to propaganda sukcesu dla tępych wyborców jak Edzio. Nieważne, że miasto tonie w długach i tyka bomba demograficzna, on na stadion i nie musi się wstydzić

~kibic

Do derryl, SZREK to był najgorsze prezydent w dziejach naszego miasta i dobrze , że kibice go rozliczyli bo dziś jak by siedział w urzędzie miasta to by była katastrofa z naszym miastem.

~kibic

Do derryl, SZREK to był najgorsze prezydent w dziejach naszego miasta i dobrze , że kibice go rozliczyli bo dziś jak by siedział w urzędzie miasta to by była katastrofa z naszym miastem.

~Ltn

A dlaczego nic prezydent nie wspomina o tym ze na tym terenie jest rura gazowa której praktycznie nie da się przedniesc a jak się da to koszty będą ogromne?

las

Olo .Dług publiczny mają wszystkie kraje więc i my musimy się zadłużać na potęgę aby im dorównać a może nawet prześcignąć przeliczając na obywatela.Węgry jeszcze większy mają dług publiczny na osobę jak polska .Straszyć nie ma co bo już jest żle a będzie gorzej ale damy radę .

pl2

Do Rzeszowianin:
Napisz ile ludzi straciło w ostatnim czasie w dolinie lotniczej.

~Rzeszowianin

Zapraszam do Rzeszowa, dużo lepsze perspektywy życia tak niedaleko