Sklep internetowy, a koszty - podpowiada księgowa

Image

Prowadzenie własnego sklepu internetowego to bardzo wygodna forma pracy zarobkowej. Pozwala na sprzedawanie własnych produktów i zarządzanie własnym czasem. Jednak, żeby sklep przynosił zyski na satysfakcjonującym poziomie, należy w niego zainwestować. Jakie koszty trzeba ponieść w trakcie zakładania sklepu internetowego i na czym faktycznie można zaoszczędzić?

Kwestie prawne

Po pierwsze – rejestracja działalności. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej albo spółki cywilnej, jest ona darmowa i wymaga jedynie złożenia wniosku do CEIDG-1. Chyba, że zdecydujemy się na jedną z form spółek handlowych – wówczas będziemy musieli ponieść znacznie wyższe koszty. Na samym początku możemy również zupełnie zrezygnować z rejestracji, jeśli nasze miesięczne przychody z działalności nie będą przekraczać 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Po drugie – księgowość. Koszty księgowości w przypadku jednoosobowej działalności to w najlepszym przypadku koszt około 100 zł, przy spółce z ograniczoną odpowiedzialnością ceny zaczynają się od 500 zł w górę w zależności od liczby faktur. Jeśli więc chcemy zaoszczędzić, skorzystajmy z usług księgowości internetowej – będzie ona dla nas najbardziej korzystna, a ponadto nie będziemy się musieli obawiać kar ze strony Urzędu Skarbowego. Wybierając księgowość dla swojego biznesu, warto zapoznać sie z ofertą jaką przedstawia księgowość Kraków - Justyna Mąkosa - 15-letnia księgowa z Krakowa.

Zakup towaru, a sklep internetowy

Każdy sklep internetowy powinien dysponować towarem, który zamierza sprzedawać. Jednak koszty utrzymania magazynu są dość wysokie, zwłaszcza dla osób dopiero co rozpoczynających swoją przygodę ze sklepem internetowym. Warto więc również w tym aspekcie szukać innych rozwiązań. Możesz produkty przechowywać w domu, np. w dodatkowym pokoju, albo w piwnicy czy garażu. Świetną i popularną ostatnią opcją jest dropshipping, czyli sprzedaż produktów, które przechowywane są w hurtowni. My jesteśmy pośrednikiem, płacona jest nam prowizja od sprzedaży, ale koszty wysyłki i magazynowania ponosi hurtownia.

Własna strona internetowa

Oczywiście do funkcjonowania sklepu internetowego potrzebujesz strony internetowej. A to wymaga wykupienia domeny i hostingu. Możesz wykupić je sobie sam i za pomocą szablonów i dostępnego oprogramowania, samemu postawić taką stronę. Możesz również wykupić opcję tzw. platformy abonamentowej, w której sklep jest już dostępny, ale można zmieniać w nim pewne detale. Dla posiadaczy dużej ilości gotówki jest jeszcze jedna opcja – stworzenie indywidualnego sklepu internetowego. Liczyć jednak musimy się tu z wydatkiem rzędu ok. tysiąca złotych (a nawet więcej).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.