40 lat minęło jak jeden dzień

Image

Kolejne pokolenia i kolejni mali i duzi artyści, wiele tysięcy godzin ćwiczeń, występów, rozmów i planów, hektolitry farb i kilometry płócien… Uczą się, bawią, spędzają czas aktywnie: młodzi i najmłodsi, starsi i w sile wieku, ci wszyscy, którzy zakochali się w SDK i związali z nim swoją artystyczną duszę. A to wszystko utrwalone w głowie, w sercu, na kliszach i kartach pamięci, by nie zaginęło, by było wspomnieniem.

40 lat to mnóstwo czasu, bo już dzieci tych dzieci, które kiedyś przychodziły do Spółdzielczego Domu Kultury maszerują przez stalowowolskie osiedla by pójść w ślady rodziców i dziadków, by bawić się i kształcić swoje talenty, a tych przecież im nie brakuje. Pośród blokowisk, teraz różnobarwnych i odnowionych, ukrywa się wiele artystycznych dusz i to właśnie one, dzięki bodźcom dyskretnie i fachowo wysyłanym na zajęciach otwierają całą gamę tkwiących czasem głęboko umiejętności. Wielu poszło dalej i związało swój los z kulturą i sztuką, wielu kształci się w dorosłym już życiu wspominając pierwsze kroki stawiane w Spółdzielczym Domu Kultury.

- Każdy jubileusz to wielkie wydarzenie, to także uroczystość, pod którą można zaprezentować swoją dotychczasową pracę i osiągnięcia. W imieniu pana prezydenta i również własnym pragnę przekazać wyrazy najwyższego uznania i szacunku za pracę, za trud, który wkładacie państwo w pracę z dziećmi i młodzieżą, dorosłymi i seniorami- mówiła podczas imprezy Renata Knap, wiceprezydent Stalowej Woli.

Na ręce dyrektora SDK Józefa Sroki zastępca włodarza miasta złożyła okolicznościowy grawer życząc wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów jemu i pracownikom Spółdzielczego Domu Kultury.

- Powstanie Spółdzielczego Domu Kultury to zwrot w kierunku młodzieży ze Stalowej Woli. To, że dzisiaj świętujecie państwo 40 lat, to pokazuje jak silną pozycję macie państwo w Stalowej Woli, na którą ciężko pracowaliście przez szereg lat. Dla mnie osobiście to także sentymentalna podróż, bo właśnie tutaj, do Spółdzielczego Domu Kultury, jako małą dziewczynkę zaprowadziła mnie mama na zajęcia taneczne. To tu mierzyłam się z wielką sceną, z reflektorami- mówiła Renata Knap.

Dyrektor SDK Józef Sroka podziękował władzom Spółdzielni Mieszkaniowej, prezydentowi miasta, a także swoim poprzednikom, którzy wspierają działalność Spółdzielczego Domu Kultury.

[i]- W osobach, które wyszły z tego domu kultury mamy wielu wspaniałych ludzi, nie tylko artystów, ale również dyrektorów ogromnych przedsiębiorstw, a ci pierwsze kroki stawiali właśnie tutaj, w Spółdzielczym Domu Kultury- mówił Józef Sroka.

W niedzielę 6 września br., na Centralnym Placu Zabaw zorganizowano obchody 40- lecia istnienia SDK. Na deskach amfiteatru zobaczyliśmy: Zespół Muzyczny Seniorów „EMSTAL”, Chór „GAUDE VITAE”, Zespół Taneczny „PEREŁKI”, Zespół Pieśni i Tańca „RACŁAWICE”, Koncert muzyki klasycznej, Dziecięcy Zespół Tańca „SMYK” i Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego „PASJA”, program kabaretowy Stana Tutaja, a także wokalistów ze Studia Wokalnego „VIVO”, koncert zespołu „Riders of Deserted Seans”.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkam

On wybudował? smiech2
Za darmo?
Pokazać Ci rozpiske ile płacę na nich prze te wszystkie lata co należę do tej pożal się Boże spółdzielni?

~INTELIGENT

manekin= się e2rds albo inaczej manekin vel e2rds.

~INTELIGENT

manekin= się e2rds albo inaczej manekin vel e2rds.

~takaprawda

Podziękujcie wszyscy mieszkańcy tego miasta naszemu PANU PREZYDENTOWI L.N. , ze wybudował taki piękny amfiteatr i możecie w godnych warunkach oglądać za darmo takich artystów.

~Mieszkam

Ale tłumy na ławkach!
Pewnie same dziadki i babcię co przeprowadziły wnuczki.

Żenada.
Ale kasa płynie wartkim strumieniem z naszych opłat

e2rds

Ja na to, że jakiś debil Kuzyr próbuje wciągnąć mnie w dyskusję, ale z debilami nie dyskutuję.

~Yhuy

Już byś Grażyna przybiegła....

~grazyna

Pamiętam jubileusz 30-lecia SDK. To była impreza. I pełno ludzi było, dziś pustki a dzieci się napracowały. Mieszkam w bloku SM i żadnej informacji.

~Nina

Dlaczego nikt nie ma maski później nie dziwne jakie będą konsekwencje

~jasio

A co z klimatyzacją w szpitalu i dlaczego nie było nima i nie będzie Na tO piniedzy

~Hiu

Pewnie manekin nie widzi sensu wydawania kasy na kulturę...
Poczekamy na hejt.

~Vrek

To Macgrawer jasiiu

~jasio

Co to za jeden je ten grawer

~Kuzyr

Ciekawe co na to e2rds vel margot.