Kolejne boiska, kolejne place zabaw?

Image

W mieście powstaną kolejne boiska i nowe place zabaw. Skąd będą na to pieniądze?

Stalowa Wola ubiega się o dofinansowanie w ramach programu rządowego „Sportowa Polska” na budowę boiska wielofunkcyjnego przy PSP nr 4. Szacunkowa wartość tej inwestycji to pół mln zł. W ramach tego samego zadania Stalowa Wola może otrzymać także pieniądze na remont boiska przy PSP nr 12. W przypadku „Dwunastki” nie czekano na rozstrzygnięcie konkursu, bo stosowny przetarg na wykonanie remontu nawierzchni ogłoszono jeszcze przed wakacjami. Prace w tym zakresie ruszyły w lipcu, a ich koszt to prawie 280 tys. zł.

Miasto ma szansę na pozyskanie środków na kolejne zadania związane z infrastrukturą sportową. Część z nich jest już w realizacji.

- Ubiegamy się o środki na budowę boiska wielofunkcyjnego, jak również sportowego placu zabaw przy ul. Jaśminowej (na błoniach przy OSP Charzewice). Przy ul. Traugutta mamy kolejne zadanie. Jest to również boisko i dodanie tam dodatkowych elementów sportowych. Czekamy także na rozstrzygnięcie „Podwórka dla Pława”- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prace związane z budową boisk są zaplanowane na 2021 rok Tymczasem, jeśli chodzi o podwórko dla osiedla Pława, to zgodnie z harmonogramem, inwestycja powinna być zakończona pod koniec listopada br. Jej koszt to ponad 2 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~wifi1

~tyski - na placu zabaw nawet emerytów nie będzie bo to betonowe pustynie bez odrobiny cienia. nikt tam w leni upalny dzień nie wytrzyma a zwłaszcza starsi.

manukun

@tyski
Spokojnie, zaraz przyjdą wybrańcy z magistratu i zaczną pisać pomyśle opozycji dotyczącej utworzenia parku dla psów. Przecież zatrudnieni na ciepłych posadach nie napiszą, że polityka Nadbereżnego da jakiekolwiek pozytywne efekty. Kupowanie dekoracji na kredyt zawsze kończy się źle...

~tyski

Miasto się wyludnia , a tu następne boisko i plac zabaw , kto tam się będzie bawił i grał . Może urośnie znowu pokolenie piłkarzy III ligowych a na placu zabaw będą siedzieć już tylko emeryci , bo tacy tylko zostaną .Młodzi z dziećmi będą mieszkać tam gdzie będzie praca i przyszłość a tego u nas nie ma i się na lepsze nie zanosi . Tak u nas władze miasta rządzą .

~Wyborrr

A ten park dla kundli będzie, co go opozycja obiecywała?
Przed wyborami jeszcze mówili, 2 lata minęły i parku jak nie było, tak nie ma!

~WYPAD

nikoka. Zobacz amebo na zadłużenie państwa .Ale tego w tv-pis nie usłyszysz tylko jakieś brednie o Warszawie które łykasz jak pelikan.

~reBULianty

POra protestować w 8 osób.
POłazić PO POmnikach, takie "zabawy" kodziarskie...

~Pa Pa

Wszystkim narzekającym doradzam wyjazd do stolicy. Tam Nadworny Szambelan ma same dobre rady jak miałoby być gdyby coś chociaż cokolwiek robił.

~Nikoka

Wyją trolle opozycji jak oszalałe.
Ale że ich ukochany Rafauek zadłuża Warszawę
(obecnie 4 miliardy, za 2 lata ma być ponad 7 miliardów zł)
to żaden nie piśnie!!!!

bzk

Ośrodek uniwersytecki. Hehehe

~Tadek

Same piaskownice ,brak nowych inwestorów brak nowego budownictwa .Rzeszów ma dojrzałego Prezydenta i się rozwija Stalowa ma to co ma

~Miro

Każdy projekt to zarobek dla przedsiębiorców, co wam nie pasuje gegacze?

~kitka

Szlęzak chciał zrobić ze stalowej ośrodek uniwersytecki a lucek próbuje wioskę olimpijską

~olof

ja prdole, LN jesteś prezydentem czy ministrem sportu????

Mariusz77

...będzie zabawa, będzie się działo....
Aż nagle zgasną światła na u!icach w beton city i u was też zasną światła w domach bo dlug miasta kiedys zgasi tu wszystko

manukun

A mieszkańcy tego rzeczywiście potrzebują, czy robimy sztukę dla sztuki, żeby dotację przerobić? Widzę na swoim osiedlu, jak siłownia plenerowa świeci pustkami, kiedy bym nie szedł z dziećmi, nikogo tam nie ma. A tyle szumu było przy otwarciu! Może warto się zastanowić nad sensem budowania wszystkiego wszędzie. Na Pławie już jasno powiedzieli mieszkańcy,że boiska nie chcą. Po co zatem brać dotacje i tracić pieniądze z budżetu? Wydatków jest dużo i to pilniejszych.

@brt
Młodzi ludzie potrzebują placów zabaw i boisk, czy może jednak mieszkań i sensownej pracy?

~___

Będzie w tej stparwie protest stalowowolskiej opozycji?
Renatka napisze jakiś list?
A może Darek wstawi jakiś post nienawistny?
Damianek zwoła lans-konferencję?

~BRT

Oczywiście według niemieszkającego w Stalowej Woli manekina jest to wszystko niepotrzebne!!!!