Powiat gotowy na pierwszy dzwonek

Image

1 września – w tym roku po wyjątkowo długiej przerwie - w szkolnych murach znów zrobiło się gwarno. 4 272 uczniów rozpoczęło właśnie nowy rok szkolny 2020/2021 w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Stalowowolski.

- Jestem zadowolony z wyników naboru do naszych szkół. Młodzieży będzie w nich nawet trochę więcej, niż się spodziewaliśmy. Szkoda tylko, że naukę musimy rozpoczynać pod znakiem koronawirusa i wszystkich związanych z nim obostrzeń. Wiem, że część nauczycieli, ale też uczniów oraz ich rodziców czuje pewien niepokój związany z nauczaniem w dobie epidemii, ale nie ma innego wyjścia. Z tą samą sytuacją mierzy się cały świat i my również musimy stawić jej czoła. Zapewniam jednak, że my – jako organ prowadzący szkoły, a także ich dyrektorzy oraz kadra szkolna, zrobimy wszystko, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo podczas nauki. Mamy płyny do dezynfekcji, opracowane niezbędne procedury, jesteśmy też w stałym kontakcie z Sanepidem. Mam nadzieję, że jeśli wszyscy będą pamiętać o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego, to nie będziemy musieli przerywać nauki w naszych szkołach i wracać do nauczania zdalnego – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

W tym roku szkolnym, w placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Stalowowolski, naukę 1 września rozpoczęło w sumie 4 272 uczniów. Poniżej ogólna liczba uczniów w poszczególnych szkołach, w nawiasach liczba oddziałów:

● Zespół Szkół Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej - 839 uczniów (30 oddziałów),

● Zespół Szkół Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego – 717 uczniów (28),

● Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki - 863 uczniów (35),

● Zespół Szkół Nr 3 im. Jana III Sobieskiego – 730 uczniów (29),

● Centrum Edukacji Zawodowej – 744 uczniów (31),

● Zespół Szkół Nr 6 Specjalnych – 125 uczniów (29),

● Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – 254 uczniów (9).

Tradycyjnie już, do naszych szkół oprócz młodzieży z Powiatu Stalowowolskiego, trafiła spora grupa dzieci z innych powiatów. W tym roku stanowią one ponad 27 procent wszystkich pierwszoklasistów. - To akurat dobrze, że nasze szkoły przyciągają młodzież spoza naszego powiatu, ponieważ świadczy to tylko o tym, że kształcą na dobrym poziomie, a ich oferta edukacyjna jest atrakcyjna- mówi Janusz Zarzeczny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ile jeszcze

Pani N. prosze pisać pod jednym nickiem ;)
Poszkodowany nie jest bez winy, odmowa założenia okularów ochronnych była jedną z najważniejszych przyczyn jego uszczerbku na zdrowiu, ale chyba mu to nie przeszkodziło pojawiać się na dyskotekach ;)

~nescafe

Koniecznie trzeba przywołać zdarzenie z tamtego okresu czasu. Otóż powstała strzelnica w pomieszczeniu b. biblioteki posiadała stosowne zezwolenia nadzoru budowlanego czy też była samowolą budowlaną? Występujący przed kamerą dyrektor Włodzimierz S. zapomniał, że ma wpięty w klapę mikrofon i co mówił do instruktora od strzelania? Kazał mu łgać czy prawdę mówić jak było? Z kolei pan starosta Zarzeczny zapomniał sobie a może teraz już sobie przypomniał, że dawał kasę z budżetu na samowolę budowlaną i to był jego pomysł na tworzenie klasy wojskowej w tej szkole . Nieszczęście ktore spotkało chlopaka to jego wina? Nie zgadzają się fakty.

~ile jeszcze

Do Pani podającej się za "Doda"
Droga Pani N. (imienia nie przywołam) czy długo pani będzie jeszcze szukała winy w innych osobach, a nie w osobie poszkodowanej i w samej sobie. Chyba pora, żeby Pani już skończyła cyrk, który sama Pani tworzy, a każdy ma go w głębokim poważaniu.

~doda

Konkretne pytanie do pana Zarzecznego. Na podstawie jakiego przepisu prawnego i kiedy pan powołał bez konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 2 Włodzimierza S.? Wiedzieliśmy, że ten pan odchodził z funkcji dyrektora w oparach olbrzymiego skandalu do którego także pan się przyczynił jako wicestarosta! Więc czas jest stosowny na publiczną pana spowiedź!