Norweskie środki dla MDK?

Image

Miasto ubiega się o duże środki norweskie z Ministerstwa Kultury na modernizację wnętrza Miejskiego Domu Kultury. Choć wniosków jest bardzo dużo, to „ten nasz” przeszedł pozytywnie ocenę formalną.

Projekt, który szacowany jest na prawie 20 mln zł zakłada przebudowę i remont sali widowiskowej, sceny i pomieszczeń przyległych. W sali widowiskowej planowana jest m.in. wymiana podłogi na widowni i foteli, renowacja zabytkowych płaskorzeźb, zdobień ścian i sufitów, wymiana oświetlenia ogólnego na widowni, montaż elektrycznych wyciągów scenicznych, inteligentnych urządzeń oświetleniowych. Z kolei w małej sali kinowej planowane są pracę, które dostosują pomieszczenie do wymogów sali muzyczno- teatralnej wraz z adaptacją dodatkowego pomieszczenia na zaplecze sceniczne i garderobę. W ramach tej inwestycji obiekt zostanie w jeszcze większym stopniu dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Po decyzji, którą podejmowaliśmy na sesji zdalnej, złożyliśmy ten projekt. Chciałbym poinformować, że przeszliśmy pierwszą ważną ocenę formalną, natomiast konkurencja jest gigantyczna. Wartość projektów, które zostały złożone to około 2,5 mld zł. Bijemy się o te 20 mln dla Stalowej Woli. Stawka jest wysoka, konkurencja jest wysoka, ale pierwszy etap jest za nami. To co jest istotne, to Miejski Dom Kultury już dzisiaj realizuje te zadania, które zostały wpisane w ten wniosek. Festiwal Tyrmanda to jest coś, co wyróżnia dzisiaj miasto Stalową Wolę na tle innych ośrodków kulturalnych- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jeśli udałoby się pozyskać środki norweskie, prace modernizacyjne prowadzone byłyby w latach 2021- 2023.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@takaprawda
Stosuję metody klakierów z magistratu ;)

~Aminken

I dobrze się dzieje, chociaż tyle umiech choć to w sumie kropla w morzu potrzeb umiech

~takaprawda

Do manekin , po co te pierdu , pierdu pod każdym artykułem powtarzasz na co liczysz? Nie ma w naszym mieście głupich ludzi aby w twoje pierdoły ktoś uwierzył.

manukun

@gantix
Co zrobił Nadbereżny ze swoich planów? Dużo długów i praktycznie żadnych dodatkowych dochodów z "inwestycji". Dużo szumu, a jakość życia w mieście spada. Dużo gada, a obietnic nie realizuje. Rośnie liczba urzędników, a tymczasem liczba ludności drastycznie spada. Faktycznie, jest się czym chwalić...

~Gantix

Opozycja tylko wyć będzie pod artykułami czy po 2 latach bycia w radzie miasta coś zaproponuje dla mieszkańców Stalowej Woli?

~Gość

Fajne macie te komentarze. Takie w ogole nie pisane przez pisowskich trolli

manukun

Upominających się o sukcesy kilku radnych proszeni są o wskazanie nowych miejsc pracy na nowych terenach inwestycyjnych utworzonych przez obecną władzę w mieście.

~Szok!

Jak rozumiem po wpisach stalowowolska opozycja nie chce, żeby MDK remontowano?
szok!

~Nin

Już wyje ekoterror oraz różnej maści trolle opozycyjne.
Ale żeby samemu coś zrobić to nic.
Tylko hejt.

~Gozdi

Sikam na mieście bo jestem u siebie. Na dwójkę przeważnie zdążam do mojego mieszkanka. A nie, to nie moje mieszkanie tylko tatusia. Hehe

~Do

Może wreszcie z tych środków zostaną wybudowane miejskie szalety bo wierni dobrej zmianie szczą po krzakach?

~Trzask

Może z tych funduszy norweskich skapnie trochę na park dla psów, to go może opozycja w końcu zrobi.
A nie!
Przecież oni tylko obiecali!
Planów dalej nie ma!!
24 miesiące minęło i nawet planów nie zrobili!!!

~karol

~Juac płacą czy piszesz te pierdoły za dawanie przyjemności? umiech

~tabaluga

Miejmy nadzieje ze nie dostanie od norwegow pisowski pupilek bo te pieniadze pojda na zmarnoweanie .

~Jabb

JUż ujada opozycyjny troll, szczeka jak kundel oszalały!
Człowieku, daj se na wstrzymanie!

~karol

przeszedł pierwszy etap w pisowskim ministrerstwie i zapewne dadzą Norwegowie w drodze wyjątku pupilkowi pisu kasę na m.in. propagandę umiech jasne a nie było tak, że norweskie środki już w jakiejś dziedzinie zostały wstrzymane pisowi za łamanie ustroju państwa demokratycznego?

~STALOWA WOLA

BARDZO DOBRZE. TYLKO NIE ZMNIEJSZAJCIE CZASEM ILOSCI MIEJSC NA WIDOWNI. NAWET O 1MIEJSCE. PAMIETAM ZE PAN GORSKI Z KABARETU MORALNEGO NIEPOKOJU CHWALIL NASZA SALE GLOWNA W MDK. I ZE MU SIE PODOBA. PYTAL O ILOSC MIEJSC. JAK MU POWIEDZIALEM ILE JEST TO SIE ZDZIWIL BO TAK NAPRAWDE NIE WIDAC ZE ZE JEST AZ TYLE MIEJSC W SALI GLOWNEJ MDK.