W miejskich szkołach i przedszkolach wiele zmian

Image

Kończą się wakacje. 1 września trzeba będzie pójść do szkoły i zapomnieć o czasie beztroskiego leniuchowania. Ale nie wszyscy wypoczywali podczas letnich dni. Wielu trudziło się, żeby ten powrót do rzeczywistości był przyjemny, a rok szkolny upływał w lepszych niż dotychczas warunkach.

W większości placówek edukacyjnych (13 przedszkoli i 9 szkół) podczas wakacji odbywały się mniejsze i większe remonty.

- Te największe zadania to kontynuacja i zakończenie, finalizacja rozbudowy PSP nr 3. Zakończono tam wszystkie prace konstrukcyjne. Obecnie układane są podłogi, siedziska widowni, barierki. Termin zakończenia prac to 30 października br. Oprócz tych działań dotyczących nowych części szkoły, została wyremontowana stara część PSP 3. Czekano na to kilka, a może i kilkanaście lat. Odmalowano korytarze, klatki schodowe - mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Ułożono też chodnik z kostki brukowej przy szkole. Ale zmiany dostrzegą również uczniowie stalowowolskiej „Dwunastki”. Wcześniej zakończono tam modernizację kuchni centralnej, służącej nie tylko PSP12. Inne zadania to odnowienie „Orlika” łącznie z wymianą nawierzchni, paneli ogrodzeniowych. W PSP nr 4 wymieniono panele ogrodzeniowe od strony pawilonów handlowych. W PSP nr 5 wykonano nową instalację odgromową. W SLO wymieniono część instalacji sanitarnej i centralnej ciepłej wody. Wymieniono także część połaci dachowej na łączniku między PSP11 a Liceum.

Z większych zadań realizowanych na terenie naszych przedszkoli należy wymienić modernizację kuchni dokonywaną właśnie w Przedszkolu nr 15 przy ul. Obrońców Westerplatte. Zadanie przesunięte jest w czasie o kilka tygodni. Przez ten czas jedzenie maluchom będzie dostarczać PSP 11. W Przedszkolu nr 12 zdemontowano stare ogrodzenie, na nowej podmurówce postawiono nową furtkę i bramę wjazdową, założono nowe przęsła. W Przedszkolu nr 9 zamontowano 4 klimatyzatory, a w „Dziesiątce” zamontowano oświetlenie awaryjne, którego dotychczas brakowało.

W tym roku miasto na szkoły przeznaczyło niemal 1 mln 200 tys. zł, na przedszkola prawie pół miliona złotych. Ze zmian skorzysta niemal 900 najmłodszych obywateli gminy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkaniec

Obiady dla dzieci z P 15 w czasie remontu gotuje kuchnia PSP12.

~Mieszkaniec

Jaki blad? Prawda.

~MArta

mój syn powiedział jak wrócił z 12-tki ze nawet nie było gdzie dezynfekowac rąk!
Jak było w innych szkołach??

~J~

W 15 mieli 2 miesiące na remont bo przedszkole było zamknięte i tak się nie wyrobili.

~MARTI

Dobrze że obronliśmy się przed tęczową propagandą i seksualizacją najmłodszych!

~Ktoś

Wirus istnieje bo go stworzyli po to by istniał ale im dalej na wschód lud jest odporniejszy na wirusy z racji klimatu w którym uodporniła!y się na takie zagrożenia. W Polsce pandemia nie wyszła zupełnie, klapa, ośmieszone media które napędzały spiralę strachu a przeszedł po nas dreszczyk. Spier.dalajcie że swoim wirusikiem,

San-Domingo_85

Maja, sąsiadka musi zmienić dealera

~Maja

Podobno pandemia korona wirusa jest przez PiS ! Sąsiadka mi tak powiedziała.

~ggg

do TylkoZKS - masz 100% racji!

~Kama

Dokładnie, tak się zastanawiam, czy np. panie nauczycielki nie wychodzą od marca z domu?Do biedronki nie chodzą??Bo ja do pracy musze isc, duze zakłady równiez pracują i gówno kogos obchodzi,ze ktoś się boi.Dośc robienia ludziom wody z mózgu.Zycie musi toczyc sie dalej, trzeba pracowac, uczyc się itd.

TylkoZKS

Koronawirus jest strasznie inteligentny. Atakuje tylko w szkołach, na uczelniach, przychodniach publicznych i urzędach. Za to jest kompletnie niegroźny na koncertach TVPiS, stadionach piłkarskich, zakładach pracy, McDonaldzie i prywatnych przychodniach. Pewne grupy społeczne wykorzystują koronawirusa po to, żeby pracować jeszcze mniej, ale jednocześnie i tak zarabiać, bo się należy! A ty biedny obywatelu umieraj, bo do onkologa się nie dostaniesz, do pracy nie idź, bo nauczyciel się boi wirusa (podczas gdy ty nie możesz się bać), a w urzędzie i tak nie załatwisz.