Wielu chętnych na 300+. W magistracie złożono 3547 wniosków

Image

Początek roku szkolnego to dla rodziców okres wzmożonych wydatków. Dodatkowe 300 zł w domowym budżecie, o które mogą ubiegać się, jest dla wielu dużym wsparciem.

Po świadczenie „Dobry Start – 300 zł dla ucznia” mogą sięgnąć rodzice dzieci, które uczą się i nie przekroczyły 20 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wiek ten został podwyższony (do 24 l.). Warto tu podkreślić, że wsparcie nie przysługuje dzieciom uczącym się w przedszkolach bądź zerówkach.

Aby otrzymać świadczenie należy złożyć wniosek w urzędzie miasta. Złożenie go w lipcu lub sierpniu gwarantowało wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Ci rodzice, którzy dopiero to zrobią, muszą liczyć się z wypłatą tej pomocy finansowej w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Jak podkreśla prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny w Stalowej Woli wielu rodziców skorzystało już z tej możliwości.

- Wpłynęło 3547 wniosków. Zostały one prawie w całości rozpatrzone. Świadczenie otrzymało 4449 dzieci na kwotę 1 334 550 zł. Taka kwota została wypłacona w pomocy dla rodzin na wyprawkę szkolną- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
daniell

Jakaś ku.. a, zwolennik tęczowej zarazy nawet ułożenie kredek wykorzystał do walki z normalnością /bez pedalstwa, pedofili itp. /

Pepsi

ooo dzięki za przypomnienie ;)

~Andrzej

A za PO tylko pasa kazali zaciskać.

~socjal free

A kiedy przyjmowane będą wnioski na 3000+, bo wszystko co poniżej inflacja pożarła a i na browara też by się przydało.