Tu Rodziła Się „Solidarność”

Image

Po Mielcu, Rzeszowie i innych miastach Polski do Stalowej Woli zawitała wystawa „TU RODZIŁA SIĘ SOLIDARNOŚĆ”.

Wystawa ma charakter modułowy i składa się z kilkudziesięciu plansz odsłanianych w kilkudziesięciu miastach Polski. Teksty na panelach wystawowych są prezentowane w języku polskim i angielskim. Ekspozycje mają na celu ukazanie ogólnopolskich masowych strajków z lipca, sierpnia i września 1980 r.

Wystawy składają się z części ogólnopolskiej, części regionalnych oraz lokalnych, ukazujących powstawanie „Solidarności” w niemal każdym zakątku naszego kraju. W tym wielkim zwycięstwie, jaką była i jaką jest polska „Solidarność”, mają udział miliony najczęściej anonimowych osób. Tą wystawą IPN chce złożyć im hołd.

W Stalowej Woli wystawa będzie dostępna do 27 sierpnia. Obejrzeć ją można na Placu Józefa Piłsudskiego. Równolegle wystawa prezentowana jest w Szczecinie, Puławach, Piotrkowie Trybunalskim.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkaniec

PiS chciał zapewnić sobie bezkarność!!!
Projekt PiS znoszący odpowiedzialność urzędników za działania w czasie epidemii między innymi art. 10 d, który brzmi: "Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione" - nie przeszedł. A stało sie to też dzięki V-ce Mini-Sterowi z Stalowej Woli, który to wbrew swoim poglądom ( podporzadkowanym Wierchuszce Partyjnej) zagłosował pomyłkowo przeciw. ( zapatrzyl sie na swego zwierzchnika i ulegając instynktowi w grupie zadziałał zbiorowo, bez scentralizowanego przywództwa).

~Mieszkaniec

... i nadal glupi narodzie dla kazdej wladzy znaczysz MNIEJ NIZ ZERO ... "Myślisz może, że więcej coś znaczysz
Bo masz rozum, dwie ręce i chęć
Twoje miejsce na Ziemi tłumaczy
Zaliczona matura na pięć
Są tacy - to nie żart
Dla których jesteś wart
Mniej niż zero "

~Vrek

koryto + juz zatwierdzone

wytacarz

To nie za solidarnosci, premiera Mazowieckiego i Balcerowicza rozkradziono,rozsprzedano za bezcen byłym komuchom i Europie zachodniej fabryki polskie,majątek POLSKI na który PRACOWAŁY pokolenia??? I czy to nie wtenczas za rządów Suchockiej ograbiono przyszłych emerytów zmieniając przelicznik??? Gdzie wtedy była SOLIDARNOŚĆ???

~siwy

Sejm przyjął w piątek (14 sierpnia) zmiany w prawie podwyższające wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie. Skandal!!!

~jasio

i to wszystko po to zeby wprowadzic niedlugo program wsparcia koryto 50 % plus

~wiechu

Oczywiście,tu również rodziła się Solidarność.Jednak NSZZ pod przewodnictwem Lecha Wałęsy,a ten obecny Piotra Dudy to dwie różne organizacje.

~Cecyl

A co z planszami z narysowanymi milionami które matousz rozdawał przed wyborami?