Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza w Parku Miejskim już gotowa

Image
Zakończyły się prace towarzyszące w ramach zadania pn. „Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego”. Dokładnie chodzi o budowę nowych nawierzchni alejek i montaż elementów małej architektury. Projekt obejmował stworzenie infrastruktury ograniczającej degradację siedliska przyrodniczego oraz elementów służących edukacji przyrodniczej.

Wyznaczona została ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, wzdłuż której zamontowano tablice informacyjne i stanowiska do obserwacji roślin, miejsc gniazdowych oraz schronień dla zwierząt. Pojawiły się także elementy edukacyjno-zabawowe, ławki, kosze, stojaki na rowery. Na terenie parku zamontowane zostały tzw. kostki wiedzy – słupki tematyczne obrazujące występujące w parku gatunki roślin i zwierząt. Alejki żwirowe pokryto kostką betonową oraz wybudowano kilka miejsc parkingowych za Parkiem Miejskim.

W najbliższym czasie zamontowane zostaną 82 budki lęgowe, hotele dla owadów i skrzynki gniazdowe dla trzmieli. Wartość tej części zadania to w sumie 410 971 złotych.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~romcia

Park w Nisku jeśli patrzymy całościowo to jest zaniedbany. Ładny jest tylko przy ulicy Sandomierskiej. Reszta brudna, zarośnięta, trawa nie koszona, pokrzywy po pas, porozbijane butelki, konary drzew już suche, bo nie usunięte po ścięciu. Nie ma się czym chwalić!

~Siarka

Co nas to obchodzi ? Przecież to we wsi nisko.

~zxcvb

dlaczego w tekście nie ma informacji w jakim mieście jest park?

~jasio

a droga dalej sie zapada pieklo juzsz blisko w tym najbardziej skorumpowanej miescinie w okolicy

~Mela

@przyjezdny - może i masz rację. Jednak należy pamiętać, że w Nisku jest brak zakładów pracy oraz mieszkań, a to nie wróży dobrze

~przyjezdny

Trzeba przyznać, że park w Nisku z brzydkiego kaczątka i straszydła przerodził się w miejsce, w które chce się przychodzić z rodziną i spędzać wolny czas. Jeśli doda się do tego zalew na podwolinie i budujące się tam centrum rekreacji, to Nisko robi się naprawdę przyjemnym miejscem do życia. Oby tak dalej umiech