Ponad pół miliona wydanych bonów

Image

Osoby uprawnione aktywowały już ponad 504 tys. bonów na łączną kwotę 431 mln złotych. Obsługa bonu odbywa się przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

ZUS wydał ponad 504 tys. bonów o łącznej wartości ponad 431 mln złotych. Beneficjenci wykonali już ponad 50 tys. płatności bonami na łączną kwotę 36 mln złotych. Do tej pory zgłosiło się ponad 13,6 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500+.

-Dlatego ważne jest, aby przed aktywacją bonu sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ (tzn. która osoba składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby- wyjaśnia rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Przy aktywacji bonu trzeba podać swoje dane kontaktowe – adres e-mail i nr telefonu komórkowego.

Po aktywacji bonu, na adres e-mail przekazywany jest kod obsługi płatności. Trzeba go podać kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany esemesem.

Na każde dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~romcia

Mamma, ja też bonu na moje dzieci nie widzę i muszę udowodnić w Polskiej Organizacji Turystycznej, że on się należy. Ale sukces bonu turystycznego już dawno został okrzyknięty, hehe.

~Tusk

PiS musi odejść ale bony przytuliłem +500 i 300 też biorę

~Alfonz

Pierwsi to wybrali chyba ci którzy najbardziej pluli na pis.

~Cihy

Ja właśnie swój wykorzystałem ,bardzo proste

~Vrek

ja widzialem bon ma kolor niewidoczny

~mamma

To jest jakaś kpina.Nie mówi się o ty,, że mnóstwo ludzi ma problem z pobraniem tego bonu, a miało byc tak prosto-tylko zalogowac sie na stronie ZUS. Okazuje się, ze przez jakiś błąd wiele osób nie ma tego bonu w zakładce na stronie ZUSu. Trzeba dopiero wypełniac jakis wniosek online, wysłać go wraz z DECYZJĄ o PRZYZNANIU 500+ do Polskiej Organizacji turystycznej i czekac..aż go rozpatrzą....

~jasio

A widział ktus już tygo wydanygo Bona to niech napisze jaki ma kolor

~Krab

A niżański kierownik KRUS szykuje się na nową posadkę