Oliwia 2 razy na podium w Super Serii U12 w Gdańsku

Image

W dniach 8- 11.08.2020r. Oliwia Sybicka (zawodniczka MKT Stalowa Wola) zagrała w turnieju OTK SS – VIII OTK Skrzatów o Puchar Henryka Dondajewskiego w Klubie Tenisowym GAT w Gdańsku. Super Seria to turniej 2 rangi, po którym w zależności od miejsca, zawodnicy otrzymują więcej punktów niż w turniejach OTK rangi 3. Do turnieju SS dostają się zawodniczki z największą ilością zgromadzonych do tej pory punktów, które chcą wziąć w nim udział. Wyższej rangi turniej to już tylko Mistrzostwa Polski letnie i zimowe, które mają 1 rangę. Oliwia do Gdańska na Super Serię została rozstawiona z nr 2 jako 13 w rankingu PZT U12. Do turnieju zgłosiło się 29 zawodniczek, Oliwia jako druga rozstawiona, w pierwszej rundzie miała wolny los. W rundzie drugiej zagrała z L. Markowską (2009) z KS Górnik Bytom i wygrała 6:1 6:4. W ćwierćfinale Oliwia wygrała z A. Janiszewską (2009) z KS AZS AWF Wrocław 6:4 7:6(3). W meczu półfinałowym zmierzyła się z H. Giżewską (2008) z Sopot Tenis Klub i również wygrała 6:1 6:0.

W niedzielę Oliwia zagrała 2 mecze singlowe i rozpoczęła też pierwszą rundę debla w parze z Darią Dehmel (2009) ze Szczecińskiego Centrum Tenisowego Prawobrzeże i jako para nierozstawiona wygrała pierwszy mecz z parą Chylińska/Markowska 6:3 6:1. W poniedziałek w meczu półfinałowym dziewczęta pokonały parę Giżewska/ Janusz 6:2 6:4. W meczu finałowym tego samego dnia uległy parze Kołodziejska/Pankevych 7:5 7:6 (5) i tym samym zajęły II miejsce w grze deblowej.

We wtorek 11.08. o godz. 9:00 rozpoczęły się finały dziewcząt i chłopców w grach singlowych. W meczu finałowym Oliwia została pokonana po długiej walce przez turniejową 1 I. Wawrzkiewicz (2008) z Sopot Tenis Klub 4:6 4:6. Oliwia w pierwszym secie popełniała więcej błędów i grała spięta. W drugim secie przy wyniku 3:3 w gemach, przy swoim podaniu doprowadziła do wyniku 40:0 i wygrała gema na 4:3. Tutaj mimo prowadzenia 30:15 więcej szczęścia było po stronie przeciwniczki (piłki po necie, siatce) nie dały szans na odbiór piłki i doszło do wyniku 4:4. Niestety, nie udało się Oliwii doprowadzić do trzeciego seta. Oliwia lepiej zagrała w drugim secie, a bardzo mocne, płaskie i regularne uderzenia Inki wymagały ogromnej koncentracji. Mecz był na dobrym sportowo poziomie.

Dziewczęta znają się z gry na kortach od 5 lat, darzą się sympatią i lubią swoje towarzystwo. Henryk Dondajewski oraz kibice oglądający finały dziewcząt i chłopców pogratulowali zawodniczkom i zawodnikom gry na wysokim poziomie i wzorowej postawy graczom i rodzicom. Tym samym Oliwia zajęła II miejsce i otrzymała piękny puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe z firmy Babolat.

Były to cztery upalne dni na kortach GAT w Gdańsku, w otoczeniu zieleni i miłośników tenisa, zakończone podwójnym sukcesem 11- letniej Oliwii, podopiecznej trenera Włodzimierza Pikulskiego.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ola

Droga Wiesiu - w pierwszej wersji artykułu nie było nazwiska, tylko samo imię i nie było nazwy klubu. Widocznie redakcja poprawiła tekst po moim komentarzu. Dziękuję

~wiesia

W pierwszym zdaniu artykułu wyraźnie pisze , że Oliwia Sybicka. Ola nie doczytała.

~ola

Co to za Oliwia, piszecie tak że nie wiadomo skąd pochodzi, jakie ma nazwisko. Inne zawodniczki mają podane nazwiska, a tytułowa Oliwia go nie posiada? Redaktor się nie popisał tym artykułem. Nie każdy jest kibicem tenisa, żeby ją znać, a jeśli jest to dziewczynka ze Stalowej Woli, lub okolic to należało ją właściwie przedstawić. Mimo to gratulacje dla Oliwii i niech rozwija swój talent.

Tymcio2708

Super gratulacje