Pielgrzymi dotarli do Częstochowy

Image

180- osobowa grupa pielgrzymów weszła dziś po godzinie 10:00 na Jasną Górę. To grupa z Ostrowca Świętokrzyskiego (licząca o 84 pątników więcej niż w roku ubiegłym), która reprezentuje w 2020 roku całą Diecezję Sandomierską.

Z powodu koronawirusa ograniczono dość mocno tegoroczne pielgrzymowanie do Częstochowy. Codziennie przedstawiciele innej parafii podejmowali trud zaniesienia swoich codziennych spraw Matce Najświętszej. Symbolika 2020 roku skłoniła do przewartościowania pewnych spraw i zadumania się nad codziennością, która Polakom przez ostatnie miesiące daje się we znaki. Z powodu wirusa trzeba było zachować szczególne środki ostrożności i zminimalizować ryzyko zakażenia się SARS-em. Lekko nie było, bo maszerowanie w pełnym słońcu z osłoniętymi ustami i nosem, gdy z nieba leje się żar, było prawdziwą pątniczą próbą. Ale dali radę i wspólnie doszli sztafetowo pokonując wiele kilometrów. Dziś najmłodszym pielgrzymem był mały chłopiec liczący sobie 1 miesiąc i 9 dni, a najstarszym pan Andrzej liczący 74 lata.

Pielgrzymi podczas wędrówki modlili się o odpuszczenie grzechów narodu polskiego i prosili o oddalenie pandemii koronawirusa oraz błagali o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Tegoroczna trasa została zmodyfikowana. Pielgrzymi poszli z Sandomierza w kierunku Łoniowa, a następnie przeszli przez: Wiśniową, Kotuszów, Kije, Jędrzejów, Goleniów, Szczekociny, Lelów, Olsztyn i dotarli do Częstochowy.

Prywatnie na Jasną grupę, zaraz po oficjalnej grupie z Ostrowca Świętokrzyskiego, weszła stalowowolska grupa błogosławionego Wincentego, by móc i w tym roku modlić się na Jasnej Górze przed obliczem Matki Boskiej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Tymcio2708

Mam nadzieję że wszyscy dotarli cali i zdrowi z pomocą Matki Bożej i pomodlą się teraz za nas

~Artur

Szczerze współczuję tym jakże mocno obłąkanym ludziom

~Gość

Dziś ul. Dąbrowskiego szła pielgrzymka ale nikt nie miał maseczki!!!

~buhahaaa

powinien mieć w ręku bicz i sie nim okładać to by było w jego wydaniu bardzo na miejscu....umiech)))

~babcia

na czele grupy często sie udzielał śpiewem i modlitwą emeryt erdees.

~Login

Rozumiem, ze powracjace osoby beda skierowane na obowiazkowa kwarantanne