Znamy wyniki tegorocznych matur

Image

Tegoroczna matura była dużo bardziej stresująca niż poprzednie. Wpływ na to miała pandemia koronawirusa i związane z nią długie oczekiwanie na termin egzaminu dojrzałości. Choć sam sprawdzian był podobny do tych z poprzednich lat, to żeby w ogóle móc wejść do sali egzaminacyjnej, trzeba było podpisać oświadczenie, że jest się zdrowym i założyć na twarz maseczkę zasłaniającą usta i nos. I choć można ją było zdjąć w czasie pisania, to cała ta otoczka bezpieczeństwa niejednego młodego człowieka przyprawiła o zawrót głowy.

W czerwcu w województwie podkarpackim do egzaminu dojrzałości podeszło 16 422 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). Maturzyści w części pisemnej obowiązkowo przystąpili do: języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego. Ci, którym nie udało się zdać jednego przedmiotu, będą mieć szansę poprawki 8 września br. o godz. 14:00.

Maturę zdało 12 356 uczniów tj. 75,2% (84,2% absolwentów liceów, 62,8% absolwentów techników). Do egzaminu poprawkowego może przystąpić 2 619 abiturientów, czyli 15,9% wszystkich zdających (10,5% absolwentów liceów, 23,6% absolwentów techników). 1 447 osób (8,8% wszystkich zdających) nie zdało egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu (5,3% licealistów, 13,7% uczniów techników).

Wyniki matur miejskich szkół (z sesji czerwcowej)

I Licem Ogólnokształcące im. KEN (Staszica) - 96,75%

Liceum Ogólnokształcące (1-go Sierpnia) - 94,12%

Samorządowe Liceum Ogólnokształcące (Wojska Polskiego) - 90,78%

Katolickie Licem Ogólnokształcące (Podleśna) - 90,91%

Technikum nr 1 ZS nr 1 (Hutnicza) - 61,54%

Technikum (1-go Sierpnia) - 60%

Technikum Nr 3 (Polna 15) - 59,30%

Technikum Nr 4 Centrum Edukacji Zawodowej (Kwiatkowskiego) – 55,65%

II Licem Ogólnokształcące ZS nr 1 (Hutnicza) - 55,17%

Społeczne Liceum Ogólnokształcące (Kwiatkowskiego) - 25%

IV Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych (Hutnicza) - 11,76%

Liceum Ogólnokształcące (Narutowicza) - 5,26%

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Lola

Myślę, że matura w tym roku była dla wszystkich uczniów bardziej stresująca. Słabsi uczniowie bez wsparcia nauczycieli sobie nie radzili. Wiem to po mojej sąsiadce. Ciężko jej było.

~Aga

Nie sztuką jest wybrać najlepszych uczniów i ich uczyć. Sztuka jest przyjąć nawet tych najsłabszych i ich czegoś nauczyć. Nauczyć tak, żeby zdali maturę. Tak jak w Sikorskim!
Moja córka ciężko radziła sobie w gimnazjum. Poszła do Sikorskiego i zdała. Nie miała większych problemów nawet z matematyką! To się liczy. Bez korków wszystko nadrobiła, dzielili nauczycielom.

~zorientowany

Słaby wynik SLO wynika tylko i wyłącznie z bezmyślności dyrektora Czopora - tworzenie oddziałów sportowych, które nie są poważnie traktowane nawet przez nauczycieli; nieumiejętne rozdzielanie kadry pedagogicznej do danych profili, wszystko to w przyszłosci doprowadzi do jeszcze większego spadku w rankingach, no chyba, że dyrektor wyciągnie jakieś wnioski po tegorocznym wyniku.
Życzę powodzenia!

~ma rta

A dlaczego Społeczne LO na Kwiatkowskiego tak cienko?

~ggdg

jak widać w Liceach wynik bardzo dobry, więc spokojnie można było to zdać. Co do techników to pozostawię to bez komentarza.

e2rds

System edukacji mamy do du...y i to nie jest wina uczniów i niejednokrotnie nauczycieli. Największa mądra systemu teraz edukuje UE, a powinna być co najwyżej woźną.

Tymcio2708

Gratulacje dla wszystkich maturzystów!

~Mika

Jeśli ósmoklasista chce wybrać liceum, to jest tylko wybór między Slo a Staszicem. Te dwie szkoły mają co roku najwyższe wyniki matur i corocznie są w rankingach ogólnopolskich.

~XYZ

myślę , że to środowisko ocenia daną szkołę nie OKE można popatrzeć na chętnych w tegorocznej rekrutacji do poszczególnych szkół i myślę ,że to daje dużo do myślenia
powodzenia ośmioklasiści !!

~Adam

Maturę zdało 74 procent a minister od edukacji się cieszy, że jest super wynik. No nie jest, to jest porażka, ale jak znam życie to minister zwali wszystko na maturzystów, że się nie chciało im uczyć.

TylkoZKS

I jest więcej danych na stronie OKE Kraków - znowu LO KEN najlepiej w Stalowej. I rozszerzenia i podstawy. Ktoś ma jakieś wątpliwości co do oficjalnych danych?

~Fakt

Bo SLO dopuszcza każdego do matury nawet jak ta osoba jest niemal pewne, że nie zda... I tu jest ta różnica między LO KEN

~Liljana

Okazuje się, że SLO nie jest takim dobrym liceum. Ale prawdziwy sztos to społeczne. Za co ci rodzice płacą, jak co czwarty uczeń zaledwie jest w stanie zdać maturę! Czyli napisać cztery przedmioty na zaledwie 30 %? Może lepiej nie krzywdzić dzieci i wysłać je do szkoły publicznej. Może napełnią głowy czymś mądrym.

~Ala

Slo 91% na te chwilę (Chyba ktoś nie umie liczyćumiech), a poprawki pojedynczych przedmiotów są wszędzie i dopiero we wrześniu beda ostateczne wyniki.