715 nowych przypadków. 2 osoby powiat stalowowolski, 1 osoba niżański

Image

POLSKA

Mamy 715 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

• małopolskiego (173),

• śląskiego (145),

• mazowieckiego (76),

• pomorskiego (75),

• łódzkiego (43),

• lubelskiego (39),

• wielkopolskiego (39),

• warmińsko- mazurskiego (33),

• dolnośląskiego (31),

podkarpackiego (22),

• zachodniopomorskiego (14),

• opolskiego (8),

• kujawsko- pomorskiego (7),

• podlaskiego (7),

• świętokrzyskiego (2),

• lubuskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-K Puławy, 79-M Łódź, 80-K Warszawa, 86-K Racibórz, 75-K Tychy, 76-M, 70-K Poznań, 61-M, 83-M Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 53676. Zgony łącznie: 1830.

PODKARPACIE

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 62 613 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym:

• w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 42 474,

• dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 20 139.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostają 22 osoby, 3642 poddanych jest kwarantannie, w izolacji przebywa 555.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 108 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1682 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 947 osób wyzdrowiało. Odnotowano 72 zgony.

Kolejne 23 osoby, które wyzdrowiały to: 9 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 4 mieszkańców powiatu lubaczowskiego, 3 osoby z powiatu leżajskiego, po 2 osoby z powiatów: kolbuszowskiego i przeworskiego oraz po 1 osobie z powiatów krośnieńskiego, przemyskiego i miasta Przemyśla.

Nowe 22 potwierdzone przypadki to:

• 5 osób- powiat przemyski (mężczyźni),

2 osoby- powiat stalowowolski (mężczyzna i kobieta),

• 2 osoby- powiat sanocki (kobieta i mężczyzna),

• 2 osoby- powiat krośnieński (mężczyzna i kobieta),

• 2 osoby- powiat jarosławski (mężczyźni),

• 2 osoby- powiat dębicki (mężczyzna i kobieta),

• 2 osoby- miasto Krosno (mężczyzna i kobieta),

• 1 osoba- powiat ropczycko- sędziszowski (kobieta),

1 osoba- powiat niżański (mężczyzna),

• 1 osoba- powiat lubaczowski (mężczyzna),

• 1 osoba- powiat leżajski (kobieta),

• 1 osoba- powiat brzozowski (mężczyzna).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ola

@klient - kary za niewłaściwe obchodzenie się z woreczkami foliowymi w sklepach??? monitoring kto oblizuje palce i dotyka worków foliowych ???i co jeszcze, może obławy i łapanki w sklepie ludzi, którzy niezdezynfekowanymi rękami dotykają towarów i wywożenie ich od razu do aresztu? Chyba za dużo oglądasz TVP i wpadłeś w paranoję covidową.

~klient

Należy zlikwidować torebki foliowe. Niektórzy klienci nie potrafią ich inaczej otworzyć, więc zsuwają maseczkę, ślinią palce (bo tak się nauczyli), a potem takimi łapami dotykają towar. I na nic dezynfekcja dłoni przy wejściu, jeśli sprowadzają zagrożenie na siebie i innych. Niech sanepid wyrywkowo sprawdza monitoringi i zacznie sypać kary, bo inaczej nie pozbędziemy się covida.

~siwy

~Lewatywa jak państwo sprzeda wszystkie maseczki to ustąpi pandemia umiech

~Lewatywa

Jeśli nie ma problemu z COVID-19, to niech mi ktoś odpowie na pytanie;
Dlaczego władza , tak szczególnie w skali kraju notorycznie okłamuje swoich wyborców.
Jeśli nie ma wirusa, to po co wprowadza sztuczne restrykcje.
Niech w końcu Mateusz stanie przed kameŕą i przemówił do elektoratu, że to wszystko to wina Tuska, dlatego wbrew ich sumieniu i logice wprowadzają sztuczne ograniczenia.
Niech zniosą wszelkie ograniczenia i zadziała selekcja naturalna.

~ola

do osoby podpisanej @ola - nie ma znaczenia, że Mariusz Błochowiak jest fizykiem. Nie trzeba być lekarzem, żeby zauważyć, że ilość zgonów z powodu tej straszliwej pandemii nie poszła w górę w stosunku do ubiegłych lat, w których nie było epidemii. I co Ty na to? Gdzie te stosy trupów, którymi nas straszono na wiosnę? Jakiś cud chyba, że panuje epidemia, która nie zbiera śmiertelnego żniwa.

~Papa

LUDZIE OBUDZCIE SIE!!! NIE MA ZADNEJ PANDEMI!!!!

~@ola

Zaznacz może że tan pan jest dokturem fizyki, związanym z tak prestiżowymi pisami jak na przykład miesięcznik egzorcysta. Tia jak dla mnie to nie dał bym mu nawet moich dzieci fizyki uczyć. A główną tubą propagandowa jest ta ropucha z STOP NOP. No niestety, w latach 90' mówiono że dzięki internetowi społeczeństwo będzie miało nieograniczony dostęp do wiedzy i stanie się ono inteligentniejsze. Ale się mylili! Łohoho, okazało się ze czytanie prac naukowych jest nudne i karyny, idioci spiskowi i inne pajace zalały internet falą głupoty.

~Adam

Drodzy covidianie w Polsce strach ma podkrążone oczy.

jaszczur

Na podkarpaciu jest 2,2 mln ludzi co daje 0,1% dzis ludzi zakazonych , ogołem zgonow na podkarpaciu 0, 3 % , kto i dlaczego straszą ludzi ?! Dajcie zyc ludziom!

~Samuel

Siwy hahaha sam się ogarnij .lol jaka pandemia odbiło ci .? Sam se siedź w domu i nie zarazaj innych ludzi. Najlepiej to śpij w masce

~ola

Przedruk z wypowiedzi dr.Mariusza Błochowiaka autora wstępu do książki "Fałszywa pandemia":
"...jest jedna wielka manipulacja z tymi testami. Jeśli robi się więcej testów to będzie więcej zakażeń. Druga manipulacja polega na tym, że utożsamia się zakażanie z zachorowaniem. To, że jest się zakażonym nie oznacza, że jest się chorym. Można być zakażonym i nie mieć żadnych objawów, wtedy człowiek nie jest absolutnie chorym, a tym bardziej potrzebującym łóżka w szpitalu. Jeśli w populacji jest duża liczba osób zakażonych i będzie się robić jeszcze więcej testów, to znajdziemy jeszcze więcej osób zakażonych. To nie jest informacja, to jest manipulacja. Dlatego tak naprawdę powinna być zbadana reprezentatywna próbka społeczeństwa, ile osób jest w społeczeństwie zakażonych i po jakimś czasie takie badanie powinno zostać powtórzone, żeby zobaczyć jak to się rozwija. Jeśli robimy np. 100 testów i znajdziemy 20 osób zakażonych, to jest to 20 %. A jeśli zrobimy 10 000 testów i znajdziemy 1000 osób zakażonych, to ktoś powie, że mamy aż 1000 osób zakażonych, ale na 10 000 to jest 10%, czyli mniej niż w poprzednim przypadku. To jest istota tej manipulacji. Poza tym i przede wszystkim testy nie są wiarygodne, bo nie są zwalidowane, czyli naukowo sprawdzone, co tak naprawdę wykrywają. Manipulacja goni manipulację..."

cała rozmowa na portalu Fronda

~pracownik

z superior industries kilka osób

~mama

Chorzy noszą maseczki, wiec łatwo zobaczyć na ulicy, kto jest chory

~siwy

ludzie ogarnijcie się. nigdzie nie jedzcie!!! siedźcie w domu to pozbędziemy się pandemii