W Klasztorze odbył się koncert z okazji Cudu nad Wisłą

Image

Za nami 6 już koncert w ramach XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Rozwadowie. Tym razem tematem przewodnim spotkania była 100 rocznica Bitwy Warszawskiej.

Na tłumnie zgromadzoną publiczność w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Rozwadowie czekała uczta słowno- muzyczna w wykonaniu znanego i cenionego aktora Jerzego Zelnika. Artysta do Rozwadowa przyjeżdża regularnie dzieląc się swoją wrażliwością i talentem z naszymi mieszkańcami.

Narracja i śpiew, ale także scenariusz wieczornej uczty należał właśnie do niego. Widowisko dopełniały występy solisty teatru muzycznego Jakuba Gąski. Oprawę muzyczną zapewnił dyrektor festiwalu Robert Grudzień.

Kolejny koncert już za tydzień. 18 sierpnia w Rozwadowie przypominana będzie poezja Karola Wojtyły- papieża Jana Pawła II. Wystąpią: Wanda Wasicka- poeta, narrator, Konstanty Andrzej Kulka- skrzypce, Georgij Agratina- fletnia Pana, Robert Grudzień- organy,

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
wyborca

Czy rozporządzenie ministra zezwala muzykom i prowadzącym na nienoszenie maseczek? Tak tylko pytam.

kabi

aktor i Jonek, wasz opinie wsadźcie sobie w żopu

~wiechu

To nie był ani „cud”, ani zasługa Piłsudskiego. Bitwą Warszawską dowodził doświadczony generał, a dzielni żołnierze i radiowywiad zadecydowali o zwycięstwie.Twórcą planu i głównodowodzącym w bitwie był generał Tadeusz Rozwadowski.

~Ania

Renata - a to dałaś antyreklamę kościołowi . Jeśli impreza w kościele to chyba Msze będą odprawiane w domach kultury?

~przybysz46

do Na to Ja - bardzo trafny wpis a co gorsze ze ten smiec nie wyciagnal zadnych wnioskow i dalej mysli ze zyje w latach komuny i zeby byc przy korycie usluguje nastepnym czyli Kaczynskiemu

~Renata

bylem polecam super najlepsza impreza w miescie

~niezalogowany

~jan
A który z was nie był kapusiem do komunistycznych służb? Wszyscy jesteście umoczeni w donosicielstwo na bliźniego i nienawidzicie tych, którzy nawrócili się i zostawili was jak schnący gnój na polu.

~Ks pawel

Nie rozumiem ze ludzie się dziwią. Kościół to magnes dla hipokrytów i zakłamanych bohaterow

~Kazik

Wszyscy artyści to prostytutki

~Na to Ja

... a z drugiej strony jakiż to chichot historii, że ta SB-cka kanalia Zelnik, donosząca swoim komunistycznym czerwonym mocodawcom uczestniczy w wydarzeniu sławiącym bohaterski czyn prawdziwych Polskich Patriotów, obrońców ojczyzny przed najazdem tej bolszewickiej swołoczy, której w kolejnych latach ta zakłamana gnida usługiwała!!!

~Na to Ja

O ta kanalia Zelnik w Rozwadowie, zarejestrowany 16 stycznia 1964 jako Tajny Współpracownik Służby Bezpieczeństwa PRL o pseudonimie „Jaracz”, donosiciel SB co to sobie nawet ksywkę sam wybrał po słynnym Stefanie Jaraczu, ale co tam przecież wam to nie przeszkadza, że donosił, kapował na innych komunistycznym służbom skoro dziś wslizgiem wjechał w odbyt TW Balbinie znanemu w ich kręgach jako Kaczyński Jarosław. Czerwoni Towarzysze do końca trzymają się razem i wspierają się wzajemnie pod neo komunistyczną partią Prawo i Sprawiedliwość

~jan

... @~niezalogowany .... tęcza źle ci działa na mózg, ale komunistyczny kapuś Zelnik przy ołtarzu to dla ciebie lek na patriotyczne serce ....

~ola

@anuś - leczenie covida.... respiratorem???? Czy Ty jeszcze nie wiesz, że podłączenie do respiratora w przypadku covida to niemal pewna śmierć??? Właśnie te nieszczęsne respiratory powodowały zgony, gdyż ponad 80% ludzi do nich podłączonych nie przeżywało tego zabiegu. Poczytaj co mówią lekarze z USA czy Włoch o respiratorach. A co do masek; czy naprawdę wierzysz, że kawałek szmatki uchroni Cię przed wirusem? To tak jakby druciana siatka miała zapobiec przed przedostaniem się komara...

~niezalogowany

~@St.Soyka
Tęcza na niebie to nie ta sama tęcza na szmacie LGBT. Prawdziwa w symbolice ma 7 kolorów a ta wasza tylko 6 bez indygo. Wiadomo co szóstka oznacza? Czy raczej słabo rozumujesz osioł,,,,ku? Nie ma żadnej łączności tęczy Bożej z Księgi rodzaju a kolorami z flagi Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender.

~anuś

do ola: nie noś maski tylko noś oświadczenie że w przypadku covida nie leczyć i nie podłączać do respiratora

~@St.Soyka

Ponoć suski z sasinem rozmyślają jak zlikwidować tęczę na niebie po burzy....smiech2

~jajaJakBerety

W Warszawie na ul. Francuskiej grupa kilku osób zablokowała furgonetkę promującą hasła anty-LGBT. - Ludzie zaczęli przechodzić przez przejście dla pieszych jeden za drugim, zablokowali ciężarówkę. Policjanci interweniowali w sprawie zablokowania jezdni i pomalowania furgonetki.

~z internetu

A tak przy okazji, proszę Państwa - bo temat "gorący" ostatnimi czasy - minister Zbyszek nadal nie wszczął śledztwa w sprawie znieważenia krzyża na Giewoncie przez A.Dudę i jego popleczników z PIS.

~St.Soyka

"Tęczę obiecał Bóg Ojcu Noe po tym, jak potop ustąpił.
Tęcza to znak przymierza między Bogiem i ludźmi.
Tyle mówi Biblia.
A ja dziękuję Bogu za to, że tej tęczy na niebie nie sposób spalić, zniszczyć czy też użyć do stygmatyzowania, do poniżania innych".

~jasio

znany i ceniony został zarejestrowany jako TW „Jaracz”. kturen ksiondz odpuszcza taki grzechy to bym tysz poszed

~@Wiesiek

Jeszcze tylko kolejnego pisartysty brakuje - Pietrzaka. Że nie wspomnę o Zenkusmiech2

~komes63

I wylało lewackie szambo....

~Wiesiek

Pisowski pomiot ... blee...

~demokrata

"znanego i cenionego aktora Jerzego Zelnika" - w sumie nie znam i nie cenię tego typa.

~Jonek

Zelnik ceniony ? Haha pisior paskudny i tyle . Patologia .

~aktor

Kiedyś grał Faraona, teraz koncertuje w kościołach.. strasznie zdewociał Zelnik.. szkoda go. Może księdzem zostanie na starość? I te jego wywiady, gada normalnie jak ksiądz..

~ola

Zamaskowani ludzie na koncercie wyglądają jakby się urwali z psychiatryka. Zdejmijcie te szmaty, nie jesteście niewolnikami!