Znamy wyniki egzaminu ósmoklasistów. Komu poszło najlepiej?

Image

W połowie czerwca 343 tysiące uczniów w całym kraju przystąpiło do egzaminu ósmoklasistów. Na Podkarpaciu do pierwszego tak poważnego sprawdzianu zasiadło ponad 19 tys. uczniów, w tym 570 ze Stalowej Woli.

Jak wypadli ósmoklasiści?

Po raz pierwszy w historii egzamin ósmoklasistów odbył się tak późno. Początkowo jego termin został ustalony na 21- 23 kwietnia. Był on jednak niemożliwy do zrealizowania z powodu wybuchu pandemii koronawirusa.

Średni wynik ósmoklasistów w kraju to: 59% język polski, 46% matematyka, 54% język angielski, 45% język niemiecki. W powiecie stalowowolskim średnia wyników wszystkich uczniów wyniosła: 57,32% język polski, 47,76% matematyka, 50,79% język angielski. Warto tu podkreślić, że wszyscy ósmoklasiści w Stalowej Woli zdecydowali się na wybór języka angielskiego.

Najlepsi z najlepszych

Prym wśród stalowowolskich podstawówek wiodą uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej (70%). Szczegółowe wyniki uczniów z tej placówki wyglądają następująco: 70% język polski, 70% matematyka, 80% język angielski.

Na II miejscu pod względem osiągniętych wyników znaleźli się uczniowie z PSP nr 5: 68% język polski, 60% matematyka, 69% język angielski.

III miejsce na podium uzyskali absolwenci Szkoły Katolickiej: 67% język polski, 59% matematyka, 56% język angielski.

Wśród szkół z całego powiatu stalowowolskiego świetnymi wynikami mogą pochwalić się uczniowie z PSP w Antoniowie: 59%, język polski, 65% matematyka, 66% język angielski.

Pozostałe szkoły według numeru placówki

PSP nr 1: 42% język polski, 35% matematyka, 41% język angielski,

PSP nr 3: 60% język polski, 46% matematyka, 57% język angielski,

PSP nr 4: 57% język polski, 47% matematyka, 55% język angielski,

PSP nr 7: 58% język polski, 45% matematyka, 54% język angielski,

PSP nr 9: 58% język polski, 44% matematyka, 59% język angielski,

PSP nr 11: 61% język polski, 59% matematyka, 61% język angielski,

PSP nr 12: 61% język polski, 52% matematyka, 57% język angielski.

Szkoła Podstawowa dla Dorosłych: 31% język polski, 18% matematyka, 27% język angielski.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~kris

do Margolcia-naprawde piszemy razem--na prawde sie staracie

~Rodzic

Brawo uczniowie i brawo rodzice. To wasz sukces.

margolciaaa07

To nie był łatwy rok szkolny, więc tym bardziej sukces cieszy. Brawo ósmoklasiści i nauczyciele PSP5!

margolciaaa07

Literówka popełniona w emocjach ;]
Może warto docenić, a nie tylko krytykować ? umiech

~Mark

Pani Margolciuuu07 ,, na prawdę" już świadczy o Pani kompetencjach i naprawdę nie mam na celu obrażania nauczycieli zatrudnionych w PSP 5 - wyrażam tylko swoją opinię, która wykształciła się na podstawie kilkuletniej obserwacji Państwa zaangażowania, wiedzy oraz umiejętności jej przekazywania i oczywiście Państwa postawy wobec uczniów. Szkołę właśnie opuściła moja młodsza latorośl.
Tak jak wcześniej wspomniałem - są rodzynki wśród Was - Pani Barbara - język polski - fantastyczny pedagog i nauczyciel!!!! Brawo! Niestety w szkole hołduje zasada ,,dzieci, ryby i rodzice głosu nie mają''. Dyrekcja wygłasza monologi o świetności placówki i jej wynikach na egzaminach, pomijając i umniejszając ogromny wkład rodziców, którzy to właśnie odwalają sporo za nauczycieli.
Proszę pamiętać, że rodzice bardzo dobrze wiedzą jak Państwo pracujecie i mają prawo Was oceniać.
P.S Zespół Kilerki vel Zabójczynie - słabo to wygląda - twerkujące 11-latki?! szczerze to żenuje większość rodziców - patrzą bo muszą..może Pani trenerka da im jakieś jakieś pompony lub zmieni profil aktywności.

grazia76

PSP 4 - wyniki z egzaminu pokazały zaangażowanie nauczycieli w przygotowanie uczniów. Zdalne nauczanie w tej szkole polegało na wysyłaniu masy materiałów z matematyki i polskiego, zaś angielski pozostawiał wiele do życzenia. Pani wysłała linki do stron z testami na poziomie nieadekwatnym do zagadnień wymaganych na egzaminie ósmoklasisty. Lekcje on-line były prowadzone tylko z przedmiotów, które nie były ujęte w zakresie egzaminu.
Nadmienię również, że w testach były liczne błędy.
W czasie przewidzianym na konsultacje nauczyciele potrafili pójść na zwolnienie lekarskie po prawie trzymiesięcznym postojowym w szkole.
Szokujące jest to, że uczniowie o niskim poziomie wiedzy otrzymywali świadectwa z paskiem.
W szkole panuje kolesiostwo, a jedynym zajęciem niektórych osób z grona pedagogicznego jest lansowanie się na różnych portalach społecznościowych.
Należy wspomnieć jeszcze o projekcie ERASMUS - to moim zdaniem darmowe wycieczki dla nauczycieli za unijne pieniądze. Po tak zwanych " szkoleniach " - przeprowadzane były pojedyncze lekcje ze słówek. Żadnych korzyści dla uczniów.

~breaking news

Dyrektor~ale to Antoniów pochwalili,a nie Radomyśl;

~Pola

Licytujecie się jak jakieś przekupy.To jest wstrętne.

margolciaaa07

Do Mark. Przygotowywałam 8 klasę w PSP5 do egz z matematyki. Nie wie Pan w jaki sposób prowadziłam lekcje i jakie są moje kompetencje. Proszę nie obrażać nauczycieli tam pracujących, ponieważ na prawdę się staramy!

~Brutus

Społeczna ma zaangażowaną kadrę

~Rodzic

Społeczna ma wyniki bo dzieciaki są dopilnowane.Duża zasługa nauczycieli i rodziców.Mniejsza klasa= więcej czasu na wytłumaczenie materiału i sprawdzenie wiedzy uczniów.Logiczne.

~Adam

Zdalne nauczanie zarżnęło polską edukację. Widać to po wynikach matur gdzie zwykle zdawalność jest około 80 procent. W tym roku 74 procent.

~Dyrektor

Porównanie wyników PSP Radomyśl nad Sanem i PSP Antoniów:
PSP Antoniów: 59%, język polski (stanin 5), 65% matematyka (stanin 8), 66% język angielski (stanin 7).
PSP Radomyśl nad Sanem: 70% (stanin 8), język polski, 64% matematyka (stanin 8), 67% język angielski (stanin 7).
Bilans w odniesieniu do PSP Radomyśl nad Sanem: język polski napisany lepiej o 11%, matematyka gorzej o 1%, język angielski lepiej o 1 %.

~Mark

A przepraszam - 14 uczniów ze szkoły społecznej.. Licznie.

~Liczba

Wystarczy wejsc na strone OKE i wszystko pisze dokladnie - kto ma ile punktow, ilu bylo uczniow itd

~Mark

PSP 5 - to chyba jakiś cud!!! zwłaszcza matematyczny!!!!! Na palcach 1 ręki można wyliczyć kompetentnych nauczycieli, którzy faktycznie potrafią i chcą przekazać wiedzę + 1 Pan z W-F z pasją i ochotą do pracy. Aczkolwiek te statystki są błędne - szkoła społeczna przeprowadziła egzamin na 8 uczniach :/

TylkoZKS

PSP nr 1 to jednak się popisało. Brawo, wybitnie uzdolniony rocznik z całym szacunkiem!

~Jedna

Po co te wyniki?? W spolecznej malo dziieci z bogatszych rodzin dopilnowanych. Czyja to zasluga?

~Pola

Jedynka to fajna szkoła w której dzieciaki się super czują.Jeszcze maja czas na wyścig szczurow.

~Zażenowana

Do liczby.
Ty się powinnaś wstydzić.Kim jesteś skoro znasz liczby uczniów w szkołach? .Po co szczujesz ludzi.Widać że nauka TVP nie poszła w las.

~Liczba

Wernyhora, czytajac twoj kometarz smiem twierdzic ze jestes nauczycielem, ktory zaciekle broi szkoly. Prawda jest taka ze sa szkoly ktore maja wyzszy poziom i to bez rocznicy czy ksztalca 20 czy 100 osob, tu sie liczy wynik. PSP nr 1 powinno sie wstydzic a zarazem wziac do roboty zeby sie poprawic

Wernyhora

Pani/Panie Liczbo, oczywiście że są pewne różnice pomiędzy szkołami, ale zastosowana w tym artykule metoda porównania jest totalnie chybiona i wprowadza ludzi w błąd ( celowo?). Drodzy redaktorzy, podaliście tylko ogólną liczbę wszystkich zdających w Stalowej Woli, a dlaczego nie podaliście liczby zdających w poszczególnych szkołach?... Nie ma nic do szkoły społecznej, ale ten artykuł wygląda jak kryptoreklama. Tym bardziej, że na tym portalu wielokrotnie zamieszczano oficjalną reklamę szkoły społecznej. Ludzie nie są idiotami.

~Liczba

Arek powiedz mi skad taka roznica w wynikach skoro w szkole na Energetykow, PSP nr 5 zdawało 50 uczniow, a w PSP nr 1 zdawalo 43. W PSP 7, ktora nienajgorzej wypadala zdawala prawie 100 uczniow, a ich wyniki sa o niebo lepsze od PSP na 1

~.....

Polecam szkołę katolicką, dobry poziom co widać po wynikach egzaminu.

wega

Ale jaja 3 lepsza od 4 umiech
W 4 od dawna wyscig szczurów,siedzenie z dziecmi godzinami bo noby taki piziom ,a tu buuuum w 3 w ktorej luzik. lepsze wyniki BRAWO !!!
Kujony z 4 to tępaki hahaha

~Arek

To porównywanie szkół jest totalnie głupie. Porównujemy 15 uczniów ze szkoły społecznej ze 120 uczniami szkoły nr np. 7? Nie trzeba znać się na statystyce żeby wiedzieć, że im większa liczba zdajacych, tym niższe średnie wyniki egzaminów. Powodzenia życzę młodzieży i nie bójcie się szkół branżowych, uwierzcie mi, fach w ręku daje dużo satysfakcji i naprawdę dobre pieniądze. Mam w rodzinie mechaników, glazurników, ślusarzy i zawodowych kierowców i nikt nigdy nie żałował wybranego zawodu.

~toż to szok

PSP nr 1 - SZOK.