Konkurencyjność firm kurierskich- różne rozwiązania przewoźników.

Image

Firmy kurierskie zyskują coraz to bardziej na topie. Branża kurierska pnie się do góry zyskując na wartości z roku na rok. Każda z firm chce być ja jak lepsza i wprowadza coraz to nowsze rozwiązania dla swoich klientów. Tym samym stając się konkurencją dla pozostałych firm kurierskich.

Firmy kurierskie prześcigają się w coraz to lepszych rozwiązaniach w doręczeniu przesyłek.

Każda z firm chce mieć jak najwięcej klientów, dlatego wprowadza innowacyjne metody doręczania przesyłek kurierskich . Są to między innymi:

• Doręczenia w soboty

• Doręczenia na konkretną godzinę

• Doręczenie do sąsiada

• Awizacja telefoniczna

• Kurier wieczorową porą

• Ubezpieczenie

• Pobranie

• Zwrot dokumentów

Dodatkowe usługi związane z obsługą przesyłek często są płatne.

Pamiętać musimy także ,że takie rozwiązanie ułatwiające nam jako klientom swobodę z korzystania z dodatkowych usług jakie proponują nam poszczególni przewoźnicy są dodatkowo płatne. Nie są to ceny wygórowane ponieważ , każda z firm chce zatrzymać przy sobie jak największą ilość klientów.

Firma Inpost

Firma https://lepszykurier.pl/inpost-firma-kurierska/ wprowadza wiele udogodnień dla klientów np. Multiskrytka- ułatwia zamawianie przesyłek z różnych sklepów do jednej skrytki. Dzięki czemu zaoszczędzimy czas, ponieważ odbierzemy przesyłki z jednej skrytki podając jeden kod dostępu.

Ułatwieniem jest także aplikacja otwierająca skrytkę paczkomatu . Musimy tylko pobrać taka aplikacje np. na swój telefon komórkowy i bez stania w kolejce do paczkomatu odbierzemy swoja przesyłkę ze skrytki.

Firma DHL

Firma https://lepszykurier.pl/dhl-firma-kurierska/wprowadziła na czas pandemii ułatwienie dla swoich klientów podczas odbioru przesyłki. Aby zachować wszelkie normy bezpieczeństwa przy odbiorze przesyłki wystarczy podać kurierowi kod pin któr zostanie wysłany na nasz numer telefonu lub podać nazwisko. Nie musimy już bezpośrednio podpisywać się na skanerze kurierskim.

Firma DPD

Nowością w firmie https://www.lepszykurier.pl/dpd-firma-kurierska/ wprowadzoną na czas pandemii jest to, iż jeżeli obawiamy się o swoje zdrowie możemy poprosić kuriera by ten zostawił paczkę pod drzwiami naszego mieszkania, By uniknąć bezpośredniego kontaktu z nami. Za przesyłki pobraniowe możemy zapłacić kartą zbliżeniowo.

Firma GLS

Firma https://lepszykurier.pl/gls-firma-kurierska/ na czas pandemii wprowadziła kod pin do odbioru przesyłek by uniknąć bezpośredniego kontaktu z kurierem. W przypadku doręczeń do mieszkań i domów frima GLS zachęca do skorzystania z usługi FLEXDELIVERYSERVICE, która umożliwia pozostawienie przesyłki przez kuriera bez podpisu we wskazanym przez nas miejscu np. na tarasie. Ponadto uproszczone zostały zasady składania reklamacji bez spisywania protokołu szkody w formie papierowej. Można to teraz przesłać za pomocą elektronicznej formy.

Firma UPS

Firma https://lepszykurier.pl/ups-firma-kurierska/ na czas pandemii wprowadziła zmiany dotyczące odbioru przesyłki. Teraz możesz tylko pokazać dowód osobisty i odebrać swoja przesyłkę kurierską. Nie musisz się już podpisywać na skanerze ekranu kurierskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.