Ile będzie kosztowała przebudowa ul. Granicznej?

Image

Jest 3 chętnych na wykonanie dużej inwestycji drogowej, związanej z przebudową ul. Granicznej i ul. Karnaty. Oferty są dużo wyższe niż pierwotnie zakładano.

Ile to będzie kosztować?

Inwestycja ma być realizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. W tym roku ma powstać dokumentacja projektowa, natomiast rzeczowa realizacja rozpocznie się w 2021 roku. Szacowano, że koszty tego zadania wyniosą około 6,5 mln zł, tymczasem po otwarciu ofert okazało się, że wykonawcy żądają więcej. Najniższa z ofert opiewa na kwotę około 7,5 mln zł, najwyższa zaś na ponad 15,1 mln zł. Każdy z oferentów gwarantuje udzielenie 7- letniego okresu gwarancji i rękojmi. Ze względu na to, że najniższa oferta przewyższa środki, które zostały zaplanowane na to zadanie, przetarg może zostać powtórzony. Zdecyduje o tym prezydent. Na razie oferty zostaną zweryfikowane przez urzędników. W tym miejscu warto przypomnieć, że miasto na poczet tej inwestycji pozyskało 4,1 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na czym polega inwestycja?

Zakres prac w ramach tego zadania jest dość duży. Roboty rozpoczną się od rozbiórki elementów dróg i ulic, sieci uzbrojenia terenu etc. Następnie będzie zlecona przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej (m.in. sieci wodociągowej, sieci gazowej, linii teletechnicznej, kablowych linii elektroenergetycznych). Później wykonywane będą roboty związane z odwodnieniem drogi. Kolejny etap inwestycji to roboty drogowe. Ostatecznie powstanie nowa droga, która będzie stanowiła bezpośrednie połączenie miasta z osiedlem Karnaty, a następnie z drogą wojewódzką nr 855 - ul. Brandwicką. W planach są też nowe ciągi piesze i rowerowe oraz oświetlenie drogowe.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
lelifka

Naprawdę potrzebna jest ta droga, skoro dosłownie parę metrów dalej jest ulica Brandwicka? Tutaj chyba naprawdę chodzi o zrobieniu komuś dobrze, czytaj- doprowadzić drogę do działek.

mix

Mieszkaniec brawo ty.Radny z wielkim domem weselnym już ma drogę i park.

~Niktwazny

To wariant zielony z budową s74 odpada? Bo chyba przebiegał by w niedalekiej odległości?

~Vrek

Tyle będzie kosztować żeby zarobić na tym więcej niż brał Novak

~Mieszkaniec

Radna z wielkim kokiem będzie miała dojazd do swych działek, których wartość znacznie wzrośnie.

~obca

dawniej był taki kawał ==Sołtys z Pcimia Dolnego kazał wybudować most --ludzie na to -Sołtysie po co nam most skoro niae mamy rzeki -----będzie most to i rzeka się znajdzie rzekł Sołtys===tyle w temacie wiaduktu

~jasio

a nielepij od razu wszstko zrobić od nowa zacznajomc od gory