Potrącenie w centrum miasta

Image

Do zdarzenia doszło na ulicy Okulickiego, na przejściu dla pieszych znajdującym się między wiaduktem a Cechem Rzemiosł.

10 sierpnia 2020, kilka minut po godzinie 11:00, 55- letnia kobieta usiłowała przejść na drugą stronę ulicy Okulickiego. Szła od strony rynku w kierunku KEN. Wcześniej przez przejście przeszła grupa osób, której pierwszeństwa ustąpiła jadąca od strony wiaduktu w kierunku Hali Targowej 25- letnia kobieta. Nie zauważyła, że po grupie osób na jezdnię weszła jeszcze jedna piesza. Doszło po potrącenia. Sprawczyni wypadku poruszała się samochodem marki Mitsubishi Colt (pojazd na stalowowolskich numerach rejestracyjnych).

55- latka wpadając na auto odbiła się od niego i upadła na ziemię. Doznała licznych urazów twarzy. Prawdopodobnie między innymi złamała sobie nos i straciła kilka zębów. Na jezdni było mnóstwo krwi. Jako pierwsi pomocy udzielili jej stalowowolscy policjanci. Chwilę później dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego. Rannej założono kołnierz ortopedyczny. Po wstępnym opatrzeniu ranna kobieta została odtransportowana do stalowowolskiego szpitala. Liczne obrażenia twarzy uniemożliwiły zbadanie jej alkosensorem. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Ulica Okulickiego, na odcinku od wiaduktu do ronda przy Hali Targowej, została zablokowana na jednym pasie. Na miejsce wezwano policyjnych techników.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Liljana

Nie zauważyła, że weszła na jezdnię? Przecież to był jej pas ruchu. Kobieta jej po prostu weszła pod koła. Ten, kto wymyślił pod halą czerwone pasy powinien puknąć się w czoło. Efekt jest taki, że piesi włażą na ulicę jak krowy na pastwisko i ciężko jest w ogóle ruszyć autem. Tam powinny światła być. Żeby jedno z drugim się zatrzymało. To jest jednak ulica, a nie część chodnika.

~Topkapi

Szybciej ! Kur..a szybciej ! I najlepiej smartfon przy mordzie ! Psiapsi dramy ku...a trza wystękac. .

~Monika

Szkoda pieszej i kierowcy ale niestety piesi wlażą pod samochów nie patrząc się czy coś jedzie czy nie.
A wiadomo kto z tego wyjdzie z większymi obrażeniami, i lepsze bo nieraz matki/ojcowie pchają wózek bo mają prawo wejść na pasy a samochód ma się zatrzymać. Jestem pieszym i kierowcą więc na pasach zawsze czekam aż samochód się ZATRZYMA bo to tylko maszyna w której mogą wysiąść hamulce, kierowca może nas nie zauważyć.
W UK jest super przejścia pod ulicami i tak jest najlepiej żadnych pieszych i przejść co 10 m

~B.l.u.e

Kierowca ma obowiązek zachować ostrożność przed każdym przejściem dla pieszych. I jeżeli pieszy nie idzie na czerwonym to wina jest zawsze kierowcy . Moim zdaniem nikt specjalnie się pod samochód nie pcha.

~Misi

Kobiety nie myślą logicznie za kierownicą, wszyscy inni się nie liczą bo ja tu jestem bogiem. Niestety tak jest, ostatnio skręcała taka jedna i jak bym dziecka nie pociągną do tyłu to by potrąciła. Na chama i szkoda żeby byliśmy na pasach!!!

~jajaJakBerety

Ktoś lubi robić Polki i Polaków na szaro! Regulamin mówi wyraźnie, m. in., że: „policjant posiada identyfikator oraz naszywkę z imieniem i nazwiskiem”. Maestro @MariuszCiarka, jak masz zamiar to wytłumaczyć, że w Warszawie gromady policjantów nie posiadały tego???
Czy można w ogóle mówić o czynnej napaści na funkcjonariusza na służbie, o znieważeniu policjanta itp., w przypadku gdy jego ubiór, strój, mundur jest kompletnie nieregulaminowy?
Czy w takim przypadku nie zachodzi podejrzenia o wykorzystaniu "ubioru przypominającego policyjny" przez osoby nieuprawnione?

~kiero

wzdluz calej ulicy Okulickiego przed kazdym przejsciem powinni zrobic progi zwalniajace

~Basy

Co to znaczy nie zauważyła osoby przed przejściem? Nie najechała na nie z prędkością 100km/h tylko przed nim stała. Telefonik ? Czy może jak już ponownie udało się ruszyć to ratuj się kto może?

mix

Na co aż tylu Policjantów, tam gdzie są potrzebni ich nie ma ?

kabi

lol, jakie światła

~Lol

Bo tam powinni postawić światła!! Piesi na hali wchodzą na pasy z rozpędu bo im się należy. Postawić światła. Zielone co 3 minuty i po problemie. Nazbiera się ludzi to przejdą.

~sasa

Większość mówi prawdę. To pieszy powinien uważać i nie wchodzić pod jadące auto. Samochód powinien mieć pierwszeństwo, żeby nie zwalniać pieszych z myślenia.
PS. poruszam się autem i pieszo.

Andrzej_2.0

Wernyhora 100% racji. Jeżdżę tam codziennie, nie mam wyboru. Jest duży ruch pieszych i niestety często trzeba poczekać. Dla prawdziwego kierowcy to nie problem, dla "miszcza" prostej i driftera z pod teście jest duży problem.
Komentarze mówią same za siebie.

~mieszkaniec

dajcie pieszym jeszcze więcej uprawnień, to będzie dopiero masakra

Wernyhora

To przejście jest niebezpiecznie. Nie ma tam świateł, nie ma wyspy mimo bardzo wzmożonego ruchu, nie ma progów zwalniających, a kierowcy jeżdżą o wiele szybciej niż wymagają tego znaki drogowe. Drodzy kierowcy, wjeżdżając w okolice bazaru i Hali Targowej oczekujecie, że na przejściach będzie pusto?!... Tam jest ogromny ruch, pieszych jest bardzo dużo, więc zwykły rozsądek nakazuje w takim miejscu zwolnić i mieć wzmożoną uwagę. Piesi przechodzą tam praktycznie cały czas, czasami grupami, a zwykle ktoś jeszcze dobiega z tyłu aby zdążyć... Tam kierowca musi przed pasami czekać nieraz dłuższą chwilę, po prostu takie to miejsce i weź się z tym pogódź, jeden z drugim! Ale oczywiście pieszy zły, bo pieszy pcha się pod samochód. Jak to mawiał mój instruktor jazdy: lepiej się zatrzymać niż zabić człowieka. I to były mądre słowa, hehe.

~~123

mam pytanko dlaczego tri przed przejściem zawsze się zatrzyma a kierowcy małych samochodów nie a przeważnie kobiety nigdy

~ola

moderacjo, proszę usuwać wulgarne wpisy, jak poniżej niejakiego "Valkyrie"

Valkyrie

Zamknac morde skur.wysyny oby was kierowcow ktos poturbowal, wtedy bd miala beke z was

~Hsbsvgg

Dla redaktora to w stalowej jest wszedzie centrum. Dziura w centrum potracenie w centrum centrum4 delikatesy centrum.

~tadzik59

Teraz dentysta drogo kosztuje wiec w tym wieku i do tego złamany nos to strach pokazywać się na miescie.

~@Edek

Tam Łukaszenko, u nas Kaczyszenkosmiech2smiech2smiech2

Kutcha

Nie może być tak, że kierowca ma ustąpić pierwszeństwa pieszym. To PIESZY zawsze wtargnie na jezdnie, a nie odwrotnie. To PIESZY musi czekać, aż kierowca się zatrzyma. Durne prawo.

~Emereness

Wiem jedno, w Stalowej ludzie wchodza na przejscia jakby byly chodnikiem dla pieszych, ZERO rozgladania sie czasami. Kierowca czesto jest bez szans by wyhamowac czy w pore dostrzec zamiar wejscia na pasy.

~boby

Proszę ukarać pieszą !!!

~Edek

No musial by byc z PO zeby na siebie donosic smiech2

~poza trybem

Nasz Morawiecki domaga się zwołania szczytu UE w sprawie wyborów na Białorusi.
Chce poruszyć temat nieuczciwych wyborów, zaangażowania aparatu państwa w kampanię obecnego prezydenta, nachalnej propagandy ze strony mediów narodowych oraz utrudnianiu głosowania za granicą kraju.
Czy aby na pewno chodzi o Białoruś?

~Edek

Albo swiatla albo przejscie dla pieszych na wiadukcie jak w rzeszowie !!! a te trutnie niech sie dalej pchaja pod kola ...

wilczak

Niestety Kierowca nie ma szans tu na normalna jazde. Pieszym wydaje sie, ze wszedzie maja prawo i racje i nie dbaja o swoje i innych bezpieczenstwo. Piesi musza uwazac wchodzac na jezdnie, bo jezdnia jest dla aut i tam odbywa sie ich ruch. Gwarantuje, ze jak pieszy sie zatrzyma i poczeka na moment kiedy moze to zawsze sie ktos zatrzyma i go przepusci. ZAWSZE. Ale nie musi byc na chama przed maske, bo przeciez sa pasy. Piesi myslcie troche i kultury!!!

zlopec

trzeba zabrac pieszym przywilej pierszenstwa. zawsze wieksze powinno byc przed mniejszym. tak jak pociag przed autem tak auto przed pieszym czy rowerzystom. gwarantuje ze minimum o 50% zmnieszyla by sie liczba wypadkow

~ola

Tam się nie dal jeździć samochodem, każdy pieszy wchodzi na jezdnię nie patrząc, czy nadjeżdża samochód. Powinny być światła, wówczas zebrałaby się grupa pieszych i wszyscy przeszli by razem, a nie jak teraz jest ,że jeden pieszy przejdzie, a drugi dopiero wchodzi na przejście i gdy on przejdzie pojawia się trzeci pieszy i też wchodzi na pasy, a kierowcy stoją, stoją, stoją i czekają na moment przerwy gdy nie ma pieszego..