843 przypadki i kolejne w powiatach: stalowowolskim i niżańskim

Image

POLSKA

Mamy 843 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:

• śląskiego (208),

• mazowieckiego (131),

• małopolskiego (124),

• wielkopolskiego (54),

• pomorskiego (53),

podkarpackiego (44),

• dolnośląskiego (35),

• łódzkiego (31),

• warmińsko- mazurskiego (29),

• lubuskiego (25),

• kujawsko- pomorskiego (24),

• lubelskiego (22),

• zachodniopomorskiego (21),

• opolskiego (17),

• świętokrzyskiego (13),

• podlaskiego (12).

Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-M Jarosław, 78-M Poznań, 59-M Poznań, 80-K Wrocław, 88-M, 64-M, 64-K Tychy, 67-K, 71-M, 83-M, 88-M Racibórz, 75-M Starachowice, (mieszkaniec woj. śląskiego), 66-M Sieradz. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 51167. Zgony łącznie: 1800.

PODKARPACIE

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 59 500 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

• w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 40 826

• dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 18 674

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 26 osób, 2812 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 540. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 108 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1579 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 862 osoby wyzdrowiały.

Odnotowano 69 zgonów.

Z przykrością informujemy, że w dniu 6 sierpnia br. zmarł pacjent w Centrum Medycznym w Jarosławiu (mieszkaniec powiatu jarosławskiego). Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był COVID 19.

Kolejne 16 osób, które wyzdrowiały to 13 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 2 mieszkańców powiatu mieleckiego oraz 1 mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego.

Nowe 44 potwierdzone przypadki to: • 1 osoba powiat brzozowski (kobieta),

• 20 osób powiat jarosławski (10 kobiet, 10 mężczyzn),

• 1 osoba powiat jasielski (kobieta),

• 1 osoba powiat kolbuszowski (kobieta),

• 2 osoby powiat łańcucki (kobiety),

• 1 osoba powiat mielecki (kobieta),

1 osoba powiat niżański (mężczyzna),

• 2 osoby powiat przemyski (kobiety),

• 1 osoba miasto Przemyśl (kobieta),

• 3 osoby powiat rzeszowski (kobieta i 2 mężczyzn),

• 5 osób miasto Rzeszów (4 kobiety i 1 mężczyzna),

4 osoby powiat stalowowolski (2 kobiety i 2 mężczyzn),

• 1 osoba powiat strzyżowski (kobieta),

• 1 osoba miasto Tarnobrzeg (kobieta).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Dzastetboy

A sanepid jest w stalowej czy raczej cyrk

~niezalogowany

Młodzież ma wyje...bane na wirusa bo najwyżej trochę pokaszlą. Gorzej ze staruchami, którym trzeba będzie zejść kiedy ich zarażą. A mogliby pożyć trochę dłużej. Pokolenie Palikota pies ich drapał nasycone egoizmem i zaklepane przez szatana.

~Lobo

PlagMa
Nie mów tak, że nie ma wirusa.. coś jest na rzeczy, na pewno.. tylko ta chora papierologia z sanepidu i te śmieszne testy. Leżałem w Łańcucie i miałem okazje przejść przez różne oddziały. Skoro widzę ludzi pod respiratorem i lekarzy, którzy sobie nie radzą podając różne leki, to wnioski nasuwają się same.. chyba lekarze nie walili by w chu** skoro ich misją jest ratowanie ludzkiego życia. Najbardziej ciekawią mnie osoby, które są bezobjawowe.. niby wirus zapalenia płuc a nie daje objawów..

PlagMa

A ja mam wyy yje ba ne na sanepizd i tego calego smiesznego peopagandowego ssirusa i powiem wam tak.. do niczego sie nie przyznam i niczemu sie nie poddam.. udanych wakacji tym ktorzy racjonalnie mysla i nie daali sie zastraszyc ;)

~Lobo

ZawiszaCzarny
Mojemu koledze, który był na kwarantannie kazali zejść pod klatkę żeby pobrać mu próbki...

~fsdgsdg

kiedy szczepienia no i oczywiście GPS w ciele

~ZawiszaCzarny

Nie lubię się unosić, ale teraz chu... w du.. tym szmaciazom. Nie dajcie się!! Nie dajcie sobie zrobić testu tylko z gardła (w ustawie jest zapisane ze wiarygodny test 80% jest z 1x z gardła i 2x wymazy z nosa). Jeśli będą was straszyć dzwońcie do rzecznika praw pacjenta! Jak chcecie jeszcze coś wiedziedz piszcie, pomogę.

~ZawiszaCzarny

Masz tutaj moja historie. Niestety miałem nieprzyjemność doświadczyć tego chaosu - jedną osobę z mojej rodziny podał ktoś, że miał chwilowy "kontakt" może 5minut ale miał "plusa" i się zaczęło! 14 dni kwarantanny reszta rodziny według ustawy siedzi z automatu - OK. W 12 dniu kwarantanny potencjalnej "1 ofierze z kontaktu" zrobili test(wymaz) przyjechał jakiś "fircyk" z Rzeszowa bez rękawiczek i jeszcze chciał pobrać próbkę na klatce, rękawiczki założył próbkę po reprymendzie pobrał w domu, ale tylko 1 wymaz z gardła. Na drugi dzień oczywiście wynik pozytywny - proszę w 2h zabrać najpotrzebniejsze rzeczy przyjedzie transport i wyjazd do jednoimiennego, albo kara administracyjna-zastraszenie 30tysi (nasza nieświadomość, wiec ok - jedziesz). Przyjechali "kosmici" wystraszyli sąsiadów i zabrali "ofiarę". W szpitalu całe piętro ok. 80 osób bez objawów ludzie wkurzeni - lekarze tez decyzja sanepi(z)du. OK, więc dzwonimy do rzecznika praw pacjenta, rzecznik zdziwiony ze wogóle taka decyzja o wysłaniu do szpitala miała miejsce (test pozytywny nie jest podstawą jeśli nie ma objawów do wysłania pacjenta do szpitala), proszę pisać do dyrektora szpitala. W międzyczasie zrobili ("ofierze1") badania z krwi (kosmiczne badania - tutaj szacun, bo takie badania to parę tysi by kosztowały). No i co, dyrektor zwalił winę na sanepi(z)d, w międzyczasie wyszły wyniki z krwi, wszystko idealnie! Po kilku dniach wypuszczamy ze szpitala pacjent okaz zdrowia (reszta rodziny miała testy z 3ch wymazów i OK). Jak to możliwe ze 1 osoba POZYTYW, a mieliśmy z nią kontakt przez 12 dni, a tak że ch..j testy robią i staty rosną. Skróce trochę, ostatecznie 1,5 miecha kwarantanny na nas zdrowych ludziach. Wszystkim wyniki wyszły idealnie, niczego nie było oprócz ch..j 1 testu. W sanepidzie nic się nie dowiecie - ogólnie BURDEL (usłyszałem to z ust kobiety, która pobierał u mnie próbkę). Nie interesuje ich że stracisz prace, premie, nerwy - wyjeban... po całości. Skargę już wysłaliśmy z podpisami ludzi z jednoimiennego jest wysłana do Ministerstwa Zdrowia. Niestety odbili pałeczkę, przesłali do głównej placówki sanepi(z)du - sprawa utknęła. Nikomu nie życzę tego co przeżyliśmy czyli "pandemi chaosu". Chciałem to wam trochę naświetlić z mojej perspektywy bo na początku też się tego bałem, a teraz uważam jak to przeżyliśmy, że to jest jakaś farsa. Pozdrawiam i życzę zdrowia ;)

~Lobo

ZawiszaCzarny podaj link do tematu, chętnie poczytam. Przypuszczam, że mnie i moją rodzinę mogli w ten sam sposób potraktować.. osoba lat 69, brak jakich kolwiek objawów.. wynik pozytywny.

~ZawiszaCzarny

Niestety wierzą w to co słyszą i widzą. Dopóki ich to nie doswiadczy osobiście będą przekonani, że to jest w takiej skali jak to przedstawiają. Ale jak uzyskają w końcu świadomość tego co się naprawdę dzieje może być już za późno. Podzielili kraj i świat tj. jakaś pandemiczna masakra. A owieczki idą za "pasterzem" tj. jakiś obłęd!!!

~ola

Dobrze, piszesz, Zawisza, może coś dotrze do przestraszonych ludzi, którzy w podawanych codziennie statystykach 'zarażonych' widzą śmiertelne niebezpieczeństwo rozszerzania się covida. Ludzie nie wiedzą, że 80-90% "zarażonych" nie jest wcale chorych.

~ZawiszaCzarny

Po tej historii i miesięcznej bezpodstawnej kwarantannie ja już w nic nie wierzę, napewno nie w tego covida, a wy wierzcie w co chcecie! Jak doświadczycie tego co moja rodzina to zapraszam do wymiany doświadczeń.

~ZawiszaCzarny

Odemnie z rodziny też wysłali 1 osobę do zakaźnego w Lancucie, przez źle zrobiony test. Na oddziale było ok 80 osób bez objawów. Po różnych badaniach za górkę kasy (i tu szacun dla nich za te badania) nikt nie był zakażony nikt tego nie miał. Wyslalismy zbiorowy pozew do ministerstwa zdrowia za zle zrobione testy i wysyłanie ludzi bezpodstawnie do szpitali jednoimiennych, których kieroje sanepi(z)d. O sprawie został poinformowany rzecznik praw pacjenta był tym zaskoczony, że tak potraktowali ludzi. Sprawa utknęła w martwym punkcie.

~MAJKA

To prawda piszą powiat rzeszowski i jedna osoba z m.Rzeszow a u nas dwie osoby z powiatu a Stalowa cisza o co chodzi dlaczego nie piszą prawdy

~Gonzo

Dlaczego nie podają prawdy że w Stalowej są chorzy tylko powiat stalowej woli znam osobiście judzi które są w szpitalu zakaznym dlaczego ukrywają a ile musi być naprawdę nie chodzi o adresy czy nazwiska ale że takie przypadki są

~ZawiszaCzarny

Ja ich rozumiem, ale przeżyłem to gów.. i teraz jestem świadomy tego co wiem i o tym pisze. Jak chcecie poznać moja historie zapraszam na wcześniejsze forum o obostrzeniach tam wszystko wyjaśniam. Fajnie by było gdyby komentarze dodawali ludzie którzy mieli z tą sytuacją do czynienia, a nie opłacane trole, albo obsra..y którzy posiłkują się tylko tv, radiem albo internetem. Pozdrawiam.

~Zorro

Zawisza √dobrze mówisz. Ludzie łykają tego wirusa jak młode pelikany hahaha

~ZawiszaCzarny

Podajcie ile ludzi ma objawy! a nie statystyki ze zle zrobionych wymazów przez niekompetencje sanepidu, oczywiście jak taki wymaz będzie pozytywny, a pewnie będzie to od razu w staty - porazka. Jak można robić wymazy na klatce schodowej, albo na dworze. A później straszycie ludzi, którzy wierzą takim pajacom jak wielki "SZU" koleś wygląda jakby sam potrzebował pomocy. Ogarnijcie się w końcu, karmią was bzdurami, a wy łykacie ta karmę jak rybki w akwarium.

~jasio

a je o wiele ciekawsza zabawa od malowania np. zabawa w doktora

~jasio

a co wladze nato ano bawi sie kretkami i malujom powiaty na czerwono

~Lunak

Bezobjawowi to są inteligenci co tą papkę łykają. Jak ktoś nie ma objawów to jest nosicielem a nie chorym. Patrząc od marca jakoś trupy po rowach nie leżą . Bez jaj. Śmiertelność znikoma, większość nawet nie wie że go ma. Ci co umierają prawdopodobnie każda inna infekcja by im poważnie zagroziła . Media się czepią pojedynczego przypadku że ktoś nieobciążony umarł i pompują sensację. A prawda jest taka że czasem bez powodu kogoś trafia, a to na grypę a to na koronę . Takie życie

~Lewatywa

Wyznawcy ideologii J.K. i jego pachołków , czuwajcie nadal co wasz Bóg powie i nadal żyjecie w przekonaniu , że COVID to ściema.
Bez znaczenia są głosy ludzi, którzy się na tym problemie znają.
Dla ciemnogrodu piastowskiego decyzję podejmuje J.K. i ogłosi ustami pinokia lub marionetki co dalej robić.

~Spragniony

Władza głosi, wirus jest w odwrocie.
PiS- land musi być posłuszny.

~panizima

Nie zgadzam sie z opinią że Ukraińcy sieja chorobę.Mamy w kraju wielu zawodowych kierowców poruszających sie na trasach międzynarodowych.Ich nie obowiązuje poddanie sie kwarantannie no chyba że tego chcą ale raczej nie chcą bo odczuli by to na kasie.Poza tym wielu Polaków wyjeżdza z kraju do pracy oraz na wakacje też moga byc potencjalnymi nosicielami wirusa.

~Miks

Przyjeżdżają z Ukrainy i sieją chorobę. Nie stosują się do kwarantanny. Policja kontroluje o jednej porze więc łatwo ich oszukać.