Mimo wakacji nad Jeziorem Tarnobrzeskim, praca wre!

Image

Przebieg prac na ulicy Plażowej

Na dzisiaj na ulicy Plażowej zostały wykonane roboty rozbiórkowe związane z usunięciem nawierzchni bitumicznej na całym odcinku. Wykonane jest odhumusowanie. Dokonano rozbiórki połowy nawierzchni z płyt betonowych. Wykonano ciąg oświetleniowy oraz kanalizację teletechniczną wraz z pracami towarzyszącymi (połowa zakresu). Trwa wykonanie zabezpieczeń kolizji energetycznych. Wykonano połowę robót ziemnych w bilansie wykop nasyp pod kształtowanie korpusu drogi oraz ciąg pieszo-rowerowy.

Ulepszono także podłoże na powyższym zakresie ciągu drogi oraz ciągu pieszo-rowerowym.

Kolejno warstwę podbudowy z kruszywa łamanego oraz pierwszej warstwy nawierzchni bitumicznej drogi. Kolejnym etapem prac będzie rozbiórka dalszego odcinka z płyt i wykonanie robót ziemnych pod warstwy konstrukcyjne.

Przebieg prac na ulicy Żeglarskiej

Na ulicy Żeglarskiej wykonano rozbiórkę nawierzchni bitumicznej w 100% zakresu, zaś 60% zakresu kolektora kanalizacji deszczowej.

Rozpoczęto prace ziemne pod kształtowanie korpusu drogowego oraz ciągu pieszo-rowerowego od ul. Siarkowej w kierunku Mariny. Kolejne planowane roboty to elementy kanalizacji deszczowej, przykanaliki niezbędne do wykonania przy kontynuacji robót drogowych.

Warto podkreślić, że prace drogowe na ul. Żeglarskiej są uzależnione od branży kanalizacji, dlatego też postęp robót drogowych jest mało zauważalny w stosunku do ul. Plażowej, na której nie wykonuje się elementów sieci wodno-kanalizacyjnej.

Inne prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Dodatkowo wykonano stan surowy czterech budynków gastronomicznych, jednego budynku dla służb czyli policji oraz ratownictwa medycznego oraz jednego budynku toalet publicznych. W kolejnym tygodniu wykonawca przystąpi do budowy budynku toalet publicznych, którego fundament zlokalizowany jest przy parkingu ulicy Plażowej.

W dwóch budynkach gastronomicznych i budynku dla służ zakończone są roboty instalacyjne tj. instalacja elektryczna i instalacja wodno-kanalizacyjna, kolejny etap prac w tych budynkach to zabudowa ścian.

Do wszystkich wznoszonych budynków wykonane zostały instalacje wodno-kanalizacyjne. Wykonano kanalizację deszczową na dwóch parkingach – zaawansowanie robót jest na poziomie 90%. Na parkingu przy ulicy Żeglarskiej wykonano nawierzchnię bitumiczną – ilość miejsc parkingowych wyniesie 169. Na parkingu przy ulicy Plażowej wykonano utwardzenie pod masę bitumiczną. Przy ulicy Żeglarskiej przystąpiono do wykonania utwardzenia terenu i posadowienia krawężników pod ciągi piesze przy budynkach. Wykonano wszystkie roboty ziemne w zakresie instalacji. Zamawiający wybrał armaturę do budynków użyteczności publicznej, płytki ceramiczne oraz okładzinę zewnętrzna (deskę kompozytową) dla budynków. Po pierwszej połowie sierpnia w budynkach zostaną zamontowane okna i witryny okienne. Wykonano także fundamenty dla trzech altan.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

takaprawda vel pseudointeligent i w tym artykule dostajesz po łbie nawet od innych, ale wiesz, nie przykro mi, dobrze robią, że cię okładają, zasłużyłeś.

~Chivas

takaprawda vel RZECZNIKKS aka edziu ćwierćinteligent weź ty już się nie kompromituj tylko umyj zęby po lizaniu doopska aborygenowi

~takaprawda

Każdy polityk z TOTALNEJ TARGOWICY wstydzi się przyznać , że należy do PATOLOGII OBYWATELSKIEJ. Zawsze w wyborach lokalnych startują dla zmylenia jako politycy niezależni a dla mnie to zwyczajne słupy.

~jkl

Taaa startował z ramienia KWW "Razem dla Tarnobrzega", bo do PO nikt nie chciał się przyznawać i powstawali tzw. kandydaci niezależni.

~Realista

A staw który wykopałem koparka na własnym podwórku też mogę nazwać 'jeziorem'???
Dla mnie to jest oszukiwanie turystów, przyjezdnych i samych siebie.

~Rolnik2

Są tematy tabu. Mnie nie obchodzi czy ludzie to robią sami, czy ze swoim kolegą.

~Rolnik

Jak kogut skacze na koguta to tak ma być? mam to wspierać i opowiadać wszystkim?

~Onan

ilość miejsc parkingowych wyniesie 169 - śmiech na sali. Tam powinni parking zrobic na 1000 atut

~Raf

Mogli by w końcu pozwolić na sporty motorowodne

~Dobry

Pokaż mi edek ten zalew płezydęta smiech2
Chyba jak szambo wybije albo koło Sezamu po dobrej burzy smiech2

~hihi

Jan-nie siej propagandy jak w kurwizji.Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek nie jest z PO. Startował z ramienia KWW „Razem dla Tarnobrzega"

~jan

Spróbujcie sobie wyobraźcie , że mamy u nas takie jezioro i nasz prezydent robi to wszystko co robi prezydent Tarnobrzega w porze lata. Ile hejtu i nienawiści hejterzy by na obecnego prezydenta Stalowej wylali.A prezydenta Tarnobrzega próbują bronić , chyba tylko dlatego że jest z patologii obywatelskiej.

~bzzzzzzzz1

do hihi.Dobrze piszesz .Może ten rzecznik to ktoś z jego rodziny .Wychwala niedacznka pod niebiosa.

~Hehe

@cudawazeliniarzu przypominam ci że baseny w okresie letnim w stalowce też zamknięte i to nie pierwszy raz.,,,

~Diego

Tylko w pisim matrixie w jakim obecnie zamotana jest Polska zamknięcie zalewu planuje się na sezon kąpielowy...

~hihi

edziu ćwierćinteligent RZECZNIKKS już się podpisuje,,cudawianki'' i znowu wychwala aborygena a to przecież najgorszy prezydent Stalowej Woli

rodzynek

a w nastepne lato covid 20 i po kąpieli znowu !

~cudawianki

Ale się obudzili w trakcie sezonu turystycznego i wakacji wzięli się za remonty i nowe inwestycje przy jeziorze. A gdzie byli w zimie wiosną, przecież zimy w tym roku nie było Widać jakiego prezydenta tam w tym TARNOBRZEGU mają , dobrze ,że u nas mieszkańcy w 80 procentach wybrali PANA PREZYDENTA L.N.

~k.j.mać.

Podkarpacie... Kto teraz buduje takie stodoły?