Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska zaawansowana w 70%

Image

Postępują prace na budowie ponad 15-kilometrowej obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu DK77. Zaawansowanie robót sięga 70% z czego robót drogowych 62%, a mostowych 86%.

Na budowie obwodnicy prowadzone są prace na całym jej przebiegu. W ramach robót drogowych na odcinku 3,2 km trwa budowa nasypów, na dł. 2,8 km wykonywane są podbudowy tłuczniowe, a na 2,7 km humusowanie. Wykonywane są również przykanaliki i wpusty. Trwają przygotowania do układania podbudowy bitumicznej.

Roboty mostowe prowadzone są na obiektach:

- wiadukt PG-1 – wykonywanie wyposażenia, montaż kotew barier energochłonnych

- wiadukt PG-2 - wykonywanie wyposażenia, montaż kotew barier energochłonnych

- wiadukt PG-3 – wykonywanie zasypki obiektu

- wiadukt WD-2 – prace wykończeniowe, planowane jest złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie

- most ED-1-1 – wykonywanie zasypki obiektu

- most ED-1-2 – wykonywanie wyposażenia, montaż kotew barier energochłonnych i montaż balustrad

- wiadukt PG-4 - wykonywanie kap chodnikowych

- most PG4a – wykonywanie zasypki obiektu

- wiadukt PG-4b - wykonywanie zasypki obiektu, wykonywanie płyt przejściowych

- wiadukt WK-1 - wykonywanie zasypki obiektu i montaż muru oporowego

- wiadukt WD-6 – wykonywanie zasypki obiektu, montaż balustrad na obiekcie

- wiadukt WD-7 - prace wykończeniowe, planowane jest złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie

- wiadukt PG-5 - prace wykończeniowe, planowane jest złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie

- mur oporowy MO – 08 – budowa muru i wykonywanie zasypki z gruntu zbrojonego

W ramach robót branżowych wykonywany jest zbiornik i zjazdy do zbiorników, a także trwa realizacja oświetlenia budowanego ronda na DK 19, kanału technologicznego oraz wodociągu DN800 HSW.

Opis inwestycji

Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko.

Inwestycja polega na budowie drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

W ramach budowy powstanie węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową nr 1024R (ul. Czarnieckiego) oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) komunikujące obwodnicę ze Stalową Wolą, ze strefą przemysłową, z Niskiem oraz z DK19:

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu ul. Podskarpowej z ul. Chopina i projektowaną drogą wojewódzką nr 855,

- trzywlotowe rondo na skrzyżowaniu z projektowaną drogą gminną (łącznikiem do istniejącej DK77),

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Podsanie i projektowaną ul. Modrzewiową,

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z DK19.

Przypomnijmy, że umowny termin zakończenia robót to kwiecień 2021 r.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~boby

Brawo Weber !!!

~ola

~kabi - to działa na zasadzie ze jeden niedouczony zatwierdza projekt drugiego niedouczonego, ot tacy sąsiedzi z czeskiej bajki. J 23 ma 100% racji i to jest ewidentna fuszerka. bardzo kosztowna fuszerka

~J 23

Skoro są opinie prawników, które okazują się niezgodne z prawem, to są także projekty zrobione prze projektantów niezgodnie ze sztuką. Kwestia tylko czy ktoś się tym zajął. Czy tylko kolejny raz zmarnowano nasze pieniądze. Poczekamy czy przy projektowaniu pseudoobwodnicy projektanci wzięli pod uwagę znane już procesy geofizyczne (bo wystąpiły na podskarpowej i można się ich spodziewać w dalszej jej części). Czy znowu się pomylili a my zapłacimy podwójnie albo potrójnie i nigdy nie będzie ok. Tak jak podskarpowej do tej pory nie naprawiono i raczej już tego nie doczekamy.

kabi

J 23, skoro projekt był zatwierdzony to na pewno nie tworzył go krawiec tylko projektant drogowy z uprawnieniami. Powinieneś wiedzieć że do projektu ma pewne dane z których korzysta, bo gdyby zrobił błąd to grożą mu konsekwencje łącznie z zawieszeniem lub odebraniem uprawnień. Projektowanie w budownictwie to to samo co pisanie wierszy czy komentarzy na forum. Gdybyś chciał karać projektanta za błędy to musiałbyś mu to udowodnić natomiast jak stawiasz takie wymagania że wszystko ma być jak chcesz ty to takiego projektanta nie znajdziesz.

manukun

@J23
osiadania skarpy też nie dało się przewidzieć, a te głąby zlikwidowali roślinność na tym niestabilnym gruncie...

~Mieszkaniec

manukun .... gdyby na mapie nie było legendy i nadruków słowno-cyfrowych to dla Webera nie ma znaczenia jak trzyma mapę - i tak z tego nic nie rozumie.

~J 23

Do kabi A projekt był dobrze zrobiony? Teraz widać, że nie był. I co? I nadal cisza. A my płacimy za nieudolność. W Polsce budowa autostrady 1km kosztuje horrendalne pieniądze, bo każdy musi zarobić, a my płacimy czasem podwójnie i potrójnie jak widać. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za błędy. Jestem bardzo ciekawy (oczywiście nie życzę tego sobie i nam) czy w tzw. pseudoobwodnicy też wystąpią te tzw. "nieoczekiwane procesy geofizyczne". Chociaż skoro na podskarpowej już wiemy, że wystąpiły to nie powinny być już nieoczekiwane w dalszej jej części czyli na budowanej teraz ulicy - bo obwodnicą to ciężko ten projekt nazwać.

kabi

J 23, tłumaczę Ci że wszystkiego nie da się przewidzieć a ty swoje. Jaka reklamacja jak było robione zgodnie z projektem. Pracowałeś kiedyś na budowie drogi?

kabi

Rowerzysta97 , są nawet drogi ekspresowe o ruchu dwukierunkowym a ty w pipidówce chcesz autostradę? Widziałeś kiedyś korki na 77-tce od Sandomierza do Niska? Po co ci cztery pasy jak po dwóch nie ma komu jeździć.

~J 23

do kabi To wytłumacz dlaczego właściwie nic nie robiono do momentu zakończenia gwarancji. Czyżby urzędnicy mieli związane ręce? Czym mieli związane? Przecież to wszystko ujawniło się bardzo szybko, kto odebrał tą budowę jako zgodną i prawidłową? Jeżeli ktoś wykonał nieprawidłowy projekt, to też za niego odpowiada. A tu cichutko odczekano i znowu za naszą kasę remonty... Łatwo bez odpowiedzialności wydaje się nie swoje pieniądze.

kabi

J 23, ty się minąłeś z powołaniem, było się zatrudnić w firmie projektowej i zaprojektować drogę tak żeby nie powstawały garby. Jakbyś trochę kumał to wiedziałbyś że wszystkiego nie da się przewidzieć. Są odpowiednie procedury postępowania i ocena ryzyka. Można wpakować miliony i zrobić drogę jak pod pas startowy na Okęciu albo tysiące i drogę dla samochodów z ewentualnymi korektami w czasie użytkowania.

~J 23

Oby tylko nie wystąpiły tzw. "nieoczekiwane procesy geofizyczne" - tak jak na podskarpowej... Co rok garby za pieniądze podatników, teraz był gruby remont - właściwie od nowa kładziona nawierzchnia. A przecież ten projekt był odebrany jako poprawny. Oczywiści zapłacimy za to my podatnicy. Bardzo łatwo marnuje się nasze pieniądze...

~Eliza

pamietam jak dzis kredyt na 5 tysiecy 5 zyrantow dzien puzniej klapec dal kredyt na zaklady miesne jest tam taka laska z piaskow wszystko za ciebie podpisze pracuje w banku gdzie jest ziobro w banku kradna miliony a tu lgbt

~Fankib

@kierowca, nie wszyscy mieszkańcy dziękują.

~Gint

A gdzie ta obwodnica?

manukun

@edziu, ale tutaj udaje "kierowcę"
Jak zwykle bredzisz. Lublin ma liczbę ludności ok. 330 tys., a obwodnica 4/6 pasmowa w standardzie ekspresowym. Jarosław, Przemyśl zbliżone wielkością do Stalowej Woli, a mają obwodnice 4-pasmowe. Tylko u nas buduje się badziewie, chociaż prognoza ruchu uzasadnia 4 pasy. Sam Weber wielokrotnie podkreślał, jak duże natężenie ruchu występuje na naszym odcinku DK77. Dlaczego zatem kilkukrotnie wbija łopatę w świetle kamer przy budowie bubel-obwodnicy, która nie dość, że wąska, to jeszcze przebiega kolizyjnie (!) środkiem nowych terenów rekreacyjnych pod oknami dużych blokowisk stalowowolskich?

~takaprawda

Tak hejterze gdyby nie prezydent SIBIGA to ta obwodnica by nie powstała ale ty gó..wno wiesz.

~kierowca

Wszyscy mieszkańcy dziękują Panu Prezydentowi Andrzejowi Szlęzakowi . Gdyby nie on, to ta obwodnica NIGDY by nie powstała.

~Adam

Koło Vivo położyli asfalt, zrobili objazd do wodociągów i już asfalt popękany.

~kierowca

Już na święta BOŻEGO NARODZENIA wszyscy mieszkańcy będą korzystać z naszej wspaniałej obwodnicy. Jeszcze dodam , że obecnie buduje się wszędzie obwodnice jednopasmowe , tylko w wielkich miastach powyżej 500 tysięcy mieszkańców buduje się obwodnice dwu pasmowe. Widziałem takie ostatnio jak bylem w Lublinie.

~WHO

... jedna obwodnica już w tempie ekspresowym powstała. Jak widzę te chodniczki kładzione na piaseczku korony nasypu to szlag mnie trafia, że ktoś pozwala na taką prowizorkę. Jakie czasy takie inwestycje.

~Vrek

Typowy Oli

~jasio

Pszypominam że w pszed 10 maja pisano tutaj że z robiom pszed terminem na 22lipca a teraz źe na 1 kfietnia alr rok puznij

~ryszrdx

Ja tego nie chce,bo cale zycie jezdze rowerem i tak zostanie.A nie słuchajcie klaMSTW urzednikow ze ta pseudo obwodnica jest dla aut osobowych.To jest i będzie droga dla tirów.A uta osobowe będą mogly wjezdzac .

~Rowerzysta97

Przeciez ta obwodnica to jedna wielka porazka po jednym pasie ruchu w jedna strone??? Odcinek miedzy rondem przy starej obwodnicy do ronda przy tunelu pod torami ma wiecej pasow i wyprowadzanie ruchu z drogi 2 czy w niektorych miejscach nawet 3 pasmowej nie ma zadnego sensu. Za pare lat, haha juz pewnie za 2 lata trzeba będzie ta obwodnice rozbudować bo za mala i bedzie jeszcze gorzej niz bylo!

maciek22

Tak pięknie zrobili rondo na Lubelskiej w Nisku, że już są poobłupywane krawężniki!

~Kicia83

Kicia83 w tylek se je wsadz. Sa sciezki z asfaltu np. na brandwicy i tamburyny jezdza i tak droga... Nakopac do du i sie skonczy

~Olo

Typowy jasio

~pyszniczanin

A kiedy mieszkańcy PYSZNICY jadąc do pracy w STALOWEJ nie będą musieli zjeżdżać na ten objazd.

~ola

Wrzucili parę niepodpisanych zdjęć i tajemniczych symboli, np. wiadukt PG5, wiadukt WK 1 i to jest cała informacja o obwodnicy.