Konwent Samorządów. Okrojone Dożynki

Image

W Starostwie Powiatowym w Nisku odbył się Niżański Konwent Samorządowy, zwołany przez Przewodniczącego Konwentu Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza.

W Konwencie, poza przedstawicielami gmin z terenu Powiatu, wziął udział Geodeta Powiatowy – Naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami w Starostwie Powiatowym w Nisku Pan Andrzej Nowak, który przekazał informację na temat funkcjonowania Geoportalu Powiatu Niżańskiego. Zostały omówione możliwości skorzystania z Geoportalu w zakresie udostępniania danych dla gmin. Przedstawiono e-usługi w trybie publicznym i chronionym, czyli z jakich danych można skorzystać (mapowych i opisowych). Ponadto omówiono prowadzenie internetowych narad koordynacyjnych - ZUD, proces cyfryzacji aktów własności ziemi - ich stopień realizacji, a także stopień zaawansowania modernizacji ewidencji gruntów i budynków na terenie powiatu niżańskiego.

Podczas Konwentu omówiono szereg ważnych i istotnych dla rozwoju Powiatu i Gmin tematów, w tym m.in. Dożynki Powiatu Niżańskiego 2020, które w bardzo ograniczonej formule, odbędą się w Gminie Krzeszów. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, wywołana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 tegoroczne Święto Plonów obchodzone będzie wyłącznie przed i podczas Mszy Św. Dziękczynnej. Podczas uroczystości odbędzie się prezentacja wieńców dożynkowych, a Konkurs w kategorii – nagroda Publiczności odbędzie się na profilu Facebook Starostwa Powiatowego w Nisku.

Przedmiotem obrad Konwentu było również przedstawienie przez Starostę Niżańskiego informacji dotyczącej funkcjonowania Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży Pozytywka, który został otwarty 1 lipca 2020 roku, przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku – w ramach I poziomu referencyjnego nowego modelu systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Podczas obrad Starosta Niżański wraz z Wójtami i Burmistrzami dyskutowali również na temat: potrzeb utworzenia Centrum Wsparcia Inwestora / Przedsiębiorcy; wsparcia finansowego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego, a także o przewozach autobusowych, w tym o współpracy z Powiatem Stalowowolskim w zakresie organizacji Publicznego Transportu Zbiorowego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~arek77

CIekawe gdzie pojdzie kasa przeznaczona na dni miasta|?Ja mysle ze już trafila do kieszeni urzednikow.Wzieli sobie i podzielili jako dodatek Covidowy.A jak ktoś powie dlaczego nie ma dni miasta to urzędnik ma wyjaśnienie ,Covid i zakaz imprez.