Centrum Aktywności Seniora już za pół roku

Image
Stalowowolskie Centrum Aktywności Seniora powstanie w Stalowej Woli już pod koniec 2020 roku. Profesjonalne miejsce dla działalności seniorów będzie zlokalizowane na pierwszym piętrze budynku „Centrum 4” mieszczącego się przy Al. Jana Pawła II 10. Inwestycja wykonana jest już w około 80 procentach.

Na prawie 1000 m kw. powstanie powierzchnia o mobilnym charakterze, dostosowana do aktualnych potrzeb seniorów. Zamiast schodów na pierwsze piętro wjedziemy dwiema windami – jedna będzie zlokalizowana od ul. Jana Pawła II, druga „od dziedzińca” przy klatce schodowej.

W części lokalu powstanie duża sala widowiskowo – artystyczna. Ponadto w budynku pojawią się: kawiarenka, sala do nauki języków obcych, sala komputerowa, która w razie potrzeby będzie pełniła rolę sali bankietowej, sala kuchenna, sala prac ręcznych, sala fitness, sala do zajęć wokalnych oraz sala do obsługi prawnej i działań medycznych. Ciekawym pomysłem zaproponowanym przez architektów jest możliwość stworzenia tarasu letniego, jako „zielonego dachu”. W lokalu będzie też wydzielona powierzchnia administracyjna dla osoby odpowiedzialnej za obiekt, jak i na potrzeby stowarzyszeń. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– To jest przede wszystkim projekt pod klucz czyli całkowita przebudowa obiektu razem z wyposażeniem. Zakres projektu był szczegółowo konsultowany z Miejską Rada Seniorów. Wybraliśmy odpowiednie pomieszczenia, których oczekują seniorzy – mówi zastępca prezydenta Renata Knap.

Do końca lipca wykonane zostały wszystkie roboty rozbiórkowe. Na wyburzenie czeka tylko fragment klatki zewnętrznej, ale ze względu na logistykę w obrębie chodnika zostanie to wykonane pod koniec sierpnia lub początkiem września. Na całej powierzchni Centrum jest już zrobiona wylewka wyrównująca oraz wylewka samopoziomująca, na której znajdą się docelowe warstwy posadzkowe.

Rozpoczął się montaż ścianek działowych, które będą wyznaczały poszczególne pomieszczenia w CAS. Zamontowane są już centrale, kanały i wentylacje, częściowo wykonana jest instalacja elektryczna.

Planowo we wrześniu wydzielone już będą poszczególne pomieszczenia i wykonawca przejdzie do robót wykończeniowych. Następnie wykonane zostaną posadzki oraz sufity podwieszane, by ukryć dźwigary w przestrzeni międzystropowej.

– W tym przetargu mamy wszystkie roboty budowlane plus urządzenia stałe, czyli wyposażenie kuchni, meble do zabudowy, kuchenki, mikrofale, lodówki, itp. Na elementy mobilne wyposażenia jak krzesła, stoliki, fotele ogłosimy przetarg na przełomie sierpnia – informuje wiceprezydent Renata Knap.

Jeśli tylko nie pojawią się obiektywne okoliczności utrudniające prace, jak np. druga fala Covid-19, to inwestycja jeszcze w tym roku, w grudniu będzie oddana do użytku stalowowolskim seniorom.

Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli będzie otwarte dla wszystkich seniorów, nie tylko tych zrzeszonych w klubach czy stowarzyszeniach. – Ci, którzy nie chcą uczestniczyć w różnych grupach też będą mieli prawo korzystać z propozycji, które będą przygotowane. Na pewno nie będzie to samotna wyspa w mieście. Nie będzie tak, że my się zamkniemy w swoim gronie i tylko dla siebie będziemy działać. Chcemy wychodzić do ludzi, współdziałać międzypokoleniowo. Chcemy potencjał, który drzemie w seniorach wykorzystać dla miasta – mówi Bogna Latawiec pełnomocnik CAS.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jasiek

Panie Jacku. Jeżeli uraziłem Pana swoim wpisem a tym bardziej Pana ? - przepraszam. Nie miałem złych intencji, chciałem tylko wyrazić swoje zniesmaczenie. Osoba pracująca w UM na ważnym stanowisku powinna w jakiś sposób być wizytówką Urzędu, wizytówką swojego pracodawcy - Prezydenta MiG Stalowa Wola. Tym bardziej jako inspektor budowlany. Co pomyślelibyście sobie ktoś tak ubrany kręcił się po placu budowy? Pomyślmy sobie czym się różni osoba wracająca z imprezy od tego Pana? Kaskiem, który w.... kupisz za 60 zł. A co do mojego czasu wolnego za który sam się rozliczam, nie Pański interes. Pozdrawiam

~Jacek

Panie Janku mówi Pan o szacunku a pierwsze co to czepia sie Pan że ziomek wygląda jak chuck norris i że wrocil z parady równości. Troche to słabe. Nie ma Pan co robić o 6 rano tylko pisac obraźliwe komentarze?

sanitariusz102

z wymiany korespondencji między ~jasiek i ~Chuck wynika ze była prowadzona w godzinach pracy Chucka. Można tak w UM w czasie pracy dodawać komentarze prywatne?? Znowu elicie wolno? A tak krytykowali Darka P. że w czasie pracy uprawia prywatę i w końcu stracił pracę. A teraz to panom wolno? Tak się pracuje za nasze pieniądze? Może jakiś przełożony tego pana zareaguje? no chyba że sie nagle okaże że ten pan był na zasłużonym urlopie.

~jasiek

Chuck, tak na msrginesie.... BBBAAAARRRDDZZZZZOOO duży masz ten margines bo w żadnym wypadku nie miałeś butów ochronnych roboczych na stopach. Okulary korekcyjne - ok, przepraszam, ale reszta....... Maseczka między ludźmi... to Twoja sprawa ale uważam, że z szacunku do starszych osób powinieneś ją założyć, tym bardziej że Twój pracodawca takowe wręczał i zaleca do stosowania w pracy. Załatw sobie kamizelkę z nadrukiem funkcji jaką pełnisz. Są pewne standardy które osoby pełniące ważne, bardzo ważne funkcje, powinny spełniać.

~Chuck

Jasiek to tak na marginesie. Naprawde w dzisiejszych czasach jest sporo różnego odzaju obuwia BHP.

Półbuty robocze LUMO
Klasa ochrony S1
Lekkie, oddychające buty robocze.
Nowoczesny, sportowy design, oryginalna kolorystyka. 
Wygląd inspirowany butami przeznaczonymi do biegiania, rekreacji.
Cholewka wykonana z wysokiej jakości przewiewnego materiału FLYKNIT.
Podeszwa dwuwarstwowa: MD (phylon) + guma (zwiększająca właściwości antypoślizgowe).
Buty posiadają oddychającą wyściółkę oraz wyściełany język.
Wymienna i anatomiczna wkładka wewnętrzna.
Podnosek kompozytowy.
Spełnia wymagania normy EN-ISO 20 345.
Dostępny 3 kolorach.
Rozmiary: 37 -47

Rafal81

A młodzi ? Nadgodziny, trzeba przecież utrzymywać ten system

~Chuck

Jasiu, uwierzyłem Ci, poważnie strasznie Ci uwierzyłem, oj jak ja uwierzyłem. Trzymaj się i życzę tylko samych dużych projektów.

~jasiek

Buty ochronne w wersji sportowej umiech Dobre umiech Pracowałem i pracuję przy dużych projektach i uwierz mi, u Nas nie wszedłbyś na teren budowy.

~Kongol

Centrum aktywności seniora to zaczyna być cała Polska pod rządami pisu. Senior za swoją głodową emeryturę może kupić coraz mniej przez galopującą drożyznę fundowaną przez rządzących. Już niedługo żaden senior nie będzie się nudził na emeryturze tylko wio po śmietnikach albo na rynku pietruszkę z działki sprzedawać.

~sasa

a kiedy coś dla młodych ?

~Chuck Norris

Jasiu, dziękuję za miłe słowa. Okulary są korekcyjne a nie przeciwsłoneczne, buty ochronne BHP też występują w wersji letniej, bardziej sportowej więc się nie stresuj wszystko było pod kontrolą. Kask na głowie mam, maseczka była, także BHP na najwyższym poziomie.

~jasiek

Ten koleś na pierwszym zdjęciu wyglądający jak Chuck Norris to inspektor z UM umiech. Tak wygląda urzędnik ?:::: umiech)))))) Chyba wrócił z parady równości umiech No i jak się ma uprawnienia budowlane to na budowę idzie się przynajmniej w odpowiednich butach roboczych bo o okularach ochronnych, nie tych od słońca, nie wspomnę.

~@Leonka

Wszyscy muszą wiedzieć, że ćpiesz?

~Leonka

Do Bunc jaka inwestycja takie komentarze

~Bunc

Co jeden komentarz, to głupszy. Strasznie umysłowo zdziadzieli hejterzy stalowowolskiej opozycji...

Wernyhora

Z opisu sal wynika, że w Centrum Aktywacji Seniora będą pracować: pracownik administracji, kelner/kelnerka, kucharz/kucharka, informatyk, nauczyciel języka obcego, terapeuta zajęciowy, nauczyciel śpiewu, instruktor fitness, medyk/paramedyk i prawnik. Pewnie będzie też osoba zarządzająca (kierownik). Zatem czekamy na konkursy! Bo będą konkursy?...

~Helga

Spódnicach...

~Helga

Na budowę w klapkach, sandałach i spódniach... Ja się pytam gdzie jest BHP?