Kto jest winny spadku Stali do III ligi? Ważą się losy kadry

Image

Spadek do niższej ligi rozgrywkowej ma wiele negatywnych skutków. Niestety, nie obejdzie się bez cięć finansowych.

Czyje głowy zostaną ścięte?

- Wiemy jakie są nastroje, wiemy, że kibice żądają rozliczeń, wiemy, że ja, jako prezes, który sprawuje swoją władzę i gdybym chciał się przychylić do ich prośby i zyskać w ich oczach, to powinienem jednym cięciem podziękować wszystkim, którzy byli za to odpowiedzialni. Mógłbym to zrobić. Ja, jako prezes stojący na straży dobra klubu, znający realia, znający to jak klub wygląda od środka, musiałbym sobie zadać pytanie, czy nie byłoby to trochę nierozważne w mojej sytuacji. W takim okresie gdzie mamy tydzień czasu, kiedy nie mamy czasu na szukanie osób, umawianie się z nimi na rozmowy, czekanie na ich okresy wypowiedzeń, zakontraktowanie ich itd., czy to jest najlepsza decyzja żeby zrobić ciecie i zostać z tym samemu? Moją decyzją jest to, że do momentu zakończenia budowy kadry zostajemy w tym samym składzie. Jeżeli jednak chodzi o aspekt kadrowy, będą takie zmiany, tylko musi na to przyjść odpowiedni czas- mówi Tomasz Solecki, Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna.

Tomasz Solecki podkreśla, że struktura organizacyjna klubu jest nieduża. Zauważa, że niektóre osoby pracują w ramach czynu społecznego, bądź za niewielkie pieniądze. Jak zaznacza, chce korzystać z doświadczenia i zaangażowania w pracę tych osób, ale chce także zaprosić do współpracy zupełnie nowe osoby z zewnątrz, które będą miały świeże spojrzenie na wiele spraw.

- Chciałbym mieć profesjonalistów pozatrudnianych w aspekcie komunikacji, marketingu, sztabu trenerskiego, jeśli chodzi o pion sportowy- dyrektora sportowego, tylko trzeba mierzyć siły na zamiary. Dzisiaj jesteśmy w lidze, nie obrażając nikogo, pół-amatorskim- dodaje Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola.

Fabianowski złożył dymisję

Menadżer ds. sportu Wojciech Fabianowski, na ręce prezesa zarządu Tomasza Soleckiego, złożył dymisję.

- Jesteśmy z panem Wojciechem Fabianowskim umówieni, że ja tę dymisję przyjmę, ale w momencie kiedy zamkniemy kadrę i będziemy w pełni przygotowani do startu rozgrywek- mówi Tomasz Solecki.

Decyzja w tym zakresie nie oznacza, że Fabianowski rozstanie się z klubem. Tomasz Solecki złożył deklarację, że złoży mu inną propozycję pracy.

Szydełko będzie nadal prowadzić drużynę

Dobrą wiadomością dla kibiców jest to, że Szymon Szydełko zostaje na swoim stanowisku. Prezes zarządu deklaruje 100% poparcie dla trenera.

- W kwestii rozliczenia trenera Szydełko, uważam go za osobę najmniej winną za to, co się stało. Patrząc na jego wykonaną pracę, to odkąd był, to on by drużynę utrzymał. Winnymi jesteśmy my wszyscy: piłkarze, sztab trenerski, dyrektor sportowy, prezes Solecki, wszyscy jesteśmy winni. Nie będę chował głowy w piasek i czuję za to odpowiedzialność, bo jestem szefem tego klubu. Muszę teraz to pokazać, że jestem z wszystkimi ludźmi i nie przesuwam odpowiedzialności. Biorę na klatę ten wynik sportowy, mimo że jestem tu od miesiąca- mówi prezesa zarządu Tomasza Soleckiego.

Co dalej z drużyną?

Jak wiadomo, jednym z podstawowych czynników działania klubu są finanse, a teraz kiedy „Stalówka” spadła do niższej klasy rozgrywkowej, zostaną one obcięte. Trzeba będzie dopasować płace zawodników do warunków III ligi.

- Będziemy musieli renegocjować pewne rzeczy, zapisy kontraktowe, umowy itd.- mówi Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola.

Trwają rozmowy w kontekście kompletowania drużyny. Warto tu podkreślić, że pomimo iż konkretny zawodnik jest związany z klubem przez podpisany kontrakt, to przez spadek do niższej ligi, a co za tym idzie obniżeniem jego wynagrodzenia, może odejść z drużyny.

Tomasz Solecki ubolewa nad tym, że klub nie ma wychowanków, którzy zapewniliby odpowiedni poziom sportowy. Dodaje przy tym, że jest to powszechny problem i tylko nieliczne kluby mogą poszczycić się swoimi zawodnikami grającymi na wysokim poziomie.

- Zawsze, jeżeli będzie piłkarz młodzieżowy na tym samym poziomie co konkurent z zewnątrz, wybierzemy naszego wychowanka, to jest sprawa jasna. Trzeba sobie odpowiedzieć na dwa pytania: czy gramy swoimi, ale jesteśmy na poziomie rozgrywkowym, może nawet niższym niż jesteśmy obecnie, albo robimy wyniki, nastawiamy się na cel i wtedy potrzebni są nam piłkarze z zewnątrz- podkreśla Tomasz Solecki.

Przy tym wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że żaden piłkarz nie da klubowi gwarancji w sprawie dobrych wyników, bo mogą pojawić się kontuzje, problemy zdrowotne itd. Miejmy nadzieję, że mimo mniejszych funduszy, uda się skompletować drużynę, która zdoła awansować. Dużą rolę odegrać mogliby tu sponsorzy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~bbc

Kto jest winny?lucek!!!
Kto jest winny?lucek!!!
Kto jest winny?lucek!!!
**** lucka
Do boju ZKS

~Rty

Jako mieszkaniec tego miasta nie chce i nie będę wspierał żadnymi funduszami tego klubu.
O to samo proszę władze miasta. To jest po prostu niegospodarność a za jest odpowiedzialność

~Kibic

Popieram w 100% ten wniosek:
NOWAK FABIANOWSKI CHMURA ZAJAC SZYMANSKI ZAK PIETRAS WIEPRZEC. WYNOCHA Z TEGO KLUBU. JESTESCIE TRUTNIAMI. DOZYWOTNI ZAKAZ WSTEPU DLA TYCH DOBRODZIEJI. JESTESCIE WRZODAMI NA TYM KLUBIE. TAKICH JAK WY NIE ZATRUDNIL BYM NAWET DO ZBIERANIA RYZU A CO DOPIERO NA JAKIES STANOWISKA. TY NOWAK GDZIE JEST TEN TWOJ PLAN 5 LETNI? KOLESIOSTWO MA SIE DOBRZE. DLA PILKARZY KASY NIE BYLO A DLA TYCH LUDZI I ICH BACHOROW KASA CO MIESIAC. I TO NIE MALA. KTORY Z NICH PRACOWAL CHARYTATYWNIE? CHOCIAZ MIESIAC. PIKARZE TEZ MAJA RODZINY. DLA TYCH DARMOZJADOW ZAWSZE KASA BYLA. ZAJAC OD WIELU LAT WPUSZCZAL I WPUSZCZA SWOICH KOLEGO ZA DARMO. WYSTARCZY ISC POD STADION I ZAOBSERWOWAC. ODDAJ KASE ZA WEJSCIOWKI KLUBOWI.

~@kibic

Musisz albo mniej pić,albo masz poważniejszy problem .Nie podpisuj się kibic,bo oni zbojkotowali właśnie poczynania Lucka.Poczytaj na oficjalnej stronie kibiców.Nie wiem czy są aż tak głupi żeby ten artykul ich zadowolił.Sądzę,że Lucek wywołał prawdziwą wojnę i tylko się tymi głupotami i brakiem konkretów pogrąży. Po50 latach nikomu innemu jak właśnie jemu udało się spuścić Stalówkę do 3 ligii.Poczytaj jeszcze ile kosztowało to spadanie .

~kibic

Do yurek , hejterze gdyby nie PAN PREZYDENT L.N.to STALÓWKA już dawno by grała w A klasie. Nie kompromituj się i nie pajacuj pajacu.

~Grzegorz

Erdees błaźnie skończ się ośmieszać

~yurek

To wina najgorszego prezydenta nadbereżnego,to on doprowadził do złej atmosfery w klubie i do największego spadku Stali w historii.Nadbereżny musi odejść i wszystko się ułoży i Stalówka zagra w 1 lidze za 2 lata.

~Monika

Ciekawe xonpoqie panienwszystko wiedząca i panosząca się Monika Trela. Jakieś wnioski? Mądrości? Czy zjadła już wszystkie rozumy?

~Jusz

Dziwi mnie że te łajzy honorowo nie podały się do dymisji

~Kowal

Fabianowski i Nowak wynocha, a nowy prezes noexhbnie błaznuje i nie przykrywa syfu rylko do roboty.

~Stal

Ale robią z was idiotów żeby przykryc Nowaka Nowy prezes winny Ale jaja.

e2rds

Grzegorz, ty tumanie, myślisz ze nie wiem kto ty, myślisz, ze w ten sposób sobie pomożesz podszywając się pod kolejnego nicka i od razu odpowiem temu właściwemu nickowi RZECZNIKOWIKKS pseudointeligentowi. Tumanie w którym miejscu wypowiadam się na temat STALÓWKI, paranoja postępuje, bałwaniejesz coraz bardziej wazeliniarzu i dalej okradasz podatników pisząc te swoje brednie w godzinach urzędowania i tak ma być dalej, nie widzisz w tym nic złego, ale jak pryncypał takiego trutnia trzyma to musi widzieć swój interes, albo truteń cos o nim wie i dlatego jeszcze jest zatrudniony.

manukun

@rzecznik
ta zabawa w zawodową piłkę nożną kosztuje podatnika stalowowolskiego kilka milionów rocznie plus koszty budowy stadionu, które już dawno przekroczyły 60 mln złprzez ostatnie lata - wszystko po to, żeby edzie i inne "kibicostwo" nie czuło wstydu...

Kiepski pomysł na zatrzymanie młodych w mieście, które z braku nowych osiedli mieszkaniowych, terenów inwestycyjnych czy nowych branż dających zatrudnienie traci blisko tysiąc mieszkańców rocznie. Na to nie ma pieniędzy, ale są na kupowanie kolejnych urzędów, dawanie premii kolejnym urzędasom czy dyrektorom z zawodu poupychanym w zadłużonych miejskich spółkach

I edzio ma jeszcze czelność komentować, że Nadbereżny jest najlepszym prezydentem... nawet Stal spadła do niższej ligi, chociaż przy takim pompowaniu pieniędzy powienien być awans...

~Ignorant

Nie rozumiem poparcia do Szydełki. Niby w jaki sposób by te ligę utrzymał, skoro prawie wszystkie mecze u siebie o 6 punktów przegrał ? Skra w plecy, Garbarnia w plecy i Pogoń manto. We wszystkich trzech meczach nie mieliśmy żadnych szans. Wymęczona tylko wygrana z rezerwami Lecha.

~RZECZNIKKKS

Ja wiem, że nawet sympatycy STALÓWKI nie którzy e mną się nie zgadzają i ja ich za to bardzo szanuję bo ja też nie zawsze muszę mieć we wszystkim racje bo tylko ci co nic nie robią się nie mylą. Ale najgorsi są ci co obrażają ten wielce szanowany klub STALÓWKĘ na całym świecie za jego dokonania zwłaszcza w przeszłości.

~Grzegorz

Erdees to z ciebie się bałwanie tu śmiejemy i najlepiej nie wchodz na ten portal w ogóle

~dr Ian

Fabianowski dostanie inną propozycję. To przybędzie gąb do wyżywienia. Prezesie - opamiętaj się - będziesz zarządzał drużyną podwórkową, a nie ekstraklasową.

~znawca

"Chciałbym mieć profesjonalistów pozatrudnianych w aspekcie komunikacji, marketingu, sztabu trenerskiego, jeśli chodzi o pion sportowy- dyrektora sportowego"

Gościu hamuj! Tak mają w najwyższej klasie rozgrywkowej. w tzw. 3 lidze (a de facto na 4 poziomie to powinni funkcjonować półamatorzy.

~RZECZNIKKKS

Do emeryta e2rds, skoro cię piłka nożna nie interesuje to po co się na temat STALÓWKI wypowiadasz po co gęgasz i się kompromitujesz udając mądrego . Obrażasz przynajmniej 20 tysięcy mieszkańców naszego miasta pisząc o palcu i sznurze hejterze.

~Obserwator

... , a może człowieku byś się wytłumaczył, dlaczego w piątek skompromitowałeś Stalówkę, chociaż pracujesz tu dopiero miesiąc.

~Lksh

Według mnie winne są wszystkie drużyny w tabeli które były lepsze więc kibice powinni mieć pretensje do reszty drużyn że były lepsze...stal spadaj az do dna do którego już blisko.

e2rds

RZECZNIKKKS, czy ciebie jakieś koszmary nie prześladują, już ci tępy człowieku pisałem, że mnie Stalówka, Klub i kibice tyle obchodzą co zeszłoroczny śnieg, ale ty głupolu nadal mnie to przypisujesz. Ja na żadne mecze nie chodziłem i nie pójdę bo mnie to nie interesuje, ale taki pseudointeligent tego nie rozumie. Pisałem ci, że jak będziesz tak głupio pisał to będą się z ciebie śmiali i śmieją się i też cię wyzywają. Kiedy ty wazeliniarzu to zrozumiesz, że swoimi wypowiedziami ośmieszasz ten klub, kibiców, piłkarzy, kiedy to wreszcie dotrze do twojego paranoidalnego rozumu. Boli cię to co piszę i ma boleć, ciebie i tylko ciebie.

~Na to Ja

oj pajacu ... w swoim dorobku sędziowałem 130 meczy przed i w trakcie afery łapówkowej z panem F. (jako młody sędzia na linii i jako główny) ale kolesiostwo układy i układziki skutecznie mi zohydziły ten klimat braci sędziowskiej.
Butów swoich na pewno nie pozwoliłbym Ci wypastować, co najwyżej wylizać podeszwy - z przyklejonej kupy.
Alkohol owszem jest dla ludzi, ale STAL STALOWA WOLA nie jest dla pijaków i alkoholików, którzy na starość chcą się ostatni raz do darmowego koryta dopaść.

~RZECZNIKKKS

Do STALOWA WOLA i na to ja, hejterzy nie róbcie szamba z tego PORTALU bo nigdy nic nie macie jeszcze nie wypociliście. A pan Kotulski to były sędzia koszykówki na najwyższym poziomie w POLSCE, ja wam się ud choć jeden mecz w jakimkolwiek sporcie po sędziować to się nauczycie szacunku la ludzi co tak dużo znaczą w POLSCE. Pan Kotulski to też były kierownik reprezentacji POLSKI w koszykówce. A takie pomioty próbują poniżać najlepszych mieszkańców naszego miasta . Alkohol jest dla ludzi i powiedz jeden z drugim , że ty nigdy alkoholu nie piłeś. Wy RZECZNIKOWI KKS nie jesteście godni butów pastować bo by wam nie pozwolił.

~STALOWA WOLA

NOWAK FABIANOWSKI CHMURA ZAJAC SZYMANSKI ZAK PIETRAS WIEPRZEC. WYNOCHA Z TEGO KLUBU. JESTESCIE TRUTNIAMI. DOZYWOTNI ZAKAZ WSTEPU DLA TYCH DOBRODZIEJI. JESTESCIE WRZODAMI NA TYM KLUBIE. TAKICH JAK WY NIE ZATRUDNIL BYM NAWET DO ZBIERANIA RYZU A CO DOPIERO NA JAKIES STANOWISKA. TY NOWAK GDZIE JEST TEN TWOJ PLAN 5 LETNI? KOLESIOSTWO MA SIE DOBRZE. DLA PILKARZY KASY NIE BYLO A DLA TYCH LUDZI I ICH BACHOROW KASA CO MIESIAC. I TO NIE MALA. KTORY Z NICH PRACOWAL CHARYTATYWNIE? CHOCIAZ MIESIAC. PIKARZE TEZ MAJA RODZINY. DLA TYCH DARMOZJADOW ZAWSZE KASA BYLA. ZAJAC OD WIELU LAT WPUSZCZAL I WPUSZCZA SWOICH KOLEGO ZA DARMO. WYSTARCZY ISC POD STADION I ZAOBSERWOWAC. ODDAJ KASE ZA WEJSCIOWKI KLUBOWI.

~Na to Ja

najlepsze człowieku jest w tobie to, że nie potrzeba opinii innych bo ty sam się błaźnisz każdym swoim wpisem i sadzawka z ciebie wychodzi ... w zeszłym tygodniu mieli nie spaść co było wręcz zagwarantowane!, w poniedziałek mieli mieć załatwione pozostanie w 2 lidze, dziś dla ciebie to super sprawa, że spadli bo można klub poukładać od nowa z pijakami/alkoholikami pokroju kotulski. mnie już chyba nic nie zdziwi w twoich wypowiedziach ... no może poza słowem "przepraszam" wobec tych, których w każdej wypowiedzi obrażasz.

~Andrzej

Chodorek i Trela żołnierzyki pudla już takiego honoru nie mieli...?

~RZECZNIKKKS

A takich hejterów jak emeryt e2rds, gonić od tego kubu na zawsze , bo zawsze hejterzy będą marzyli aby z piłką nożną stało się to samo co SZREK zrobił z koszykówką , za pomocą swoich ludzi z układu. Może i dobrze , że nasza ko chana STALÓWKA spadła do 3 ligi bo jest szansa na ułożenie całego klubu od nowa nie na układach a na ludziach kochających STALÓWKĘ. Gdyby taki e2rds miał cokolwiek do gadania w tym klubie to STALÓWKA by grała w B klasie, pseudoznawca czegokolwiek.

~STALOWA WOLA

@RZECZNIK ALE TY JESTES DEBILEM. AHA PO TO SA MEDIA ZEBY PISALY. A TY LEPIEJ PRZESTAN PISAC BO ROBISZ Z SIEBIE KRETYNA.

~Na to Ja

rzecznik przestań chłopie ćpać albo zmień dilera pajacu bo ci nie służy, ale twoja wypowiedz świadczy o klimacie w STALI - Kotulski kolejny peerelowski beton/relikt do żłoba, zwykły pijak i ochlej morda, co to by do darmowego żłoba z chęcią by się dopadł nachapać, bo mu w wyborach prezydenckich kiedyś nie poszło. Ten człowiek ma tyle mądrego do powiedzenia co i ty. Starzy huciarze co to na pniakach chlali wódę po robocie szklankami mogliby ci pajacu opowiedzieć co ten pijak potrafił. Przestaje mnie dziwić twój poziom intelektualny dna sadzawki czytając kogo byś powkładał do zarządu.