Kto jest winny spadku Stali do III ligi? Ważą się losy kadry

Image

Spadek do niższej ligi rozgrywkowej ma wiele negatywnych skutków. Niestety, nie obejdzie się bez cięć finansowych.

Czyje głowy zostaną ścięte?

- Wiemy jakie są nastroje, wiemy, że kibice żądają rozliczeń, wiemy, że ja, jako prezes, który sprawuje swoją władzę i gdybym chciał się przychylić do ich prośby i zyskać w ich oczach, to powinienem jednym cięciem podziękować wszystkim, którzy byli za to odpowiedzialni. Mógłbym to zrobić. Ja, jako prezes stojący na straży dobra klubu, znający realia, znający to jak klub wygląda od środka, musiałbym sobie zadać pytanie, czy nie byłoby to trochę nierozważne w mojej sytuacji. W takim okresie gdzie mamy tydzień czasu, kiedy nie mamy czasu na szukanie osób, umawianie się z nimi na rozmowy, czekanie na ich okresy wypowiedzeń, zakontraktowanie ich itd., czy to jest najlepsza decyzja żeby zrobić ciecie i zostać z tym samemu? Moją decyzją jest to, że do momentu zakończenia budowy kadry zostajemy w tym samym składzie. Jeżeli jednak chodzi o aspekt kadrowy, będą takie zmiany, tylko musi na to przyjść odpowiedni czas- mówi Tomasz Solecki, Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna.

Tomasz Solecki podkreśla, że struktura organizacyjna klubu jest nieduża. Zauważa, że niektóre osoby pracują w ramach czynu społecznego, bądź za niewielkie pieniądze. Jak zaznacza, chce korzystać z doświadczenia i zaangażowania w pracę tych osób, ale chce także zaprosić do współpracy zupełnie nowe osoby z zewnątrz, które będą miały świeże spojrzenie na wiele spraw.

- Chciałbym mieć profesjonalistów pozatrudnianych w aspekcie komunikacji, marketingu, sztabu trenerskiego, jeśli chodzi o pion sportowy- dyrektora sportowego, tylko trzeba mierzyć siły na zamiary. Dzisiaj jesteśmy w lidze, nie obrażając nikogo, pół-amatorskim- dodaje Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola.

Fabianowski złożył dymisję

Menadżer ds. sportu Wojciech Fabianowski, na ręce prezesa zarządu Tomasza Soleckiego, złożył dymisję.

- Jesteśmy z panem Wojciechem Fabianowskim umówieni, że ja tę dymisję przyjmę, ale w momencie kiedy zamkniemy kadrę i będziemy w pełni przygotowani do startu rozgrywek- mówi Tomasz Solecki.

Decyzja w tym zakresie nie oznacza, że Fabianowski rozstanie się z klubem. Tomasz Solecki złożył deklarację, że złoży mu inną propozycję pracy.

Szydełko będzie nadal prowadzić drużynę

Dobrą wiadomością dla kibiców jest to, że Szymon Szydełko zostaje na swoim stanowisku. Prezes zarządu deklaruje 100% poparcie dla trenera.

- W kwestii rozliczenia trenera Szydełko, uważam go za osobę najmniej winną za to, co się stało. Patrząc na jego wykonaną pracę, to odkąd był, to on by drużynę utrzymał. Winnymi jesteśmy my wszyscy: piłkarze, sztab trenerski, dyrektor sportowy, prezes Solecki, wszyscy jesteśmy winni. Nie będę chował głowy w piasek i czuję za to odpowiedzialność, bo jestem szefem tego klubu. Muszę teraz to pokazać, że jestem z wszystkimi ludźmi i nie przesuwam odpowiedzialności. Biorę na klatę ten wynik sportowy, mimo że jestem tu od miesiąca- mówi prezesa zarządu Tomasza Soleckiego.

Co dalej z drużyną?

Jak wiadomo, jednym z podstawowych czynników działania klubu są finanse, a teraz kiedy „Stalówka” spadła do niższej klasy rozgrywkowej, zostaną one obcięte. Trzeba będzie dopasować płace zawodników do warunków III ligi.

- Będziemy musieli renegocjować pewne rzeczy, zapisy kontraktowe, umowy itd.- mówi Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola.

Trwają rozmowy w kontekście kompletowania drużyny. Warto tu podkreślić, że pomimo iż konkretny zawodnik jest związany z klubem przez podpisany kontrakt, to przez spadek do niższej ligi, a co za tym idzie obniżeniem jego wynagrodzenia, może odejść z drużyny.

Tomasz Solecki ubolewa nad tym, że klub nie ma wychowanków, którzy zapewniliby odpowiedni poziom sportowy. Dodaje przy tym, że jest to powszechny problem i tylko nieliczne kluby mogą poszczycić się swoimi zawodnikami grającymi na wysokim poziomie.

- Zawsze, jeżeli będzie piłkarz młodzieżowy na tym samym poziomie co konkurent z zewnątrz, wybierzemy naszego wychowanka, to jest sprawa jasna. Trzeba sobie odpowiedzieć na dwa pytania: czy gramy swoimi, ale jesteśmy na poziomie rozgrywkowym, może nawet niższym niż jesteśmy obecnie, albo robimy wyniki, nastawiamy się na cel i wtedy potrzebni są nam piłkarze z zewnątrz- podkreśla Tomasz Solecki.

Przy tym wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że żaden piłkarz nie da klubowi gwarancji w sprawie dobrych wyników, bo mogą pojawić się kontuzje, problemy zdrowotne itd. Miejmy nadzieję, że mimo mniejszych funduszy, uda się skompletować drużynę, która zdoła awansować. Dużą rolę odegrać mogliby tu sponsorzy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ecco

Ty erdees stary pryku skończ się ośmieszac

~rolnik

won wszyscy

~???

Fajnie się to wszystko czyta
13 lipca 2018r.
Lucjusz Nadbereżny-prezydent miasta Stalowa Wola ma nowego prezesa, którym został 29 letni Mateusz Nowak.
Chcemy postawić całkowicie na nową jakość,a tym samym na nowych ludzi mówił prezydent miasta.
18 luty2020
Stanowisko dyrektora zostało powierzone Mateuszowi Nowakowi.Pan Mateusz Nowak w ostatnich kilkunastu miesiącach w pełni zaangażował się w budowę naszego projektu,jakim jest zawodowa drużyna Stali Stalowa Wola,Piłkarska Spółka Akcykna mówi prezydent miasta.
2020.08.03
Oficjalnie Stal Stalowa Wola w 3 lidze.
Pytanie.
Co łączy tych dwóch chłopaków?
Bo napewno nie piłka.

e2rds

Reno, rozważ to powiedzenie: "czemuś biedny, boś głupi, a czemuś głupi, boś biedny", podobnie ty tłumaczysz.

~olo

Spadek do 3 ligi to sukces. Tylko wredna opozycja twierdzi inaczej. Za rok następny sukces.

e2rds

Pixel, jeszcze o Tusku zapomniałeś, demencja jakaś, czy pijaństwo.

~Mjót

Żałosne towarzystwo razem z pisowskimi kibicami

~ssmiech

Sami nieudacznicy w zarzadzie stali od paru lat i w nagrode zostana ,tylko Bareja mogl takie cos wymyslic ,ale nie to zycie w Stalowej Woli tu nieudacznicy maja sie dobrze.Czyzby nastepnego MISIA tutaj krecili co by tu jeszcze spieprzyc panowie co by tu jeszcze ----

~@Reno

Nie zatroskani Stalą i nie każdego musi interesować piłka nożna .
Starają się wam rozjaśnić umysł ,że roztrwonione zostały publiczne pieniądze.Dlaczego z opozycji? Ludzie mają rozum.Po prostu.Teraz Reno powinieneś jeszcze napisać o prześladowaniu .Poza tym ośmieszyliście Stalową , żebranina o pozostanie w 2 lidze czy oskarżenie o korupcję Ciekawe kto zapłaci za to ,bo pomówienia są karalne.

~Reno

No popatrz popatrz nagle opozycja zatroskana sportem i stalą...
A na sesji jeden z nich mówił jak to kibiców nienawidzi...

~Pixel

Winni są tacy doradcy jak e2rds, manekin, Mariuszek i cała reszta hejterów opozycji

e2rds

Grzegorz, idzie Grześ przez wieś worek głupot niesie, a głupoty z worka ciurkiem sypią się za Grzesiem. Masz coś jeszcze do dodania.

~Johny

Przecież wiadomo, że to wina Tuska:-)

~roboty

Nie ma winnych wszysxy są super. Zjeb....li się do 3 ligi a ty Nadbereżny daj im podwyżkę. Lol.

~Ha ha ha

Biorę na klatę ten wynik sportowy mimo , że jestem tu od miesiąca.
Komedia.Ten artykuł to Bestseller.

~sebixs

Przeciez w 3 lidze będą słabsze zespoly i będziemy w końcu wygrywać.Wiec po co te narzekania.Rzecznika należy się pozbyć bo ciagle klamie z ta ekstraklasa w Stalowej.

~Ha ha ha

Ale dno Nikt za to nie zapłaci Już uprzedzają,że Fabianowski dostanie inna posadę Nowak wypowiedział się jak to Nowak yyyyyyyyyy,bo co ta marna chlopaczyna może powiedzieć.Oprócz tego informują nas
i uświadamiają ,że będzie biedniej i nikt nie da gwarancji ,bo mogą być kontuzje Ale jaja.

~Darek

Będzie proteścik jutro pod Metalowcem nie martwcie się.

~Historyk

Dla tych co oceniają tutaj poziom komentarzy dzieląc piszących na opozycje, władze, koalicje czy tam jeszcze pod innym podziałem politycznym rada taka, aby zastanowili się nad swoim poziomem. Co tu jeszcze bronić i tłumaczyć, że jakby ten, tamten, taki, czy owaki bylibyśmy w A klasie. A gdzie jesteśmy - czy widzicie jakąś różnicę, między tą ligą A-klasą, gdy zagramy w Giebułtowie, Łagowie, Wólce czy Wiązownicy ? Ludzie, tak nisko nie byliśmy od 50 lat, a na czwarty poziom w tym roku spadli nie tylko piłkarze, ale wcześniej koszykarze. Zarządzanie klubem ? Jeśliby sponsor apolityczny czyli prywatny chciałby to wziąć, ci ludzie nie mieliby szans zatrudnienia przy podawaniu piłek. Z nadania politycznego można by było zdzierżyć Stacha Sobieraja, bo połowę historii klubu to człowiek z nim związany emocją. Ale pchać na siłę ludzi bez pojęcia to pachniało tragedią. Podejrzewam że prezydent Nadbereżny złych intencji nie ma, ale doradców w sporcie też za dobrych nie ma i chyba od nich nie wymaga. Szlęzak był sportowym oportunistą, też miał dziadów w tej dziedzinie do dyspozycji, ale był wymagający. Dlatego od bidy mieliśmy w tym czasie I, a potem II ligę w piłkę i nawet rok kosza w ekstraklasie. Dziś nie mamy nic i nic Wam nie da dzielenie wiary Stali na władzę czy opozycję. Lepiej się zastanowić jak to wszystko natychmiast naprawić, bo jest fatalnie.

~Obserwator

Jeżeli jesteśmy w lidze pół-amatorskiej, to może prezes też niech będzie np. pół- amatorskim, np. prezesem społecznym.

~Obiektywnie

To nie mogło się udać, gdy polityka wlazi z buciorami do klubu.

~Obiektywny

Tyle meczów na swoim stadionie (w Stalowej Woli) co miał trener, który klnie na konferencji prasowej nie miał żaden trener od 3 lat. Przegrał 3 najważniejsze mecze, a ten niby prezes mówi, że trener jest najmniej winny. To jakaś paranoja.

~siwy

ale bedzie miał kto grać za 2 tygodnie? czy wszyscy zrezygnowali?

~~Bunc

Ja tam na Konfederację głosowałem to nie wiem o co ci chodzi.

~Bunc

Co jeden komentarz, to głupszy.
Strasznie umysłowo zdziadzieli hejterzy stalowowolskiej opozycji...

~Mieszkaniec

Będzie w tej sprawie protest stalowowolskiej opozycji?!
smiech2 smiech2 smiech2

~Tak jest

Jak to jest to że najbardziej hejtują i narzekają ci co nigdy nic dla klubu i kibiców nie zrobili?!
Czyli trolle naszej totalnej stalowowolskiej targowicy.

cdn..

wyniki są miarodajne, może jednak?

~lol

Za Lucka Stalówka spadła. Narzekaliście na Szlęzaka ale za jego "włodarzy" Stalówka nie spadła!!!
Daje to do myślenia...

~kibic

Jak pudel odetnie pieniądze podatników z miasta to stowarzyszenie będzie mogło sobie protest na autostradzie A4 zrobić.Nie ośmieszajcie się bo nikt z wami się nie liczy i nikt nie traktuje was poważnie.A jak chcesz się zadowolić to konia sobie trzepnij.