Kto jest winny spadku Stali do III ligi? Ważą się losy kadry

Image

Spadek do niższej ligi rozgrywkowej ma wiele negatywnych skutków. Niestety, nie obejdzie się bez cięć finansowych.

Czyje głowy zostaną ścięte?

- Wiemy jakie są nastroje, wiemy, że kibice żądają rozliczeń, wiemy, że ja, jako prezes, który sprawuje swoją władzę i gdybym chciał się przychylić do ich prośby i zyskać w ich oczach, to powinienem jednym cięciem podziękować wszystkim, którzy byli za to odpowiedzialni. Mógłbym to zrobić. Ja, jako prezes stojący na straży dobra klubu, znający realia, znający to jak klub wygląda od środka, musiałbym sobie zadać pytanie, czy nie byłoby to trochę nierozważne w mojej sytuacji. W takim okresie gdzie mamy tydzień czasu, kiedy nie mamy czasu na szukanie osób, umawianie się z nimi na rozmowy, czekanie na ich okresy wypowiedzeń, zakontraktowanie ich itd., czy to jest najlepsza decyzja żeby zrobić ciecie i zostać z tym samemu? Moją decyzją jest to, że do momentu zakończenia budowy kadry zostajemy w tym samym składzie. Jeżeli jednak chodzi o aspekt kadrowy, będą takie zmiany, tylko musi na to przyjść odpowiedni czas- mówi Tomasz Solecki, Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna.

Tomasz Solecki podkreśla, że struktura organizacyjna klubu jest nieduża. Zauważa, że niektóre osoby pracują w ramach czynu społecznego, bądź za niewielkie pieniądze. Jak zaznacza, chce korzystać z doświadczenia i zaangażowania w pracę tych osób, ale chce także zaprosić do współpracy zupełnie nowe osoby z zewnątrz, które będą miały świeże spojrzenie na wiele spraw.

- Chciałbym mieć profesjonalistów pozatrudnianych w aspekcie komunikacji, marketingu, sztabu trenerskiego, jeśli chodzi o pion sportowy- dyrektora sportowego, tylko trzeba mierzyć siły na zamiary. Dzisiaj jesteśmy w lidze, nie obrażając nikogo, pół-amatorskim- dodaje Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola.

Fabianowski złożył dymisję

Menadżer ds. sportu Wojciech Fabianowski, na ręce prezesa zarządu Tomasza Soleckiego, złożył dymisję.

- Jesteśmy z panem Wojciechem Fabianowskim umówieni, że ja tę dymisję przyjmę, ale w momencie kiedy zamkniemy kadrę i będziemy w pełni przygotowani do startu rozgrywek- mówi Tomasz Solecki.

Decyzja w tym zakresie nie oznacza, że Fabianowski rozstanie się z klubem. Tomasz Solecki złożył deklarację, że złoży mu inną propozycję pracy.

Szydełko będzie nadal prowadzić drużynę

Dobrą wiadomością dla kibiców jest to, że Szymon Szydełko zostaje na swoim stanowisku. Prezes zarządu deklaruje 100% poparcie dla trenera.

- W kwestii rozliczenia trenera Szydełko, uważam go za osobę najmniej winną za to, co się stało. Patrząc na jego wykonaną pracę, to odkąd był, to on by drużynę utrzymał. Winnymi jesteśmy my wszyscy: piłkarze, sztab trenerski, dyrektor sportowy, prezes Solecki, wszyscy jesteśmy winni. Nie będę chował głowy w piasek i czuję za to odpowiedzialność, bo jestem szefem tego klubu. Muszę teraz to pokazać, że jestem z wszystkimi ludźmi i nie przesuwam odpowiedzialności. Biorę na klatę ten wynik sportowy, mimo że jestem tu od miesiąca- mówi prezesa zarządu Tomasza Soleckiego.

Co dalej z drużyną?

Jak wiadomo, jednym z podstawowych czynników działania klubu są finanse, a teraz kiedy „Stalówka” spadła do niższej klasy rozgrywkowej, zostaną one obcięte. Trzeba będzie dopasować płace zawodników do warunków III ligi.

- Będziemy musieli renegocjować pewne rzeczy, zapisy kontraktowe, umowy itd.- mówi Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola.

Trwają rozmowy w kontekście kompletowania drużyny. Warto tu podkreślić, że pomimo iż konkretny zawodnik jest związany z klubem przez podpisany kontrakt, to przez spadek do niższej ligi, a co za tym idzie obniżeniem jego wynagrodzenia, może odejść z drużyny.

Tomasz Solecki ubolewa nad tym, że klub nie ma wychowanków, którzy zapewniliby odpowiedni poziom sportowy. Dodaje przy tym, że jest to powszechny problem i tylko nieliczne kluby mogą poszczycić się swoimi zawodnikami grającymi na wysokim poziomie.

- Zawsze, jeżeli będzie piłkarz młodzieżowy na tym samym poziomie co konkurent z zewnątrz, wybierzemy naszego wychowanka, to jest sprawa jasna. Trzeba sobie odpowiedzieć na dwa pytania: czy gramy swoimi, ale jesteśmy na poziomie rozgrywkowym, może nawet niższym niż jesteśmy obecnie, albo robimy wyniki, nastawiamy się na cel i wtedy potrzebni są nam piłkarze z zewnątrz- podkreśla Tomasz Solecki.

Przy tym wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że żaden piłkarz nie da klubowi gwarancji w sprawie dobrych wyników, bo mogą pojawić się kontuzje, problemy zdrowotne itd. Miejmy nadzieję, że mimo mniejszych funduszy, uda się skompletować drużynę, która zdoła awansować. Dużą rolę odegrać mogliby tu sponsorzy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Mariusz77

Rozumiem ze to prezes razem z Luckiem Drwalem, rzecznikiem klubu i innymi biurwami szwęndali się po boisku i przegrywali mecze ??? A lajzy nazywajacymi siebie szumnie piłkarzami nie winni , nie oni przegrywali na boisku ???
Bo takie wnioski mozna wyciągnąć po waszych wypocinach

~sebiks

Gdzie jest rzecznik znienawidzony przez kibicow?|.Teraz pluja na niego bo oszukal kibicow pisal ze dzięki nowej trybunie i boisku będzie w Stalowej 1 liga i niedługo ekstraklasa.Teraz widać ze klamal.

~Natka

Się za wiele nie znam w przeciwieństwie do dużej liczby komentatorów, ale uważam, że powinno być całkiem nowe

~gonzo

Winny spadku najbardziej jest lucek,bo to on podzielił ludzi w Stalowej i piłkarzy i zatrudnił swoich miernych ale wiernych koleżków

e2rds

stefek, stefuś, ujadaj, ujadaj, do rana ci przejdzie, albo sam się zagryziesz.

~--Stefek

Większego szamba niż oni sami z siebie zrobili ,nie da się zrobić

~stefek

Do e2rds, paranoiku nie rób szamba z tego portalu.

~stefek

Do e2rds, paranoiku nie rób szamba z tego portalu.

~kib i c A

A może Kotulski z Żakiem?

e2rds

Zkss, bo dzikie świnie trzeba tępić, za dużo ich jest i roznoszą zarazę na forum. Zkss, kolejny nick pseudointeligenta.

~Zkss

Erdees kundelku nie bulwersuj się tak bo żyłka pęknie a jak Cię nie interesuje to po co się wypowiadasz.

e2rds

Zkss, naucz się tumanie pisać, ty nawet na miano kundla nie zasługujesz, co najwyżej na miano dzikiej świni, możesz pokwikiwać na mnie, nie interesują mnie wypowiedzi takiego dzikiego prosięcia.

~Zkss

Erdeesik kundluu wyjezdzaj do Honolulu

~Stalowiec

Jedynym człowiekiem co może pomóc w wzmocnic kadrę Stali jest Karol Wołoszyn wiceprezes wzpn wiem co piszę to jedyna osoba wolna na rynku która odda za Stal Serce zna rynek mlodzieżowy na całym podkarpaciu Lucek pomyśl....

~Specjalista

Tu też znawcy osłabli nie ma kogo krytykować.

e2rds

lekarz vel pseudointeligent, czy ty wiesz jakie jest piękne życie na emeryturze gdy ci na nic nie brakuje, a jeszcze ci zostaje. Szkoda, że jest ten Covid-19 bo już bym był gdzieś w Polsce, ale myślę, że jednak w przyszłym tygodniu na kilkudniowy wypad gdzieś się zdecyduje, a może jeszcze jakieś sanatorium w październiku, tylko żyć. Mimo twoich złośliwości pozdrawiam i jedna uwaga, ja nie walczę ze wszystkimi forumowiczami tylko tymi którzy mnie zaczepiają, wyjątek stanowi wiez kto pod ponad 50 nickami, jeszcze raz pozdrawiam i życzę miłego dnia.

e2rds

lekarz vel pseudointeligent, o mnie nie martw się, ja te wszystkie wpisy robię na pełnym luzie, swobodnie, to tobie i innym poziom kortyzolu rośnie i wam to wszystko grozi, ja zaraz jade na ryby, na wypoczynek z tych murów.
Odpowiadając KIBICOWI, ani złotówki dobrowolnie, dwadzieścia złotych miesięcznie to dla mnie nic, ale wolę to przeznaczyć na pieski w tym naszym schronisku, to będzie dwa worki dobrej karmy.

~KIBIC

Do e2rds, a gdybyś tak co miesiąc dobrowolnie przynajmniej dwieście złotych rzucił na STALÓWKĘ to co byś zbankrutował?

~lekarz

Do e2rds, dlaczego ty z wszystkimi forumowiczami walczysz , dlaczego się napinasz, po co ta napinka i uważaj bo jest gorąco i zawał dostaniesz a co gorsze wylew krwi do mózgu jeśli go masz.

e2rds

Hehhe, no pewnie, że z moich podatków będę płacił na piłkę i do tego niewiele, ale pocieszam się tym, że ty będziesz płacił na mają 13 i tym sposobem odzyskam kasę i kto na tym lepiej wyjdzie robolu.

~Hehhe

Erddes będziesz płacił na piłkę nierobie

e2rds

Ecco, hieno cmentarna, pseudointeligencie, czy do twojej głupiej głowy dotrze w końcu, że ja nie zabieram głosu w żadnym temacie dotyczącym Stalówki, kibiców, centrum piłkarskiego, tabeli wyników, gry, piłkarzy bo mnie to nie interesuje tumanie, czy to do ciebie dociera. Jedynie co mnie interesuje to finanse na to wydane i twoje głupie wazeliniarskie wypowiedzi i tylko ty okradający podatnika, bo masz płacone za pisanie tych bzdur w godzinach urzędowania. Amen.

~Wierny kibic

Człowiek który uratował Stalówkę w poprzednim sezonie i zdobył 600 tysięcy z pro junior system Rogowski Zbigniew został odsunięty przez krętaczy mataczy darmozjadów
A takich ludzi znających i oddanych nam potrzeba!!!
Należy Go przywrócić i pozwolić mu działać że swoim zespołem
TO JEDYNY RATUNEK DLA NASZEJ PIŁKI

~Ecco

Po co ty się udzielasz erddes jak pojęcia cieciu w temacie nie masz.

~Korwin

Jak kto jest winny spadku do niższej ligii? Grojki z Bobolewa, którzy to udają piłkarzy, a w rzeczywistości nie potrafią się podpisać, czy wysłowić czysto po Polsku.

e2rds

Ecco, widzisz, jesteś najbardziej podłym gatunkiem ludzi, o ile ciebie można nazwać człowiekiem, tak zwaną hieną cmentarną. Hieny cmentarne jak nie mają argumentów to czepiają się przodków adwersarza, wiedząc, że przodek nie może się obronić bo leży na cmentarzu. Do takich hien cmentarnych należał bulterier prezesa i inni pisowcy z niego biorą przykład, bo sam powiedział, że lud głupi wszystko kupi i tak Ecco zostałeś hieną cmentarną nie człowiekiem.

~Ecco

Erdees palant to cię nie dorobił stara cioto

~mieszkaniec

Podobno niektórzy będą mieli nie zmienione kontrakty.
Kto za to będzie płacił?
Pytanie retoryczne (wiadomo: MY)

e2rds

Ecco, tak po prawdzie to ty wcale nie jesteś młody, bo pseudointeligent nie jest młody.

e2rds

Ecco, ty młody palancie, do roboty, bo ja chcę mieć w przyszłym roku 13, a nie tu będziesz się bzdetami zajmował, zrozumiane.