PZPN negatywnie odniósł się do propozycji rozszerzenia II ligi

Image

Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna Tomasz Solecki, podczas konferencji prasowej, która miała miejsce 4 sierpnia 2020 roku, odniósł się do sprawy złożonego do PZPN wniosku odnośnie rozszerzenia liczby drużyn grających w II lidze. Zaznaczył, że intencją klubu nie było ukaranie żadnego zespołu, bądź gra w II lidze kosztem innego. Jak podkreślił Solecki, rozszerzenie składu II ligi przyczyniłoby się do uatrakcyjnienia rozgrywek. Za tym pomysłem przemawia także fakt, że wówczas wyrównaniu liczebnemu uległyby obie ligi (po 20 zespołów).

Nim prezes przeszedł do zasadności wniosku przypomniał, że tegoroczne rozgrywki w polskiej piłce nożnej można uznać za wyjątkowe ze względu na sytuację epidemiologiczno- sanitarną. Zmusiła ona PZPN do podjęcia szeregu decyzji m.in. przerwania rozgrywek.

- Zdajemy sobie sprawę, że w trakcie trwania sezonu podjęte były decyzje, które czasami odstępowały od regulaminu, czasami one były ciężkie do wytłumaczenia, ale w naszym przekonaniu one wpłynęły na końcowy wynik tabeli. Myślę tutaj o 2 takich strategicznych decyzjach. Pierwszą z takich decyzji, która była podjęta przez PZPN była decyzja o zmianie regulaminu dot. ubiegania się o nagrodę w systemie Pro Junior System. Ten zapis w połowie rozgrywek został zmieniony i konsekwencją tego była sytuacja, że na 10 czy 11 kolejek przed zakończeniem naszej ligi, jeden z zespołów, które zajmowały ostatnie miejsce, postawił na tą klasyfikację, postawił na skład bardzo młodzieżowy, który docelowo, jak wszyscy wiemy po wynikach, nie był w stanie nawiązać czysto sportowej rywalizacji na poziomie seniorskim. Czy to się przełożyło na finalną punktację w tabeli rozgrywek? Ja uważam i jestem osobiście do tego przekonany, że tak. Kolejnym aspektem była informacja dotycząca ukarania jednego z klubów, u zawodników którego wykryto niedozwolone substancje. Chcemy zwrócić uwagę na to, że ta decyzja wpłynęła niekorzystnie na finalną ilość punktów, bo przypomnę, że zespół ten został ukarany karą odjęcia 6 punktów za złamanie regulaminu i czystości, jeżeli chodzi o aspekt sportowy i gry zawodników bez środków dopingujących. Jeżeli odjęlibyśmy, zgodnie z art. 37 kodeksu dyscypliny te punkty, które należałoby przyjąć w danym okresie rozgrywkowym, jeżeli ta kara byłaby podjęta również w obecnym sezonie, to odejmując te punkty tej drużynie, to spowodowałoby to, że to my bylibyśmy w II lidze- mówi Tomasz Solecki, Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna.

Polski Związek Piłki Nożnej podjął negatywną decyzję w sprawie poszerzenia ligi w sezonie 2020/2021 do 20 drużyn argumentując to tym, że nie znalazł podstaw formalno- prawnych do uwzględnienia wniosku klubu Stali Stalowa Wola.

- Ja mogę wyrazić tylko głęboki żal, bo jestem święcie przekonany, że ta decyzja dla naszego klubu jest krzywdząca. Ta decyzja niesie za sobą szerokie konsekwencje w aspekcie finansowym, sportowym i wizerunkowym. Jestem w pełni świadomy, że musimy się teraz z tą decyzją pogodzić. Stal Stalowa Wola przystąpi do rozgrywek grupy IV zgodnie z obowiązującym terminarzem- mówi Tomasz Solecki.

Istnieje możliwość odwołania się od tej decyzji PZPN-u, jednak osoby, które by ją rozpatrywały zasiadają w komisji spraw nagłych, a skoro raz już ją odrzuciły, to można się spodziewać, że tak też się stanie i za drugim razem.

- Nie ma co walczyć za wszelką cenę, tylko trzeba skierować swoją siłę i pracę żeby wystartować do rozgrywek. Bardzo mocno wierzę w to, że na boisku będziemy chcieli udowodnić, że ta II liga nam się należy i jak najszybciej do tej II ligi powrócimy- mówi Tomasz Solecki, Prezes Zarządu Stal Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Zaraza

Przynajmniej nowe światowej sławy managiery oszczędza na kosztach wyjazdów zawodników.

~Zaraza

Przynajmniej nowe światowej sławy managiery oszczędza na kosztach wyjazdów zawodników.

~Zaraza

Przynajmniej nowe światowej sławy managiery oszczędza na kosztach wyjazdów zawodników. Będzie sukces

~Uuu

Będzie grubo. Przyjadą do nas potęgi Sokół Sieniawa, Orlęta Radzyń i inni. Będzie zacięta walka na równym poziomie.

~Uuu

Będzie grubo. Przyjadą do nas potęgi Sokół Sieniawa, Orlęta Radzyń i inni. Będzie zacięta walka na równym poziomie.

~taka prawda

Sam się puściłeś i nie szukaj winy w innych.

~kibic

Tyle hejtu i znieważania co przechodzi rzecznik klubu to nikt by nie wytrzymał ma facet grubą skórę.

~kibic

Tyle hejtu i znieważania co przechodzi rzecznik klubu to nikt by nie wytrzymał ma facet grubą skórę.

~kibic

Czy już pierwszy zespół trenuje?

~STALOWA WOLA

@rzecznik jestes debilem

~olo

Jestem równo mocno przekonany, że w przyszłym roku awansujemy jak byłem w to w to,że nie spadniemy w zakończonymi. A na poważnie to nie ma szans. Czeka nas przynajmniej 2 lata w 3 lidze. Oby nie więcej.

Hutnicza

W porównaniu do Nowaka nowy prewzes to jest gość. Rozmowy są prowadzone . Nowi zawodnicy raczej nie bedą problemem . Budżet najwyższy w lidze warunki też .

~PRAWDA

PZPN to komusze bagno.
Dlatego nas spuścili

~Johannes

Oglądałem konferencję
W końcu mamy managera, mam nadzieję że zakończy wszystkie układy i układziki
Wracamy za rok do 2 ligi!!!

~kibic

Czy ktoś coś wie o nowych zawodnikach czy kogoś załatwili.

~RZECZNIKKKS

Przecież ten prezes SOLECKI mówi to samo co RZECZNIK KLUBU KIBICÓW STALÓWKI.

~jasio

a wystarczylo sie nauczyc grac