PZPN negatywnie odniósł się do propozycji rozszerzenia II ligi

Image

Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna Tomasz Solecki, podczas konferencji prasowej, która miała miejsce 4 sierpnia 2020 roku, odniósł się do sprawy złożonego do PZPN wniosku odnośnie rozszerzenia liczby drużyn grających w II lidze. Zaznaczył, że intencją klubu nie było ukaranie żadnego zespołu, bądź gra w II lidze kosztem innego. Jak podkreślił Solecki, rozszerzenie składu II ligi przyczyniłoby się do uatrakcyjnienia rozgrywek. Za tym pomysłem przemawia także fakt, że wówczas wyrównaniu liczebnemu uległyby obie ligi (po 20 zespołów).

Nim prezes przeszedł do zasadności wniosku przypomniał, że tegoroczne rozgrywki w polskiej piłce nożnej można uznać za wyjątkowe ze względu na sytuację epidemiologiczno- sanitarną. Zmusiła ona PZPN do podjęcia szeregu decyzji m.in. przerwania rozgrywek.

- Zdajemy sobie sprawę, że w trakcie trwania sezonu podjęte były decyzje, które czasami odstępowały od regulaminu, czasami one były ciężkie do wytłumaczenia, ale w naszym przekonaniu one wpłynęły na końcowy wynik tabeli. Myślę tutaj o 2 takich strategicznych decyzjach. Pierwszą z takich decyzji, która była podjęta przez PZPN była decyzja o zmianie regulaminu dot. ubiegania się o nagrodę w systemie Pro Junior System. Ten zapis w połowie rozgrywek został zmieniony i konsekwencją tego była sytuacja, że na 10 czy 11 kolejek przed zakończeniem naszej ligi, jeden z zespołów, które zajmowały ostatnie miejsce, postawił na tą klasyfikację, postawił na skład bardzo młodzieżowy, który docelowo, jak wszyscy wiemy po wynikach, nie był w stanie nawiązać czysto sportowej rywalizacji na poziomie seniorskim. Czy to się przełożyło na finalną punktację w tabeli rozgrywek? Ja uważam i jestem osobiście do tego przekonany, że tak. Kolejnym aspektem była informacja dotycząca ukarania jednego z klubów, u zawodników którego wykryto niedozwolone substancje. Chcemy zwrócić uwagę na to, że ta decyzja wpłynęła niekorzystnie na finalną ilość punktów, bo przypomnę, że zespół ten został ukarany karą odjęcia 6 punktów za złamanie regulaminu i czystości, jeżeli chodzi o aspekt sportowy i gry zawodników bez środków dopingujących. Jeżeli odjęlibyśmy, zgodnie z art. 37 kodeksu dyscypliny te punkty, które należałoby przyjąć w danym okresie rozgrywkowym, jeżeli ta kara byłaby podjęta również w obecnym sezonie, to odejmując te punkty tej drużynie, to spowodowałoby to, że to my bylibyśmy w II lidze- mówi Tomasz Solecki, Prezes Zarządu Stali Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna.

Polski Związek Piłki Nożnej podjął negatywną decyzję w sprawie poszerzenia ligi w sezonie 2020/2021 do 20 drużyn argumentując to tym, że nie znalazł podstaw formalno- prawnych do uwzględnienia wniosku klubu Stali Stalowa Wola.

- Ja mogę wyrazić tylko głęboki żal, bo jestem święcie przekonany, że ta decyzja dla naszego klubu jest krzywdząca. Ta decyzja niesie za sobą szerokie konsekwencje w aspekcie finansowym, sportowym i wizerunkowym. Jestem w pełni świadomy, że musimy się teraz z tą decyzją pogodzić. Stal Stalowa Wola przystąpi do rozgrywek grupy IV zgodnie z obowiązującym terminarzem- mówi Tomasz Solecki.

Istnieje możliwość odwołania się od tej decyzji PZPN-u, jednak osoby, które by ją rozpatrywały zasiadają w komisji spraw nagłych, a skoro raz już ją odrzuciły, to można się spodziewać, że tak też się stanie i za drugim razem.

- Nie ma co walczyć za wszelką cenę, tylko trzeba skierować swoją siłę i pracę żeby wystartować do rozgrywek. Bardzo mocno wierzę w to, że na boisku będziemy chcieli udowodnić, że ta II liga nam się należy i jak najszybciej do tej II ligi powrócimy- mówi Tomasz Solecki, Prezes Zarządu Stal Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~J23

Można złożyć wniosek o rozszerzenie I ligi o drużyny które wykupią dziką kartę.

~wobi

do wobi dziękuje.Jak na początku sezonu powiedziałam koledze, że wylądujecie w III lidze to mi powiedział, że jestem głupia i się na piłce nie znam.A jednak się chyba znam ha ha

~lol

buahahahah...

e2rds

RZECZNIKKKS vel pseudointeligent, za siebie mów i nie okradaj podatnika, te głupoty pisz po godzinach pracy, a jak się uważasz ty jako Polska to tylko wychodzi twoje matolstwo, a i wcale mnie to nie śmieszy, że taki błazen ośmieszając swoimi wpisami Stalówkę ośmiesza również mieszkańców Stalowej Woli, że mają takiego rzecznika błazna.

~do wobi

Masz rację w 100%.
Grać trza umieć - jak mawia Pazura w "Sztosie"

~RZECZNIKKKS

Do e2rds, emerycie skończ z hejtem i błazenadą wstydu oszczędź bo cała POLSKA z takich jak ty się śmieje.

e2rds

kibic vel pseudointeligent, przypominam nicki hejtera pisowskiego pod którymi pisze, bądź pisał:
Oto nicki pseudointeligenta, pisowskiego trolla, wazeliniarza,który pisze w większości w godzinach pracy służbowej na różnych forach i jest bardzo niezadowolony, gdy nie zbierze odpowiedniej ilości laików :
pseudointeligent, piszesz, bądź pisał pod nickami: inteligent, inteligentny, wiadomo, wiemy, pytanko, rzecznik, fdsfdsf, Patopis, obserwator, dzięki, dziękuj, wielkiszacun, wstyd, , szacun, rzecznik, rzecznikKS, rzecznikKSp, czekamy, czekam, szacunek, rozsądek, mądry, tanizna, imprezowicz, ujarany, jakibic, wielki, choryzacme, skończ, specjalista, sprawdze,boczek, bekon, badura, ferdek, cycu. : wizjoner, lekarz, doktor, ciemniaczku, dośctego, uczony, takaprawda, (nie mylić z "taka prawda"), wierzmywto, poszliporozum, dobrarada, wielkiczas, kibic, RZECZNIK KKS, inżynier, pocotorobisz, teżlekarz, rodzice, doścjadu, RZECZNIKKKS(55 nicków)

~wobi

Krzywdzące jest Wasze zachowanie.Najpierw oskarżenia wobec Skry a teraz to.W całej sytuacji zawiniła wasza gra.Gdyby była lepsza,nie martwilibyście się o spadek.Na dodatek teraz cała Polska wie, że nie tylko nie umiecie grać ale przegrywać z honorem też nie.

bzk

@Kibic

Po co piszesz takie farmazony. Co ci to daje. Do B klasy jest 4 poziomy rozgrywek. Nawet jeżeli mieli by spaść tak nisko to pewnie w takim tempie jakim spadli do trzeciej (czwartej) z ekstraklasy. Czyli chyba 26 lat jak się nie mylę. Za 26 lat ciebie już może nie być. To po co takie coś piszesz. Nie masz pojęcia a się udzielasz. W d..ie byłeś go.no widziałeś.
Jak w tej piosence: "kibice net po co mam jechać na wyjazd, na forum napisze co w radio usłyszę..."

e2rds

kibic, ty głupi jesteś, mecze i kibice to mnie tyle obchodzą co zeszłoroczny śnieg, mnie interesowała tylko kasa wydana na stadion, ale ty na tyle głupi jesteś, że nie potrafisz czytać i nic nie kumasz, typowy bezmózgi typ i do tego podpisuje się kibic i ubliża prawdziwym kibicom. A te wywody to przedstaw gamoniu, bo nigdy nie pisałem o kibicach i o graniu.

~Kibic

@bzk w klasie B będą tylko mecze derbowe do 30 km od stalówki ;)

~Ppp

Krzywdząca decyzja? Może trzeba było lepiej grać? Chyba, że liczą, że jedyne pisowskie miasto powinno zostać w 2-gier a tak naprawdę w 3-ciej lidze....

~florek

No to stal Kraśnik pokaże gdzie miejsce tych antykopaczy. Dobrze że kibice stalówki zrobili bojkot. Pognać to do ligi amatorskiej a nie pieniądze im płacić za co za pacynkowanie?

~kibic

pamietam twe wywody e2rds i oglądaj sie za siebie cały czas i tak okulary fioletowe bedziesz nosił i du...sko skopane równo bedzie za twe obrazliwe słowa o kibicach i klubie.

bzk

LZS

bzk

@Kibic

Nie łza tylko siarka hetman chełmianka avia KSZO Dębica Cracovia II koronaII. Większość meczy z podwyższonym ryzykiem. Tzn derby. Liga moim zdaniem ciekawsza niż druga. A na mecze kto chodził to chodzić dalej będzie. Myślę że będzie nawet więcej chodzić teraz. A jak ktoś chce wyższa ligę oglądać to może na resovie chodzić.

~Kibic

Czwarta liga to nowość, over the top, best of the best. . Gratulacje dla dobrej zmiany. Tak trzymać, klasa B czeka. Będą przyjeżdżać LZS aby zagrać na stadionie za dziesiątki milionów. A kibice doczekają się wygranych i bycia w górnej części tabeli, a na pewno nie spadną już niżej. Brawo!!!!!

~antystal

BOLI MA BOLEC HAHAHAH wezcie sobie kibole masc na bol D*py haah ***** ***

~logarytm

Mariuszek ile jeszcze hejtów wpiszesz?
Tak bardzo boli że nie jesteś już u władzy?

~lii

Wyją hejterzy bo mamy nareszcie prezesa spoza układów.
Wracamy za rok do 2 ligi !

~antystal

Hahahah jak w mordce pisowsko-kibolskie niemoty -calowac w tylki normalnych ludzi .Rzecznik cieciu i klamco ile nas stadion wreszcie kosztowal i ta smieszna druzyna .Antystal zawsze pisal ze 4 liga sie klania i wreszcie kibolstwo skonczy napinki .Cala polska sie z was smieje bo widac ze skonczyliscie w bagnie haHHA i zycze wam tam dekade hahah

~----

Masz duży problem widzę.
Rzeczywistość zapukała do drzwi .

~~won

Nie szczekaj kupo.

~---

Przynajmniej ty inteligentnie pitolosz..
Jak można.nie miecć za.grosz honoru,żeby taki głupkowaty wniosek do PZPN złożyć ,a na końcu synia stwierdza,że skrzywdzona.

~won

Ja pitolę same debile w komentarzach... Gówniany portal to i gówno warte komentarze . Ale już nie długo koniec komentowania. Koniec gównianego portalu Stalowa Kupa.

~Nic

Wreszcie ich dopadła ręka sprawiedliwości ,zawsze fuksem zostawali w lidze

~kib i c

Chodorek skończył kurs szybkiego pisania?

~max

Ten nowy mówi to samo co Nowak takie zam manager od siedmiu boleści pewnie jemu też Chodorek pisze te bzdury.

~zielony

stalówka do B klasy sport amatorski bezpłatny także sztab szkolenioworganizacyjny społecznie i cacy!!!!!!
A nie doić z kasy miasta pieniądze. Panie Prezydencie i radcy miasta zero dotacji dlatego klubu!!!!!

~Mieszkaniec

A może by ten klubik rozwiązać? Po co nam dodatkowe wydatki jak jedyne co przynoszą to wstyd? A jak kibolki muszą mieć kopaczy to wysłać ich do kopania rowów. Na co to komu.