Wyruszyła XXXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Image

Nie ze Stalowej Woli, a z Sandomierza, stolicy diecezji, wyruszyli dziś pątnicy, by pokłonić się Pani Jasnogórskiej. Ale to nie ci, którzy dziś wzięli na siebie trud pielgrzymowania, dotrą do celu. Pielgrzymka inna niż wszystkie, a zarazem niezapomniana i jedyna w swoim rodzaju, taka, o której będą mówić przyszłe pokolenia, wystartowała jak zwykle ze śpiewem na ustach i radością w duszy i sercu. Hasło tegorocznej pielgrzymki to: "Otocz macierzyńską miłością Kościół pielgrzymujący".

Corocznie relacjonujemy dla Was wyjście pielgrzymki ze Stalowej Woli. Tym razem jest inaczej, bo musi być inaczej. Epidemia koronawirusa zweryfikowała wiele planów i wymusiła na organizatorach pielgrzymki powzięcie wielu środków ostrożności. W sytuacji, gdy chorych przybywa, trzeba było wymyśleć inną formę pielgrzymowania.

Zanim jednak wyruszono na pątniczy szlak, pielgrzymi pokrzepieni zostali Słowem Bożym. Mszę Świętą koncelebrował i słowo Boże wygłosił sam pasterz Diecezji Sandomierskiej.

- Bądźcie pod troskliwym okiem Matki Bożej zaczynem dobra. Wszyscy potrzebujemy waszej modlitwy, przykładu i trudu- powiedział ordynariusz sandomierskiej diecezji ks. bp Krzysztof Nitkiewicz.

Poprosił także o modlitwę za wszystkich, zwłaszcza w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Trasa została częściowo zmodyfikowana. Pielgrzymi poszli z Sandomierza w kierunku Łoniowa, a następnie przejdą przez: Wiśniową, Kotuszów, Kije, Jędrzejów, Goleniów, Szczekociny, Lelów, Olsztyn i dotrą do Częstochowy. Ale nie wszyscy będą w tym roku w tych miejscowościach, ponieważ marsz odbędzie się sztafetowo. Każdego dnia będzie wyruszać jedna z 9 grup, która wieczorem zostanie odwieziona autobusami do domów. Nie będzie noclegów po drodze i odwiedzania gospodarzy, którzy corocznie gościli na swej trasie pątników. Codziennie będzie szła inna grupa z miejsca, w którym pielgrzymowanie przerwano dzień wcześniej. A będzie to wyglądać następująco:

4 sierpnia – grupa sandomierska,

5 sierpnia – grupa stalowowolska św. Urszuli,

6 sierpnia – grupa stalowowolska św. Jadwigi,

7 sierpnia – grupa janowska,

8 sierpnia - grupa stalowowolska św. Michała,

9 sierpnia – grupa stalowowolska św. Floriana,

10 sierpnia - grupa stalowowolska św. Barbary,

11 sierpnia - grupa stalowowolska bł. Wincentego,

12 sierpnia – grupa ostrowiecka.

Oznacza to, że przedstawicielami Diecezji Sandomierskiej przed tronem Pani Jasnogórskiej będzie jedynie grupa z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zapewne wielu pątników we własnym zakresie dojedzie tego dnia do Częstochowy, choć nie jest zalecane by dodatkowe osoby gromadziły się w sytuacji pandemii w jednym czasie w jednym miejscu. Łącznie w 9 sztafetowych grupach w pielgrzymce weźmie udział ok. 1,3 tys. pątników.

- Każdy pielgrzym jest zobowiązany do tego żeby mieć zakryte usta i nos, według zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszyscy pielgrzymi będą wypełniać ankietę tzw. kowidowską, czy w przeciągu 2 tygodni mieli kontakt z osobą zarażoną. Do tego będą musieli mieć swój osobisty płyn dezynfekujący. Na rozpoczęcie każdego dnia będzie mierzona temperatura. Każdy pielgrzym ma obowiązek zabezpieczyć dla siebie wyżywienie i napoje na cały dzień wędrówki- mówił w rozmowie z nami ks. Dominik Bucki, koordynator pielgrzymki.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Do xyz

Gdzie ja prostaku jeden napisałem o grzybicę płuc. Prosiłem tylko abyś poczytał jakich związków organizm się pozbywa podczas oddychania. Widzę że z osłem nie ma sensu się kopać.

~xyz

Hahahahahaha idź lepiej do książek. Po pierwsze grzybica płuc to choroba wywołana zakażeniem grzybami nie dwutlenkiem węgla, po drugie maseczka to nie zamknięta puszka czy worek foliowy, że nie przechodzi przez nią do otoczenia. Poczytaj co profesor Simon mówi o takich tłukach jak ty. Co do szumowskiego, gdybym był moim guru, to bym teraz gonił tak jak ty z odkrytym ryjem. Biorąc pod uwagę, że równo to zlewasz, pewnie o higienę też słabo dbasz, powinieneś więc zatkać mordę tak czy inaczej, dla dobra ogółu, bo musi ci z niej nieźle dawać.

~Do xyz

@xyz debilem i nieukiem to ty jesteś. Widzę że twoim guru jest pan minister Szumowski. Poczytaj pajacu czego organizm się pozbywa podczas wydychania a potem dyskutuj z innymi.

Mariusz77

Jako osobie wierzącej wstyd mi za tych ludzi a szczególnie za księży .
Zeby tylko mogli zarazić tylko siebie to niech ida nawet do Jerozolimy , ale ryzykuja bardzo zdrowiem i zyciem innych ludzi a to już glupota . Po to Bóg im dal rozum aby go uzywali ....
Glupota zabija i nawet glęboka wiara nie pomoze

~xyz

Adaś, weź ty się chłopie doucz i dowiedz po pierwsze: jakie są przyczyny grzybicy płuc, a po drugie, że jeszcze żadne badania nie dowiodły, że noszenie maseczek zmniejsza ilość wdychanego TLENU. Jak na razie to się tylko ośmieszasz, nie masz nawet pojęcia o tej chorobie. Nie myśl, że prosty , niewykształcony chłop taki jak ty,wie lepiej niż naukowcy. Zacznij słuchać mądrzejszych od siebie wirusologów,a nie premiera półgłówka.

koraa2

Tiaaa widać właśnie jak stosują się do tych zobowiązań....

~ola

I dobrze że niektórzy myślą i nie założyli szmat na twarze. Taka maska na wolnej przestrzeni więcej szkodzi niż pomaga.

~Adam

Ciekawe czy oni też śpią w tych namordnikach. Przecież taka maska na gębie po półgodzinie marszu jest gorsza od najgorszego wirusa. Grzybica płuc, niedotlenienie to tylko niektóre schorzenia spowodowane noszeniem maseczek. Naród polski jest tak głupi czy tak ogłupiony że sobie sam szkodzi?

kabi

koliii, idziesz z tą pielgrzymką? Nie. Więc goowno cie powinno obchodzić dla kogo starczy respiratorów a dla kogo nie. Na pewno będziesz się cieszył jak ktoś się zakazi i zachoruje a jeszcze bardziej jak umrze. Taki zawistny polaczek. A tu niby wylewa krokodyle łzy.

kabi

ty Korwin nawet do ciemnogrodu się nie nadajesz, ew. do buszu razem z małpami figlować

~Korwin

I znowu ciemnogród będzie srał po rowach, blokował ruch na drogach i spowalniał rozwój cywilizacji

~R.Giertych

Jeśli prawdą jest, że USA ma uzyskać bezterminowo eksterytorialną bazę na terenie RP i pełny immunitet dla swoich pracowników i żołnierzy, to mamy kolejny, niebywały skandal przy którym brak krzesła przy podpisywaniu deklaracji przez PAD to tylko drobny incydent.
Dotychczas umowy, w których obce wojska uzyskiwały pełny immunitet (mogą robić co chcą bez żadnej odpowiedzialności) były podpisywane przez kraje podbite. Stopień upodlenia naszego kraju przez PiS osiągnął swój szczyt. Płacimy za zdjęcia PAD z Trumpem ogromną cenę.
Chociaż np. we Włoszech mimo, ze umowę podpisywano kilka lat po przegranej wojnie, to w przypadkach zbrodni (np. gwałtu lub morderstwa) od włoskiego sądu zależy, czy zastosuje włoską jurysdykcję. Nie wiem czy na świecie jest przypadek tak uległy wobec USA jak pełny immunitet.

~arek

masoni chcieli pozamykać kościołowi buzie i pozamykali,

koliii

I następni zarażeni. Może zamiast tych niby zapobiegań odpuścić wszystko niech umrze kto ma umrzeć a reszta się uodporni i koniec. Jesteście jak dziecko: mama mówi nie wkładaj palca do kontaktu a ono na przekór mamie wkłada. Tylko nie myśli że to jego pi*rdolnie. Ciekawe czy respiratorów wystarczy za 3 tygodnie.

~dochtór

"Każdy pielgrzym jest zobowiązany do tego żeby mieć zakryte usta i nos, według zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego..." - no widać, widać...
Policja - macie zdjęcia, ładować mandaty.

~Antychryst

Pielgrzymka z wirusem i śmiercią do Boga .

~PARANOJA

Nieuk. Jak większość z PISu. Kiedy Piłsudzki i Dmowski, a kiedy Powstanie Warszawskie? Ja pierdooole
Według Macierewicza Piłsudski i Dmowski czerpali wzorce z Powstania Warszawskiego...
Kilka ważnych historycznych dat:
- Józef Piłsudski urodzony 5 grudnia 1867 zmarł 12
maja 1935
- Roman Dmowski urodzony 9 sierpnia 1864 zmarł 2
stycznia 1939
- Powstanie warszawskie od 1 sierpnia do 3
października 1944
Nie ma za co..

~warte uwagi!

No przecież niejaki Morawiecki przed wyborami ogłosił: NIE BÓJCIE SIE WIRUSA NIE MA A W GORĄCE LATO TYM BARDZIEJ NIE BĘDZIE. Czyli w/g niego w gorących krajach nikt nie słyszał o covid19?

~taa

wlasnie na zdjeciach powyzej widac jak kazdy ma zasloniety nos i usta...
ale co tam przeciez wirusa nie ma a tajemnica wiary - euro i dolary