Modernizacja „Sokoła” na finiszu

Image

Rozwadowski Dom Kultury „Sokół” w Stalowej Woli – tak prawdopodobnie będzie się nazywała ponad stuletnia perełka Rozwadowa po generalnym remoncie i oddaniu do użytku mieszkańców. Prace przy jego modernizacji są na końcowym etapie.

Podczas prac remontowych duży nacisk kładziony jest na to, aby odtworzyć całą estetykę budynku sprzed ponad 100 lat. Układ funkcjonalny „Sokoła” nie zmieni się. Będą garderoby, sala widowiskowa na około 80 osób. Na pierwszym piętrze przewidziano dwie sale muzyczne i antresolę nad salą widowiskową, na poddaszu magazyny i salę pamięci.

W większości pomieszczeń położona jest już nowa stolarka okienna odwzorowana na podstawie zabytkowych elementów pozostałych z czasów świetności rozwadowskiego „Sokoła”. Obecnie montowana jest główna, drewniana klatka schodowa oraz parkiety. Malowane są także wnętrza, na finiszu są też prace przy elewacji.

Odbiory budynku planowane są w drugiej połowie września tego roku. Następnie do nadzoru budowlanego złożony zostanie wniosek o pozwolenie na użytkowanie.

„Sokół” po modernizacji podlegać będzie pod zarząd Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Jak zapowiada dyrektor Marek Gruchota, jego funkcjonowanie opierać się będzie na czterech filarach działalności: osiedlowy dom kultury, tradycje „Sokoła”, miejsce spotkań dla stowarzyszeń, które działają na terenie Rozwadowa i współpraca z nimi oraz projekt społeczny.

Budynek przechodzi renowację dzięki 10-milionowemu dofinansowaniu z RPO Województwa Podkarpackiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@dap
A jaki problem miasta rozwiązuje remont tego budynku? Może dlatego nie było potrzeby wydawać nań pieniędzy? Rocznie ubywa tysiąc mieszkańców, dochody budżetowe maleją, a utrzymanie kolejnej instytucji kosztuje niemałe pieniądze. Tymczasem miasto nie buduje osiedli, nie uzbraja nowych terenów pod inwestycje ani nie ściąga nowych inwestorów, szczególnie tych z branż usługowcyh czy IT. Po co remontować coś, co wkrótce będzie świecić pustkami, bo nie będzie chętnych do korzystania ani płacenia podatków na jego utrzymanie?

~Podatnik

Kwota za jaką zostanie zrealizowane zadanie to 2,5 mln. zł. przy dofinansowaniu zewnętrznym w wysokości 1,8 mln.

~sLT

Czytając komentarze odnoszę ważenie ,iż piszący je z kulturą[nawet przez małe ''k''] nigdy nie mieli do czynienia.Niech już dalej oddają się swoim''uciechom'' a recenzje pozostawią osobom do tego uprawnionym.Ni każy musi być amatorem gry na grzebyku.

~ojoj

10 milionów dofinansowania??? Zacznijcie budować nowe bloki bo młodzi uciekają z miasta

~umarly

Wow. Stalowa to przecież centrum kulturalne Podkarpacia. Rozumiem że odpowiednie osoby już tam znalazły zatrudnienie? Dyrektor będzie miał swojego kierowcę?

~DAP

Brawo że w końcu się udało bo dla poprzednich ekip to było niemożliwe do zrobienia

~Vrek

spiewac kazdy moze

~jasio

Śpiewać abo przeprowadzać łoperacje

~jasio

Ale pod drewnianymi schodami tysz może być fajnie

~jasio

A dlaczego 2 sale muzyczne nie lepiej od razu 3 i jeszczre z 5 w do zabawy w doktora