Jak wybierać złoty zegarek? Praktyczny poradnik przed zakupem

Image

Od kilku sezonów złoty zegarek wraca do łask inwestorów. Część z nich uznała, że to nie tylko piękna ozdoba, ale także doskonała lokata kapitału. Większość uległa ponadczasowemu urokowi kruszcu, który pięknie wygląda zarówno na damskim, jak i męskim nadgarstku. Jak wybrać idealny czasomierz, wykonany ze złota?

Wielki renesans metali szlachetnych

Projektanci zegarków uważnie śledzą modowe trendy i ruchy klientów. Większe zainteresowanie modelami, wykonanymi ze złota to dla nich znak, że potrzebujemy odrobiny luksusu. Złoty zegarek w nowoczesnej odsłonie jest już nie tylko intensywnie żółty. Ma odcień biały, zbliżony do srebra, czerwony, a także różowy. Ten ostatni jest prawdziwym hitem wielu kolekcji, także biżuteryjnych. Kultowe metale szlachetne, jak złoto i srebro wracają do łask. Doceniamy ich urodę i łatwą obróbkę, dzięki której możemy liczyć na prawdziwe arcydzieła sztuki zegarmistrzowskiej. Coraz częściej o modelu tego typu myślimy również w charakterze inwestycji na przyszłość.

Złoty zegarek jako element stylizacji

Czasomierze zatraciły nieco swoją pierwotną funkcję. Do odmierzania czasu najczęściej służą nam urządzenia mobilne. Zegarki są ozdobą, dodatkiem do stylizacji a często wręcz biżuterią. Wykonane ze złota można nosić pojedynczo lub łączyć z ozdobami z tego samego kruszcu. Znawcy mody i urody jeszcze jakiś czas temu podpowiadali, aby złote ozdoby nosiły osoby, które lubią ciepłe tonacje barw. Jednak różne odcienie tego kruszcu dają większą dowolność. Złota ozdoba dobrze komponuje się z każdą barwą. Lubi mocne odcienie, ponieważ i tak złoto zdominuje cały efekt.

Na pasku czy bransoletce?

Kupując złoty zegarek, warto w pierwszej kolejności ustalić, jaki sposób zapięcia najbardziej nam podpowiada. Zarówno bransoletka, jak i pasek mają swoje wady i zalety. Wersja z bransoletką oznacza, że czasomierz będzie droższy, ponieważ ilość kruszcu do jego wykonania znacznie wzrasta. Przy zegarku skórzanym, złotym elementem jest koperta. Taki model mniej kosztuje, jest też lżejszy podczas noszenia.

Złoty zegarek to inwestycja na lata, a nawet pokolenia. Warto zadbać o to, aby był kupowany w sprawdzonym miejscu, które dysponuje odpowiednimi certyfikatami.

Złoto zachowuje swoją szczególną urodę bez specjalnej pielęgnacji. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby ulubiony zegarek pięknie się prezentował, można go przecierać lekko zwilżoną ściereczką.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~rita

Żeby zegarek był zegarkiem to po pierwsze musi być mechaniczny (żadnych baterii - z baterią to "pokazywacz" czasu, a nie zegarek), po drugie - najlepiej tytanowy, a nie wieśniacki złoty.