Korupcja w piłce nożnej?

Image

Jak podało tvn24 przedstawiciele klubu Stali Stalowa Wola złożyli w piątek zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa korupcyjnego. Czy Zielono- Czarni naprawdę dostali propozycję nie do odrzucenia?

Według dziennikarzy tvn24 Stal Stalowa Wola otrzymała od klubu Skra Częstochowa pewną ofertę. Stało się to po tym, jak „wypadliśmy” z II ligi po przegranej 0:3 z Pogonią Siedlce. Zanim to się jednak stało, do Polskiego Związku Piłki Nożnej wysłano pismo z wnioskiem o powiększenie II ligi do 20 zespołów w następny sezonie. Gdyby się do niego przychylono, Stalówka z pierwszego miejsca III ligi, wskoczyłaby z powrotem do II, czyli utrzymałaby się w poprzedniej grupie. Póki co, nic się nie zmieniło, a PZPN nic z tą prośbą nie zrobiło.

Jak podało tvn24, z naszym klubem w czwartek miał się skontaktować przedstawiciel Skry Częstochowa, których piłkarze zajęli ostatnie miejsce w II- ligowej puli szczęśliwców, proponując „odstąpienie” swojego miejsca za 2 mln zł. Osoba podająca się za przedstawiciela częstochowskiego klubu zapewniała, że drużyna za korzyść majątkową jest skłonna wycofać się ze swojej pozycji na rzecz Stali. Prezes Skry miał później powiedzieć dziennikarzowi tvn, że traktuje tę informację jako dobry żart. Prezes Stali nie chciał komentować zajścia. Wysłał oświadczenie do redaktora tvn24, w którym napisał:

– W odpowiedzi na Pana prośbę i pytania informuję, że zgodnie z zaistniałą sytuacją w imieniu swoim oraz klubu Stal Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Na chwilę obecną trwają już czynności procesowe z tym związane, z związku z powyższym zarząd wstrzymuje się z udzielaniem jakichkolwiek informacji dodatkowych na ten temat przedstawicielom mediów– napisał prezes Stali Tomasz Solecki.

Przedstawiciele Skry zaprzeczyli jakoby składali jakiekolwiek propozycje korupcyjne Stali. W tej sprawie wydali komunikat:

Klub Sportowy Skra Częstochowa S.A. Oświadcza, iż informacja podana przez portal tvn24.pl w dniu 31 lipca 2020 r. o godz. 20:20 (auto: Szymon Jadczak) dotycząca ewentualnego wycofania się Klubu Skra z rozgrywek 2 ligi na rzecz Stali Stalowa Wola w zamian za korzyść majątkową, jest informacją nieprawdziwą. Klub zaprzecza, aby jako organizacja prowadził jakiekolwiek rozmowy z przedstawicielami Stali Stalowa Wola w takiej sprawie. Informacja ta opiera się na nierzetelnych, niepotwierdzonych oraz niezweryfikowanych spekulacjach i domysłach dziennikarskich i godzi w dobre imię Klubu Skra.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ytgg

I tak estemy najlepsze skurczybyki!

~STALOWA WOLA

hahahhahh. kabaretu ciag dalszy.

~Edek

To będą jaja jak okaże się że propozycja wyszła od Stali.Rzecznikkks się popłacze i co na to powie wielebny aborygen

e2rds

Różnie to bywa, a może propozycja wyglądała inaczej i odwrócono kota ogonem.

~emi

Tak naprawde interes w tym wszystkim mial tylko i wylacznie klub ze stalowej ,wiec z ktorej strony miala pasc propozycja ?