Korupcja w piłce nożnej?

Image

Jak podało tvn24 przedstawiciele klubu Stali Stalowa Wola złożyli w piątek zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa korupcyjnego. Czy Zielono- Czarni naprawdę dostali propozycję nie do odrzucenia?

Według dziennikarzy tvn24 Stal Stalowa Wola otrzymała od klubu Skra Częstochowa pewną ofertę. Stało się to po tym, jak „wypadliśmy” z II ligi po przegranej 0:3 z Pogonią Siedlce. Zanim to się jednak stało, do Polskiego Związku Piłki Nożnej wysłano pismo z wnioskiem o powiększenie II ligi do 20 zespołów w następny sezonie. Gdyby się do niego przychylono, Stalówka z pierwszego miejsca III ligi, wskoczyłaby z powrotem do II, czyli utrzymałaby się w poprzedniej grupie. Póki co, nic się nie zmieniło, a PZPN nic z tą prośbą nie zrobiło.

Jak podało tvn24, z naszym klubem w czwartek miał się skontaktować przedstawiciel Skry Częstochowa, których piłkarze zajęli ostatnie miejsce w II- ligowej puli szczęśliwców, proponując „odstąpienie” swojego miejsca za 2 mln zł. Osoba podająca się za przedstawiciela częstochowskiego klubu zapewniała, że drużyna za korzyść majątkową jest skłonna wycofać się ze swojej pozycji na rzecz Stali. Prezes Skry miał później powiedzieć dziennikarzowi tvn, że traktuje tę informację jako dobry żart. Prezes Stali nie chciał komentować zajścia. Wysłał oświadczenie do redaktora tvn24, w którym napisał:

– W odpowiedzi na Pana prośbę i pytania informuję, że zgodnie z zaistniałą sytuacją w imieniu swoim oraz klubu Stal Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Na chwilę obecną trwają już czynności procesowe z tym związane, z związku z powyższym zarząd wstrzymuje się z udzielaniem jakichkolwiek informacji dodatkowych na ten temat przedstawicielom mediów– napisał prezes Stali Tomasz Solecki.

Przedstawiciele Skry zaprzeczyli jakoby składali jakiekolwiek propozycje korupcyjne Stali. W tej sprawie wydali komunikat:

Klub Sportowy Skra Częstochowa S.A. Oświadcza, iż informacja podana przez portal tvn24.pl w dniu 31 lipca 2020 r. o godz. 20:20 (auto: Szymon Jadczak) dotycząca ewentualnego wycofania się Klubu Skra z rozgrywek 2 ligi na rzecz Stali Stalowa Wola w zamian za korzyść majątkową, jest informacją nieprawdziwą. Klub zaprzecza, aby jako organizacja prowadził jakiekolwiek rozmowy z przedstawicielami Stali Stalowa Wola w takiej sprawie. Informacja ta opiera się na nierzetelnych, niepotwierdzonych oraz niezweryfikowanych spekulacjach i domysłach dziennikarskich i godzi w dobre imię Klubu Skra.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~siwa

ale jaja. stal w 3 lidze. takiego obrotu spraw się nie spodziewałam

~STALOWA WOLA

@RZECZNIKKS TY DEBILU. TY MATOLE. I CO? STALOWKA W 3 LIDZE. JESTES SMIESZNYM PAJACEM. A TWOJE MIEJSCE JEST W PSYCHITRYKU. TWOJE INFO JEST GOWNO WARTE

bzk

Kibicowsko 3 liga jest atrakcyjniejsza. A z kibicami przyjezdnymi ciekawsze są mecze

~dojna zmiana+

Zwieńczenie pisowskich rządów w tym mieście stało się faktem.

~Oliwa

Bezwstydna Wola III liga chytre baby

e2rds

RZECZNIKKKS, chodź wyraz nie rządu mogę ci odpuścić, to cyt: " że STALÓWKA dalej będzie grać w 2 lidze , po moich rozmowach z PZPN." ty masz tyle do gadania z PZPN-em, co miałeś do powiedzenia w temacie budowy bloków i hotelu przy stadionie, ty uważasz że jesteś ważniejszy od Lucjusza, zejdź z obłoków i nie kompromituj się bo to jak to ty piszesz w stosunku do innych LUDZIE ŚMIEJĄ SIĘ Z CIEBIE.

e2rds

RZECZNIKKKS, jeszcze przeoczyłem wyrazy "nie rządu" również tak użyty pisze się " nierządu", rozumiesz tumanie.

~mamy to

Rzecznik gdzie jesteś?Układasz już nowy terminarz III ligi IV grupy!

wyborca

Jest decyzja. Stalówka w III lidze. Trzeba za to ukarać PZPN.

Czy Lucjusz ma wpływowych ludzi w ministerstwie, aby zakręcić dotacje?

Ludzie, przestańmy chodzić na mecze. Przestańmy sponsorować PZPN. To ich najbardziej dotknie.

e2rds

RZECZNIKKKS, mnie to stalówka w której jest lidze to tak interesuje gamoniu co zeszłoroczny śnieg, interesują mnie tylko ile nas to kosztuje,to po pierwsze.
Po drugie, ty tumanie, powtarzam ty tumanie, jak bierzesz się za pisanie to wcześniej naucz się pisać poprawnie, cyt:
"3 Sierpnia 2020 13:30:06
~RZECZNIKKKS
Działacze SKRY CZĘSTOCHOWA raz mówią wszędzie , że rozmawiali ze STALÓWKĄ z propozycją ustąpienia miejsca w 2 lidze STALÓWCE a raz zaprzeczają do czego to już doszło , że każdy może mówić co mu się podoba i jest bez karny.Tak przez te 8 lat nie rządu peło , wszyscy uwierzyli , że w POLSCE jest bez karność. Jeszcze PIS będzie przynajmniej przez 20 lat naprawiał to bez prawie.
Tumanie, wyrazy takie jak : bezkarny, bezkarność, bezprawie, użyte tak w zdaniach pisze się razem

~Obserwator

Na WP jest artykuł o Warcie. Stalówka też musi mieć takich ludzi - piłkarzy w składzie.

~jacol.jto

Stalowki nie stać na utrzymanie się w drugiej lidze wiec dobrze ze spadliśmy do 3 ,bedie można splacic czesc dlugow.

~antystal

pseudozecznik jestes zbojkotowany przez swoich kumpli z a-4 wiec zamilcz hejterze !

~RZECZNIK KKS

Ale.jego klub się nadaje No zobacz rzecznik.To masz problem.
Majątek piszesz? Starczy spłacić zadłużenie???

~RZECZNIKKKS

SENSACJA jak opisują dzisiejsze NOWINY RZESZOWSKIE prezydent RZESZOWA z lewicy wpakował 60 milionów w remont stadionu STALI RZESZÓW i oprócz jednej trybuny i remontu klubowych pomieszczeń nic tam nie zrobiono. Dopiero zrobiono plany podgrzewanej murawy i nowych slupów oświetleniowych które będą kosztować następne 20 milionów. A ta stara trybuna od ulicy HETMAŃSKIEJ wcale się nie nadaje na stadion piłkarski bo jest rozciągnięta i niska , tak że też powinna być zburzona i zrobiona w stylu tej nowej. Całość tego remontu na stadionie STALI RZESZÓW będzie trwał do końca wiosny przyszłego roku jak dobrze pójdzie. Tak , że 1 ligę dzięki PANU PREZYDENTOWI L.N. mamy zagwarantowaną do końca wiosny w przyszłym roku. Bo RESOVIA będzie grać w STALOWEJ a STALÓWKA będzie za to zgarniać majątek co miesiąc za użyczenie naszego przepięknego CENTRUM SPORTOWEGO.

~olo

Zagramy w tej lidze z której spadliśmy czy w tej która bez nas się właśnie zaczęła? A może rzeczywiście pieczarkarnia byłaby lepsza?

~#666

janusze ze to wszystko to zawsze był piłkarski poker.

~obywatel JF

Przewietrzyć Zarząd klubu, zabrać się za grę w III lidze (bo na tyle obecnie ich stać z takimi umiejętnościami). A nie szukać jakiś pretekstów do pozostania w II lidze, przynosząc wstyd miastu i Klubowi z niemal 80 letnim stażem. Całkowity brak ambicji!!!

~~RZECZNIKKKS

Jest,jest decyzja PZPN Stalówka zagra w ekstraklasie za Stal Mielec.Stal Mielec zrezygnowała z gry w ekstraklasie i wyznaczyła Sralówkę na zastępstwo a sama zsgra jako 20 zespół w 2 lidze.Już mi się tak zakręciło z radości w głowie,że nie wiem co piszę i trzeba podziękować LN za to i go pozdrowić ze to że jest najlepszym prezentem w Stalowej od upadku komuny.I co wy na to ciecie, testerzy,mówiłem,że będzie ekstraklasa

~@RZECZNIK KKS

Ale ona już jest w 3 lidze Co ci piszczy?

~RZECZNIKKKS

Do hejterów , ja mam kontakty z działaczami z całej POLSKI i nie tylko , więc wiem co w trawie piszczy. A wy hejterzy nie możecie się doczekać ogłoszenia przez PZPN , że oficjalnie STALÓWKA zagra w 3 lidze. Decyzja zapadnie dziś i jest wielka szansa , że STALÓWKA dalej będzie grać w 2 lidze , po moich rozmowach z PZPN. Zauważyłem nawet , że emeryt e2rds, się cieszy ze spadku STALÓWKI do 3 ligi ale hejterze żebyś się nie pomylił.

~---

A czyim ty rzecznikiem jesteś jak kibice się ciebie wyparli i oficjalnie obcinają się od tego bagienka Swoim prawda ?

~RZECZNIKKKS

Działacze SKRY CZĘSTOCHOWA raz mówią wszędzie , że rozmawiali ze STALÓWKĄ z propozycją ustąpienia miejsca w 2 lidze STALÓWCE a raz zaprzeczają do czego to już doszło , że każdy może mówić co mu się podoba i jest bez karny.Tak przez te 8 lat nie rządu peło , wszyscy uwierzyli , że w POLSCE jest bez karność. Jeszcze PIS będzie przynajmniej przez 20 lat naprawiał to bez prawie.

~---

RZECZNiK KKS
Czyj ty teraz rzecznik jesteś?
Pora żebyś poniósł odpowiedzialność za pomówienia.Nawet kibice wymiotują i odcinają się od takich jak ty Wygląda na to,że straciłeś całkowicie kontakt z rzeczywistością

~PCPN

Co na to wicedyrektor ,prezes ,dyrektor Mateusz Nowak ?

~RZECZNIKKKS

Cała prawda o tej SKRZE CZĘSTOCHOWA klubik który stracił w związku z koronawirusem wszystkich swoich sponsorów bo tylko takich miał [cały klub znajduje się w walizce] dobrze wiedzą , że bez pieniędzy nie ma co szukać w 2 lidze. Zagrali VABANK czyli zablefowali , że jeśli STALÓWKA im da 2 miliony złotych na grę 3 lidze po spadku to ustąpią miejsce STALÓWCE w 2 lidze. A przecież wiadomo , że bez kasy nie wystartują w 2 lidze bo żaden zawodnik z nimi umowy nie podpisze . Zobaczycie kibice , że SKRA CZĘSTOCHOWA nie wystartuje w 2 lidze i to PZPN naszej STALÓWCE rozkaże grać w ich miejsce. P0dobno SKRA ma milionowe długi wynikające z minionego sezonu.

Hutnicza

A Siedlce - 6 w przyszłym za doping mimo ze przepis mówi że ma być w tym sezonie . Cracovia wynegocjowała sobie sama karę

~STALOWA WOLA

Te mecze: Widzew Znicz oraz Lech2 Blekitni to czysta korupcja. Dlaczego nikt sie nie zajmuje tymi meczami? Boniek? Wszystko jasne. Korupcja w pilce byla jest i bedzie. Ale sa roni i rowniejsi. Wszystkich karaja ale na Widzew i Wisle Krakow mocnych nie ma.

Hutnicza

Wiedzieli że nasi chcą za wszelką cenę się utrzymać więc chcieli wyludzić 2 bańki na czysto od nas

Hutnicza

Prezes Skry twierdzi ze nie kontaktował się z Jadczakiem a ten pokazał screeny że jednak z nim mailował coś kręci ten Śląski baron . Nasz od razu sprawę na policję podał