Korupcja w piłce nożnej?

Image

Jak podało tvn24 przedstawiciele klubu Stali Stalowa Wola złożyli w piątek zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa korupcyjnego. Czy Zielono- Czarni naprawdę dostali propozycję nie do odrzucenia?

Według dziennikarzy tvn24 Stal Stalowa Wola otrzymała od klubu Skra Częstochowa pewną ofertę. Stało się to po tym, jak „wypadliśmy” z II ligi po przegranej 0:3 z Pogonią Siedlce. Zanim to się jednak stało, do Polskiego Związku Piłki Nożnej wysłano pismo z wnioskiem o powiększenie II ligi do 20 zespołów w następny sezonie. Gdyby się do niego przychylono, Stalówka z pierwszego miejsca III ligi, wskoczyłaby z powrotem do II, czyli utrzymałaby się w poprzedniej grupie. Póki co, nic się nie zmieniło, a PZPN nic z tą prośbą nie zrobiło.

Jak podało tvn24, z naszym klubem w czwartek miał się skontaktować przedstawiciel Skry Częstochowa, których piłkarze zajęli ostatnie miejsce w II- ligowej puli szczęśliwców, proponując „odstąpienie” swojego miejsca za 2 mln zł. Osoba podająca się za przedstawiciela częstochowskiego klubu zapewniała, że drużyna za korzyść majątkową jest skłonna wycofać się ze swojej pozycji na rzecz Stali. Prezes Skry miał później powiedzieć dziennikarzowi tvn, że traktuje tę informację jako dobry żart. Prezes Stali nie chciał komentować zajścia. Wysłał oświadczenie do redaktora tvn24, w którym napisał:

– W odpowiedzi na Pana prośbę i pytania informuję, że zgodnie z zaistniałą sytuacją w imieniu swoim oraz klubu Stal Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Na chwilę obecną trwają już czynności procesowe z tym związane, z związku z powyższym zarząd wstrzymuje się z udzielaniem jakichkolwiek informacji dodatkowych na ten temat przedstawicielom mediów– napisał prezes Stali Tomasz Solecki.

Przedstawiciele Skry zaprzeczyli jakoby składali jakiekolwiek propozycje korupcyjne Stali. W tej sprawie wydali komunikat:

Klub Sportowy Skra Częstochowa S.A. Oświadcza, iż informacja podana przez portal tvn24.pl w dniu 31 lipca 2020 r. o godz. 20:20 (auto: Szymon Jadczak) dotycząca ewentualnego wycofania się Klubu Skra z rozgrywek 2 ligi na rzecz Stali Stalowa Wola w zamian za korzyść majątkową, jest informacją nieprawdziwą. Klub zaprzecza, aby jako organizacja prowadził jakiekolwiek rozmowy z przedstawicielami Stali Stalowa Wola w takiej sprawie. Informacja ta opiera się na nierzetelnych, niepotwierdzonych oraz niezweryfikowanych spekulacjach i domysłach dziennikarskich i godzi w dobre imię Klubu Skra.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~dojna zmiana+

To już jest koniec i nie ma już nic,jesteście wolni możecie już iść.....

~ssmiech

Glupie argumenty szczegolnie renoma klubu i misata ,granie meczy na wyjezdzie (kogo to obchodzi sami tak chcieli),stadion nie gra jak widac ,durne sa te argumenty

~siwy

bardzo dobrze napisane. ja byłem pewien ze zostaanie 2 liga

wyborca

Jeśli czyta to ktoś z zarządu - próbujcie jeszcze interweniować w ministerstwie

Wszystkie argumenty za powiększeniem ligi do 20 zespołów, jakie dotychczasowo padły:

1. Awans Hutnika i Motoru do II ligi
Oba kluby miały w momencie przerwania rozgrywek po 36 punktów. Na pierwszej lokacie znajdował się Hutnik, który wygrał jedno bezpośrednie spotkanie. Ale Lubelski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że to Motor wchodzi do II ligi ze względu na lepszy bilans bramek. Wtedy do akcji wszedł sam Zbigniew Boniek i awansował obie drużyny. W efekcie w sezonie 2020/2021 w II lidze będzie grać nieparzysta liczba zespołów, a to niepotrzebnie komplikuje terminarz rozgrywek.

Internauta "Motor" pisze: "Nie rozumiem Hutnika bo weszli na plecach Motoru do tej 2 ligi i zamiast się cieszyć to non stop żalą się. Hutnik bardzo się napinał jak to udowodni że Lzpn nie miał racji. Minął kolejny miesiąc i cisza. Te żale są z tego że weszli dzięki sile Mzpn a nie piłkarsko. I bardzo ich to boli. A decyzja PZPN u przyznająca rację Lzpn co do kwalifikacji i interpretacji przepisów stosujących wyżej gole niż 1 mecz bezpośredni stawia Hutnik w pokonanym polu"

2. Afera dopingowa w Pogoni Siedlce
PZPN ukarał klub Pogoń Siedlce odjęciem 6 punktów w kolejnym sezonie, natomiast regulamin PZPN mówi stanowczo: "Kara pozbawienia klubu od 1 do 30 punktów w rozgrywkach ligowych następuje w sezonie rozgrywkowym, w którym uprawomocniło się orzeczenie organu dyscyplinarnego, a jeżeli uprawomocnienie to nastąpiło pomiędzy sezonami rozgrywkowymi – w najbliższym sezonie rozgrywkowym."

Internauta "adabir45" pisze: "Trudno mi zrozumieć postępowanie PZPN w sprawie dopingu stosowanego przez zawodników Pogoni Siedlce. Polska Agencja Antydopingowa uznała,że siedmiu zawodników złamało przepisy antydopingowe i zostali zawieszeni na miesięcy. /dotyczy to sezonu 2019/2020/ Idąc tym tropem w meczach w których brali zawodnicy będący na dopingu ,powinny być zweryfikowane jako walkower dla drużyny przeciwnej. Ukaranie Pogoni sześcioma punktami ujemnymi na sezon 2020/2021 jest co najmniej dziwne. W pierwszej kolejności kara powinna zostać zastosowana w sezonie w którym doszło do złamania przepisów antydopingowych. Jeżeli doping został by wykryty w czasie trwania sezonu 2020/2021 wtedy można było by zastosować karę sześciu ujemnych pkt."

3. Graliśmy większość meczy na obcym boisku
Nie mieliśmy takich samych szans jak pozostałe drużyny.

4. Korupcja w Cracovii
PZPN ukarał klub, ale wokół tej sprawy narastają kontrowersje. Internauta "qwer" pisze: "minus 6 pkt za wspomaganie zawodników w kilku meczach a tylko minus 5 punktów za ustawienie 19tu meczy; gratuluję obiektywizmu"

5. Przyszłoroczna organizacja Ekstraklasy
Internauta "adr." pisze: "Dla mnie argumentem za zwiększeniem 2. ligi do dwudziestu zespołów jest przyszłoroczna reorganizacja ekstraklasy. Za rok zwiększając EX trzeba będzie uzupełnić 1. i 2. ligę dodatkowymi drużynami, więc z 2. ligi spadną tylko trzy kluby, a mogłyby cztery przy dokooptowaniu Stali."

6. Renoma klubu i miasta
Mamy prezydenta z PiS. Niech interweniuje w ministerstwie. Można pogrozić odcięciem dotacji z rządu i sponsorów.

7. Oszczędności w terminarzu
Spadliśmy niesprawiedliwie tylko jednym punktem. Do reszty spadkowiczów dzieli nas aż 5 punktów. Powiększenie ligi rozwiąże problem nieparzystej liczby zespołów, bo to oznacza więcej kolejek i wyższe koszty.

8. Tydzień spoczynku w różnych porach roku
Jest jeszcze jeden szkopuł przy nieparzystej liczbie zespołów, który czyni rozgrywki mniej sprawiedliwymi niż przy parzystej liczbie. Jedna drużyna w kolejce pauzuje. A to, kiedy pauzuje, od czego zależy? I dlaczego jedna drużyna ma wolne w lecie, inna w jesieni?

9. Stadion
Nie po to zbudowaliśmy stadion, aby macierzysty klub tułał się po III lidze. Kiepski argument, ale argument.

10. Większe wpływy z biletów
Kto będzie chodził na III ligę? Ludzie to zbojkotują, bo nie będą chcieli wspierać organizacji, która wydała tak haniebną decyzję.

~rzecznik kks

Odrodzi się pod innym nickiem niedługo bo pisowcy nie wiedzą co to honor.

~antystal

Zecznik seppuku wykonal biedak -ale honorowy hahah

~~tojestprawda

O jakiej renomie ty mówisz?Kopacze są w 4 lidze a pisowskie miasto powoli wyludnia się i upada.Otrząsnij się trochę i przestań brać.

~----

Mateusz Nowak i jego plan 5 letni Ile to wszystko trwało?

~siara

Apel do kibiców. Nie odpuszczajcie. Ważniejsza renoma klubu i miasta czy derby z siareczką?

~Filip

Jak to było z tą Cracovią?

~@rene

No właśnie rene . Wybory Dużo smrodu wokół nich A sądy? Inne kraje nie wydają nam już podejrzanych,bo nasze sądy są jak twierdzą podległe władzy.

~Niechwasszlag

Co pier....... CO pisze!!!!!! przecież grali grajkowie co nieźle zarabiali??????? Widzieliście Kaczora na pozycji nr3???????

~lucek

ALFONS,jakie teraz ceny bo nie byłem ponad 10 lat po małżeństwie a ostatnio baba mnie wkurza delikatnie mówiąc

~rene

Wystartuj mądralo w przyszłych wyborach,Okaże się jak Stalowa Wola oceni twój rozum.

~Na to Ja

Nadbereżny stworzył układ kolesiów w ZKSie, którzy bezczelnie i bez nadzoru robili co chcieli czyli brali ile popadnie, kradli ile wlezie i bawili się jak na swoim folwarku za publiczne pieniądze, pozwalał na to i przymykał oczy na defraudacje i marnotrawienie pieniędzy, żeby czasem nie zdenerwować kibiców, a powinien rozliczać każdą NASZĄ złotówkę wyłożoną na klub. Stadion wręcz najpiękniejszy w 3 lidze tylko Stalówki żal, a nowych mieszkań w Stalowej jak nie było tak nie ma!!!

wyborca

Za Szreka grali na złość Szrekowi, a teraz czy się biega, czy się leży... Może w tym jest problem.

Ale co możemy zrobić, to zbojkotować wszystkie imprezy PZPN-u.

~ALFONS

ZAPRASZAM DO FLAMINGO WIELKIE PROMOCJE

~@rene

W sumie to niczemu winny nie jest.Bozia mu rozumu nie dała .Od 50 lat nie byliśmy w 3 lidze.Ale przyszedł Lucek i dał radę.Teraz będzie jeszcze balon ,a ty będziesz go podziwiał

~rene

oszołomy co jest winien Lucek.Piękny stadion powstał za jego prezydentury .Nie pamiętam aby Lucek był trenerem czy grał w Stalówce.Totalna opozycjo ogarnij się.

~rene

Tonący się brzytwy chwyta.wstyd,nie macie pojęcia o grze to trzeba porażkę przyjąć i basta.Miałeś STOLO złoty róg ostał ci się tylko sznur..Kopacze do pośredniaka i do roboty za 2 tysiaki.

~~123

same kryształy zarządzają polska i piłka WSTYD HAŃBA I TEN HONOR NA ROWERACH

~Na to Ja

No i co pisuary III liga wita. No i co krzykacze, partyjne pomioty, tuby propagandowe rodem z PRLu typu RZECZNIKIKKS i reszta gdzie teraz jesteście? i gdzie wasz krętacz Nadbereżny, a może będziesz wzywał tego DOKTORA PRAWA OBROŃCE PEDOFILA DUDĘ.
Tyle piałeś, tyle się gimnastykowałeś, zaklinałeś rzeczywistość, a tu pffff Kał przez wielkie K. Normalnie nie mogę się przestać śmiać z ciebie frajerze. Cały zarząd WON NATYCHMIAST, a Lucek za stworzenie tego układu kolesiów co jak pijawki wysysali co się dało z klubu do Wronek !!! Będziesz siedział pionku !!!! Nawet ręcznie sterowana prokuratura Zera ci nie pomoże.

~PCPN

Lucek i jego talon na balon.

~Joggi

Jakie dni, później jest okręgówka, a klasa b klasa i c klasa smiech2

~Ha ha ha

Lucek wam zrobi balon Bo Lucek silny jest i się nie przejmuje .Poczytajcie na Stalówka.net.

~Stalowiak

Nie trzeciej a 4 lidze. Ludzie liczcie ekstraklasę to że coś z nazwy jest 3 liga nie znaczy że to 3 poziom rozgrywkowy
Szkoda stalówki ale patrzmy pozytywnie jak sięgniesz dna dalej już tylko droga do gory
Kolejny pozytywy znowu debry z siareczka plus krasnik bliżej wyjazdy

~wiewiórka

Miasto poważnie rozważa fuzję Stalówki z Sanem Rozwadów i wykupienie dzikiej karty w 4. lidze.Decyzja ma zapaść do końca tygodnia.

wyborca

W regulaminie PZPN jest taki zapis:

"Kara pozbawienia klubu od 1 do 30 punktów w rozgrywkach ligowych następuje w sezonie rozgrywkowym, w którym uprawomocniło się orzeczenie organu dyscyplinarnego, a jeżeli uprawomocnienie to nastąpiło pomiędzy sezonami rozgrywkowymi – w najbliższym sezonie rozgrywkowym."

~JAN

CHMURA MIEJ HONOR I ODEJDZ !!!!!!!!!!

~neurolog

To jest już koniec , nie ma już nic , jesteście wolni możecie iść.To jest już koniec...... Ostatni gasi światło.Chej dziewczyno spójrz na misia ,on przypomni , przypomni ci.....Nie chodżcie na mecze i wesela.