Korupcja w piłce nożnej?

Image

Jak podało tvn24 przedstawiciele klubu Stali Stalowa Wola złożyli w piątek zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa korupcyjnego. Czy Zielono- Czarni naprawdę dostali propozycję nie do odrzucenia?

Według dziennikarzy tvn24 Stal Stalowa Wola otrzymała od klubu Skra Częstochowa pewną ofertę. Stało się to po tym, jak „wypadliśmy” z II ligi po przegranej 0:3 z Pogonią Siedlce. Zanim to się jednak stało, do Polskiego Związku Piłki Nożnej wysłano pismo z wnioskiem o powiększenie II ligi do 20 zespołów w następny sezonie. Gdyby się do niego przychylono, Stalówka z pierwszego miejsca III ligi, wskoczyłaby z powrotem do II, czyli utrzymałaby się w poprzedniej grupie. Póki co, nic się nie zmieniło, a PZPN nic z tą prośbą nie zrobiło.

Jak podało tvn24, z naszym klubem w czwartek miał się skontaktować przedstawiciel Skry Częstochowa, których piłkarze zajęli ostatnie miejsce w II- ligowej puli szczęśliwców, proponując „odstąpienie” swojego miejsca za 2 mln zł. Osoba podająca się za przedstawiciela częstochowskiego klubu zapewniała, że drużyna za korzyść majątkową jest skłonna wycofać się ze swojej pozycji na rzecz Stali. Prezes Skry miał później powiedzieć dziennikarzowi tvn, że traktuje tę informację jako dobry żart. Prezes Stali nie chciał komentować zajścia. Wysłał oświadczenie do redaktora tvn24, w którym napisał:

– W odpowiedzi na Pana prośbę i pytania informuję, że zgodnie z zaistniałą sytuacją w imieniu swoim oraz klubu Stal Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Na chwilę obecną trwają już czynności procesowe z tym związane, z związku z powyższym zarząd wstrzymuje się z udzielaniem jakichkolwiek informacji dodatkowych na ten temat przedstawicielom mediów– napisał prezes Stali Tomasz Solecki.

Przedstawiciele Skry zaprzeczyli jakoby składali jakiekolwiek propozycje korupcyjne Stali. W tej sprawie wydali komunikat:

Klub Sportowy Skra Częstochowa S.A. Oświadcza, iż informacja podana przez portal tvn24.pl w dniu 31 lipca 2020 r. o godz. 20:20 (auto: Szymon Jadczak) dotycząca ewentualnego wycofania się Klubu Skra z rozgrywek 2 ligi na rzecz Stali Stalowa Wola w zamian za korzyść majątkową, jest informacją nieprawdziwą. Klub zaprzecza, aby jako organizacja prowadził jakiekolwiek rozmowy z przedstawicielami Stali Stalowa Wola w takiej sprawie. Informacja ta opiera się na nierzetelnych, niepotwierdzonych oraz niezweryfikowanych spekulacjach i domysłach dziennikarskich i godzi w dobre imię Klubu Skra.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~SENIOR

PROSZĘ MI POKAZAĆ KLUB PIŁKARSKI W KTÓREJ NIEMA albo NIE BYŁO KORUPCJI ????

~SENIOR

PROSZĘ MI POKAZAĆ KLUB PIŁKARSKI W KTÓREJ NIEMA albo NIE BYŁO KORUPCJI ????

~SENIOR

PROSZĘ MI POKAZAĆ KLUB PIŁKARSKI W KTÓREJ NIEMA albo NIE BYŁO KORUPCJI ????

e2rds

5 Sierpnia 2020 13:58:15
~RZECZNIKKKS
Do emeryta e2rds, po co te brednie drukujesz po każdym artykułem na temat RZECZNIKA KLUBU KIBICÓW STALÓWKI. Ty o sporcie nie masz zielnego pojęcia więc nie drukuj się pod artykułami na temat STALÓWKI.
Jaki "RZECZNIKA KLUBU KIBICÓW STALÓWKI", przecież ty jesteś zwykły błazen, ja o sporcie nie muszę mieć żadnego pojęcia, ale mam pojęcie o błaźnie który na temat tego sportu się wypowiada, tylko te wypowiedzi gdyby robił cyrkowy błazen to by było śmieszne, niestety tu nie jest i im więcej się wypowiada tym więcej błazenady. A i wypowiada się znawca ekonomi i matematyki dla którego od 80 odjąć 15 i jeszcze raz odjąć 15 to wychodzi 0 "zero", to z siebie zrobił 00.

~RZECZNIKKKS

Czy ten manekin i e2rds , to ci sami hejterzy bo wszystko tak samo bredzą. Manekinie ile razy ci wszyscy pisali , że ty o ekonomii nie masz zielnego pojęcia. Jak wypociłeś ,że piłkarze przejedli tyle milionów , ty nawet nie wiesz , że klub ma 2 miliony wszystkich dochodów a wypociłeś że przejedzono tyle milionów. Każdy twój wpis to kompromitacja sięgająca zenitu.

~RZECZNIKKKS

Do emeryta e2rds, po co te brednie drukujesz po każdym artykułem na temat RZECZNIKA KLUBU KIBICÓW STALÓWKI. Ty o sporcie nie masz zielnego pojęcia więc nie drukuj się pod artykułami na temat STALÓWKI.

~RZECZNIKKKS

Do emeryta e2rds, po co te brednie drukujesz po każdym artykułem na temat RZECZNIKA KLUBU KIBICÓW STALÓWKI. Ty o sporcie nie masz zielnego pojęcia więc nie drukuj się pod artykułami na temat STALÓWKI.

e2rds

kibic vel pseudointeligent, przypominam nicki hejtera pisowskiego pod którymi pisze, bądź pisał i kto tu jest tym hejterem na forum:
Oto nicki pseudointeligenta, pisowskiego trolla, wazeliniarza,który pisze w większości w godzinach pracy służbowej na różnych forach i jest bardzo niezadowolony, gdy nie zbierze odpowiedniej ilości laików :
pseudointeligent, piszesz, bądź pisał pod nickami: inteligent, inteligentny, wiadomo, wiemy, pytanko, rzecznik, fdsfdsf, Patopis, obserwator, dzięki, dziękuj, wielkiszacun, wstyd, , szacun, rzecznik, rzecznikKS, rzecznikKSp, czekamy, czekam, szacunek, rozsądek, mądry, tanizna, imprezowicz, ujarany, jakibic, wielki, choryzacme, skończ, specjalista, sprawdze,boczek, bekon, badura, ferdek, cycu. : wizjoner, lekarz, doktor, ciemniaczku, dośctego, uczony, takaprawda, (nie mylić z "taka prawda"), wierzmywto, poszliporozum, dobrarada, wielkiczas, kibic, RZECZNIK KKS, inżynier, pocotorobisz, teżlekarz, rodzice, doścjadu, RZECZNIKKKS(55 nicków)

e2rds

RZECZNIKKKS vel pseudointeligent, widzę, że głupio to ty bronisz się atakiem. Przecież stałeś się pośmiewiskiem i to nie mnie, a ciebie wszyscy kopią. Wy z Palca i Sznura niezwykle łatwo odwracacie kota ogonem, ale tak po prawdzie to co mnie obchodzi, że się z ciebie śmieją, zasłużyłeś na to.

manukun

Jak na talerzu widać "profesjonalizm" kadr, które wybrał Nadbereżny. Wszystkie spółki miejskie zadłużone, notują straty, budżet się nie dopina a banki upominają się o spłatę kredytów. Tymczasem kopacze chcą więcej dotacji, chociaż przejedli tyle milionów...

~RZECZNIKKKS

Do emeryta e2rds, każdy ma prawo do swojej opinii a największym pośmiewiskiem na tym portalu jesteś ty hejterze. Już bardzo wielu ci to mówiło a ty udajesz że deszcz pada a wszyscy na ciebie plują. To twoje wypociny to brednie i głupoty ale jak ja mam ciemnotę czegokolwiek nauczyć. Ty dziadku wierzysz , ze najlepszą obroną jest atak dlatego mnie zaczepiasz swoimi bredniami. pozdrawiam.

e2rds

RZECZNIKKKS, a widzisz, pisałem ci, nie pisz głupot bo LUDZIE SIĘ Z CIEBIE ŚMIEJĄ.

~STALOWA WOLA

@rzecznik jestes bajkopisarzem. Nie masz pojecia o pilce noznej i co w miescie sie dzieje. Twoje info jest dla dzieci w pzredszkolu

Hammurabi

RZECZNIKKKS - ośmieszasz kibiców Stali jak nikt inny.

Chyba robisz to specjalnie by uderzyć w środowisko kibiców. Jesteś tarnobrzeską V Kolumną?

PS. nie wiesz ile mam lat, więc się nie wypowiadaj w sprawie mojego wieku. Podejrzewam (mogę się mylić), że siedziałem na trybunach przy Hutniczej zanim się urodziłeś.

Ponawiam pytanie RZECZNIKKKS - jak tam rozmowy z PZPN. 2 liga załatwiona? Przecież pisałeś, że rozmawiałeś i ZAŁATWIŁEŚ. Jak tam rozmowy? Jaka decyzja?

~mieszkaniec

rzecznik ty ciemniaku

~mieszkaniec

ty rzecznik wez ty juz nic nie pisz bo tylko sie kompromitujesz znawco pilki.

~RZECZNIKKKS

Do hammurabi. no dobrze jesteś przewrażliwiony nie nadajesz się na komentatora w internecie bo tu piszą ludzie o różnych poglądach i twoje poglądy nie muszą się zgadzać z moimi. To pisanie o budowie klubu od nowa trwa już przynajmniej od 50 lat . Wszystkie kuby sportowe czy wcześniej czy później doznają spadku do niższej ligi ale ty jesteś młody i jeszcze wielu rzeczy musisz się uczyć. Dopiero jak osiągniesz wiek 50 lat zostaniesz mądrym kibicem.

~RZECZNIKKKS

Do wyborca, nie masz pojęcia o czym, wypociłeś STALÓWKA do dziecko należące do urzędu miasta , tak że klub to dziecko naszego urzędu miasta. A jak nie karmić swoje dziecko to ty chyba tak robisz czytając twoje wypociny. Jedyne jako miasto musimy się zastanowić czy dołożyć dużo więcej pieniędzy aby szybko awansować z powrotem do 2 ligi czy utrzymać finansowanie na tym samym poziomie. o tych poprzednikach to się TOTALNIE skompromitowałeś i wiesz dlaczego? Ile razy mam wam przypominać , że w naszym mieście brakuje rąk do pracy i pracują UKRAINCY [ tysiące UKRAINCÓW].

Hammurabi

RZECZNIKKKS - Moim reprezentantem nie jestes, wiec zamilcz.

Nie zycze sobie, bys mnie reprezentowal.

Na to Ja - masz racje, klub sam w sobie jest niczemu winny. Ale wylacznie zbudowanie wszystkiego od nowa, bez ludzi, ktorzy byli przy Stali w ostatnich dziesiecioleciach jest szansa na normalnosc w Stali.

~RZECZNIKKKS

Do mamy to , tak hejerze takich jak ty powinno się parę razy dziennie biczować na środku rynku za obrażanie władz naszego miasta i mieszkańców. Ja jestem adwokatem wszystkich mieszkańców naszego miasta. Za obrażanie prezydenta powinno być długoletnie więzienie dla takich jak ty cieciu.

wyborca

Właśnie trwa konferencja prasowa. III liga zaakceptowana. Teraz to tylko Lucjusz może coś w ministerstwie zdziałać. Ale on tego nie zrobi, bo będzie skandal na całą Polskę. Ale przynajmniej by się mówiło o Stalowej Woli.

Nie oszukujmy się. Będziemy gnić w III lidze co najmniej dobre kilka lat. Awansuje 1 drużyna z grupy, a spadną 3-4. Stal RZ po 5 latach awansowała do II, ale kosztowało to dużo pieniędzy. Stal SW cudem się utrzymała w pierwszej niespadkowej połowie tabeli. Dla przypomnienia, scalano wtedy wschodnią i zachodnią II ligę w jedną centralną.

Należy się zastanowić, czy miasto powinno dalej sponsorować klub. Zniszczono inne sekcje (m.in. pływacką) kosztem piłki nożnej, brakuje mieszkań, młodzi wyjeżdżają, miasto się wyludnia i zamiast ładować wszystko w sport, może warto jednak kontynuować dzieło rozpoczęte przez poprzedników, czyli oferta edukacyjna, przemysł wysoki, rozwój branży IT, stworzenie warunków do rozwoju biznesu, stawianie na innowacje...

~olo

Można sobie pisać o piłkarskim Motorze ale w Lubinie są i mistrzynie Polski w piłce ręcznej MKS Perła Lublin ( będą grać w Lidze Mistrzów ) i wicemistrzowie w koszykówce - Start Lublin (również Liga Mistrzów - drugie najważniejsze europejskie puchary po eurolidze ) i jest jeszcze żużel. A w naszym zaoranym sportowo mieście nie ma nic. A do Mielca rzeczywiście można sobie jeździć zamiast patrzeć jak trzecioligowcy kopią się po czołach.

~mamy to

do ~RZECZNIKKKS Widzę że niedługo chyba będziesz miał wizytę smutnych panów za to obrażanie i te wyzwiska.

~kibic

oszuści i pajace tylko gadać potrafią a uczą się wiadomo od kogo teraz śmieszny prezesik tak samo bełkotem.

~kibic

Panie niepełnosprawny rzeczniku może parę ciekawych słów o wybitnym prezdsie Nowaku, wspaniałym dyrektorze Fabianowskim i świetnym prokurencie Chodorku. Bardzo proszę coś miłego powiedzieć o tych pajacach co nam spadek zafundowali na życzenie twojego prezydenta

~Na to Ja

Hammurabi moim zdaniem tak jak Polska nie jest winna, że jest w rękach złodziei i kłamców z PiS, tak Stalówka nie jest winna, że zarządzają nią takie złamasy co patrzą tylko ile nakraść.
Kiedy PiS będzie już na śmietniku historii Polska będzie nadal i kiedy Nadbereżny będzie siedział, Stalówka również będzie nadal. Klub nie jest niczemu winien. pozdrawiam

~kibice

Panie RZECZNIKU KLUBU KIBICA STALÓWKI dziękujemy panu za bardzo ciekawe komentarze.

~kibice

Panie RZECZNIKU KLUBU KIBICA STALÓWKI dziękujemy panu za bardzo ciekawe komentarze.

~RZECZNIKKKS

DO hejtera hummurabi, śmieciu już głupszego nicka nie udało ci się wymyślić. Przecież to przepiękne CENTRUM SPORTOWE nie wybudowaliśmy na jeden rok. Jak czytam twoje wypociny to tak jak by je pisał ktoś z przychodni na WYSZYŃSKIEGO. Debilu jeszcze 4 miesiące temu w 3 lidze grał MOTOR LUBLIN miasto pół milionowe stolica województwa lubelskiego i to przez 8 lat. A jeszcze 2 lata temu grała tam RESOVIA która od tego sezonu będzie grać w 11 lidze w naszym mieście. Tak , że każdy będzie miał w naszym mieście rozgrywki na każdym poziomie od 1 ligi do A klasy gdzie dobrze się spisuję SAN ROZWADÓW. A komu mało to do MIELCA nie jet daleko tylko około 60 kilku kilometrów i będzie mógł oglądać w akcji LEGIĘ, LECH, czy PIAST GLIWICE.

Hammurabi

Ofkors Wiązownicy* miało być.

Co nie zmienia faktu, że Stalówka odwiedzi UZNANE MARKI i UZNANE FIRMY.

Teraz to będzie reklama na CAŁĄ POLSKĘ.

Wszyscy z zapartym tchem będą czekali an wynik meczu Stal - ŁKS Łagów.