Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Image

Każda rocznica ślubu to okazja do świętowania, jednak w szczególny sposób należy celebrować Jubileusze 70 – lecia oraz 50 – lecia małżeństwa.

Burmistrz Waldemar Ślusarczyk wręczył medale nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie zostały wręczone małżonkom podczas uroczystego spotkania zorganizowanego w Centrum Historii i Tradycji w Nisku.

Państwo Władysława i Edward Furman świętowali 70-tą rocznicę ślubu. Natomiast 50-tą rocznicę ślubu obchodzili Państwo: Maria i Józef Borek, Krystyna i Józef Butryn, Emilia i Michał Kulczyk, Krystyna i Zenon Rękas oraz Stanisława i Stanisław Rogala.

Podczas uroczystości gospodarz miasta skierował gratulacje i życzenia Dostojnym Jubilatom. Do życzeń dołączyli się również obecni na uroczystości: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nisku Adam Madej oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Lucyna Drąg.

Po wystąpieniach, złożeniu życzeń przystąpiono do uhonorowania małżeństw. Jubilaci otrzymali prezydencki medal, kwiaty, listy gratulacyjne oraz publikacje na temat historii Niska.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~emeryt

a w stalowej woli,cisza w tym temacie

~Drobny

~Pepsi, to komu trzeba posmarować żeby takie podziękowania załatwić? Do kogo uderzyłeś? Parapet....

~lola

Lepiej późno niż wcale. Tak na marginesie to gdzieś napisali, że pani wojewodzianka(oczywiście działaczka z pis-u! sic!) nie nadała biegu 7 wnioskom o medale dla samorządowców z długoletnim stażem w gminie Nisko, w tym także dla pana burmistrza Ślusarczyka! Dlaczego? Nie podała uzasadnienia. To bardzo brzydko się zachowała kobieta w stosunku do zasłużonych. W 2017 roku bez żadnego trybu, z pominięciem dwóch stopni(kruszców brązowego i srebrnego!) co stanowi naruszenie tej samej ustawy na którą się pani wojewoda powołuje otrzymał ZKS niejaki Lucjusz Nadbereżny, na dzień samorządowca. Flekowanie zasłużonych działaczy z Niska okrywa się ostrym cieniem mgły ale to tak chyba musi być bowiem zasługi jednych nie są równe innym zasługom. W każdym bądź razie pani czuje się niczym właścicielka gospodarstwa w którym jednym jest wolno więcej ale nie wszystkim...!

~Jono

Drobny, bo moze sa niepoprawni politycznie

Pepsi

drobny: to niech podziękują swoim dzieciom, że im nie zorganizowali takich podziękowań.

~drobny

Rodzice są już razem 52 lata i jakoś nikt spora rodziny nie gratulował ...