Za nami IX Rajd Honoru

Image

Po 76 latach od wybuchu Powstania Warszawskiego Polacy wciąż wspominają tamten zryw, który mocno odbił się echem w historii naszego kraju. Podobnie jak w latach ubiegłych, mieszkańcy Stalowej Woli uczcili pamięć o powstańcach Rajdem Honoru.

Wcześniej, tradycyjnie już rozdano pamiątkowe koszulki i gadżety przygotowane specjalnie na ten dzień. Przybliżono również historię Powstania Warszawskiego oraz jego przebieg. Punktualnie, o godzinie 17:00 rozległ się alarm. Godzina „W” uczczona została podobnie w całym kraju. Na chwilę zamarło miasto. Przyszedł czas refleksji i zadumy nad minionymi czasami.

Po Hymnie Polski odczytano Apel Pamięci. Salwa Honorowa zakończyła oficjalną część sobotnich uroczystości. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Rowerzyści wyruszyli w peletonie ulicami: 1 Sierpnia, Kilińskiego, Niezłomnych, Ofiar Katynia, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Poniatowskiego, KEN, Al. Jana Pawła II, Okulickiego, Popiełuszki, 1 Sierpnia. Trasa liczyła sobie 8 kilometrów.

Po zakończeniu Rajdu odbył się koncert Bartasa Szymoniaka „ALARM 44”.

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Wernyhora

Pan prezydent reprezentujący władze miasta na publiczne uroczystości przyprowadza swoje dzieci. To niezbyt profesjonalne. Osoba publiczna powinna umieć oddzielać swoje życie zawodowe od życia rodzinnego. Czy jego synowie życzą sobie tam być? Czy chcą, aby cała Stalowa Wola ich oglądała? Jaki to będzie mieć wpływ na ich rozwój, takie wystawianie na widok publiczny? Dzieci także mają prawo do prywatności... Dla mnie to wykorzystywanie dzieci w celach autopromocji. Polityka to nie jest coś, w co powinno się wciągać dzieci.

~Jarosław

Chyba „edziowi” przepustkę załatwił Lucek by zwiększyć ilość pedałujących...

~@rowerzysta

Tobie „edziu” udzielili z Wariatkowa tylko byś popedałować sobie czy nie daj Boże uznali za wyleczonego? smiech2

~hello

edziu inteligent rzecznikKS był na tym spędzie partyjnym pod dowództwem brzdąca l.n.Teraz ze zdjęć wytypuję 10-20 chłoptasi i za jakiś czas zidentyfikuję edzia

~rowerzysta

Byłem na tym rajdzie rowerowym wspaniała impreza dla wszystkich mieszkańców naszego miasta od dowództwem naszego PANA PREZYDENTA L.N.

~hello

Co to za głupi pomysł by jeździć na rowerze dla uczczenia pamięci powstania Warszawskiego.To mógł wymyślić tylko brzdąc,pędrak lucuś.Wstydźcie się wy na zdjęciach,że dajecie się zmanipulować i wcìągnąć w tą pisowską propagandę.

wyborca

Szrek był przeciwnikiem wywołania powstania, dlatego oficjalnych obchodów nie było. Dla przypomnienia, Rajd Honoru był instrumentem do przejęcia władzy w mieście przez PiS. Pamiętacie te wiece po dojechaniu do mety (jeszcze za kadencji Szreka)?

~siwy

ale was boli że Pan prezydent coś robi. ja zagłosuje niego 2 raz. a jak było za pana slezaka? macie sklerozę?

~Żenada

Rozumiem wspólne śpiewanie pieśni powstańczych przy MDK czcząc w ten sposób pamięć o Powstańcach, ale dupska wozić na rowerku to jakaś paranoja. Chyba że rowerki bez siodełek?

~223...

Staszek do roboty na tym rowerku nie wjedziesz, jakis inteligent w twojej firmie niestety wprowadził zakaz, widocznie nienawidzi rowerzystów.

~Taka prawda

Rzeczywiście z tym pierd.. .olnikiem przy Mostostal to czas najwyższy by ktoś zrobił porządek. Burakowi w Nisku nie pozwolili na łoborę to tu robi i nikt nic nie mówi. Lucek pokaż jaja i weź się za tosmiech2 Dzieci brykają a rodzice chleją piwko. To taka prawdziwa pisowska, katolicka rodzina?

~Cola

Jechać rowerem za aborygenem to obciach

~covid

Alleluja i do przodu, wkrótce statystyka to wykaże. Amen.

~Fill

A mnie podoba się pani na drugiej fotce,tak wygięta.

~nono

@Pytam-jakie tam panie prezydencie?Na pana to trzeba mieć wygląd przynajmniej jak na dorosłego mężczyzną.Dla mnie to ani pan ani prezydent,po prostu bobas lucuś

~@Pytam

W ubiegłym roku zastępczyni Nadbereżnego obiecała dziennikarzom zrobić porządek z tym RST by okoliczni mieszkańcy nie musieli wzywać policji do wyciszenia grubo po północy bywalców tego „przybytku” i jak widać na obiecankach się skończyło. Panie prezydencie to wstyd że w samym centrum miasta takie badziewie z palet ośmiesza miasto. Wstyd!!!

~Pytam

Czy to prawda że w jakimś piwnym pubie koło Mostostal ktoś jest z covidem?

~tulipan

Aborygen nieodpowiedzialny żółtodziób wszystko zrobi dla lansu.Niech se jeździ na electric hulajnodze czy to w kajaku czy niech się bawi sam w piaskownicy dzidziuś ale za zorganizowanie takiego skupiska ludzi powinien zostać osądzony.

~SARS-CoV-2

Skrajna nieodpowiedzialność organizatorów. Mamy stan epidemi!!!

Teraz zamknąć wszystkich do izolatki, aby nie pozarażali swoich babć i dziadków.

piket

Rajd honoru organizowany przez człowieka, który swój honor, godność zaprzedał partii. Rajd honoru organizowany przez człowieka dla którego największą wartością jest budowanie swojej kariery politycznej. Pamiętajmy o tych strasznych 63 dniach ale odetnijmy je od obecnej brudnej i podłej polityki, która uprawiana jest na krwi i ofierze tych młodych ludzi sprzed 76 lat.

~true

Do jajajakBerety-ponieważ mamy jeszcze trochę tej demokracji , gdzie jeszcze można się wypowiedzieć,robi się w tym kraju z człowieka który odpowiada za śmierć 96 osób bohatera narodowego.Nie wiem jak będą to upiększać i dodawać mu boskości , nie zdołają zdjąć moralnej odpowiedzialności z tego człowieka za śmierć tych ludzi

~Moniek

Pisówkowi kadzielnicy to już się zmieszczą do busa. Naliczyłem 20 smiech2

rudnik80

Kowit też brał udział w rajdzie? Czy na czas tak szlachetnego eventu dostal rozkaz, żeby wstrzymać się z zakażaniem?

~Wigry

DoWigry, może najpierw zacznij dokształcenie od siebie? Wigry to jeden z najsłynniejszych batalionów z Powstania Warszawskiego. I w tym momencie zaczyna i kończy się twoje wierne odtwarzanie. Widziałeś ale chyba nie wiesz co.

~jajaJakBerety

Narodowy Bank Polski na 2021 r. planuje w listopadzie przyszłego roku wyemitować banknot z byłym prezydentem RP Lechem Kaczyńskim . Planowana wartość nominalna banknotu to 20 złotych. A także Monety z wizerunkiem Lecha i Marii Kaczyńskich. To jeszcze powinni zmienić naszą złotówkę na np. kwaka, i było by ile to kosztuje , a pani sklepowa 1 kwak i 85 jarusi

~Cyrk

Pedałując uczcili rocznicę "Powstania Warszawskiego". Polegli się w grobach przewracają.

~@TOMEK

Piszesz że pandemia się nasila? Zobacz jakie cyrki dzieją się w tym przybytku piwnym zwanym "PUB RST". Tam tylko patrzeć jak pozarażają bywa;ców nocnych imprezeksmiech2

~gorszy sort

Same pisowskie mordy.

~hehe

7 osób w maseczkach. Dobrze liczę?

~Omen

Bandyci/ pseudokibice też uczestniczyli