Kolejny rekord! 657 przypadków

Image

POLSKA

Mamy 657 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

śląskiego (227),

mazowieckiego (104),

małopolskiego (77),

wielkopolskiego (59),

dolnośląskiego (35),

łódzkiego (30),

podkarpackiego (28),

lubelskiego (20),

kujawsko-pomorskiego (17),

pomorskiego (15),

opolskiego (13),

lubuskiego (11),

warmińsko-mazurskiego (9),

podlaskiego (6),

zachodniopomorskiego (4),

świętokrzyskiego (2).

Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K, 70-M Radom, 91-K Wschowa, 59-M, 79-K, 59-M Kraków, 80-M Siedlce (mieszkaniec woj. lubelskiego). Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 45688. Zgony łącznie: 1716.

PODKARPACIE

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 55 615 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym:

• w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 38 406

• dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 17 209

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 40 osób, 2218 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 365 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 89 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1303 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 788 osób wyzdrowiało. Odnotowano 61 zgonów.

Kolejne 15 osób, które wyzdrowiało to: 6 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 4 osoby z powiatu przemyskiego, 2 osoby z powiatu mieleckiego oraz po 1 osobie z powiatów przeworskiego, łańcuckiego i jasielskiego.

Nowych 28 potwierdzonych przypadków to: • 3 osoby z powiatu jarosławskiego, w tym 2 mężczyzn i 1 kobieta

• 2 osoby z miasta Krosna –1 kobieta i 1 mężczyzna

• 4 osoby z powiatu łańcuckiego, w tym 3 kobiety i 1 mężczyzna

• 4 osoby z powiatu przemyskiego – kobiety

• 5 osób z miasta Przemyśla – mężczyźni

• 1 kobieta z powiatu przeworskiego

• 3 osoby z powiatu rzeszowskiego, w tym 2 mężczyzn i 1 kobieta

• 1 kobieta z miasta Rzeszowa

• 2 osoby z powiatu sanockiego – kobiety

2 osoby z powiatu stalowowolskiego – kobiety

• 1 kobieta z miasta Tarnobrzega

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
koliii

Kazali pojechać na wakacje w Polskę to pojechali! Morskie oko , góry , wszędzie kolejki jak do urny wyborczej - parawany na plażach i ludzi "jak mrówków". Jakby piachu nad "morzem" i gór nie widzieli. Chcieli to mają.

~Czesiek

Nie pisz żadnych głupot prezydent mówił że nie ma już wirusa

~obywatel

a pinokio twierdził że ilość zarażeń zdecydowanie spada. niedoinformowany czy kłamca?

Pelele

Do PonuryLemur Ciekawi mnie ilu wyborców Trzaskowskiego oddało głosy i dało d.py zboczeńcom z Ratusza Wawy

~Piotr

Dokładnie jaka epidemia chyba epidemia strachu. Ludzie wierzą we wszystko co usłysza i zobaczą. Brawo

rudnik80

Przestańcie kłamać! Kowit nie istnieje. Liczby podane w artykule to sufitologia. Widać, że władza przygotowuje stopniowo ludzi do globalnej kwarantanny i surowego karania za nieprzestrzeganie obostrzeń, które ustanowiono po to, żeby przeciwdziałać nieistniejącej pseudo epidemii.

~obca

przed wyborami wszystko było pod kontrolą jak Andrzej Kaczyński kupił sobie wybory liczba zachorowań wzrosła więc wszyscy ,którzy są odpowiedzialni za kłamstwa przedwyborcze powinni stanąć przed sądem za narażenie życia Polaków

~lila

Czytając te komentarze to myślę sobie ,ze w POlsce nie będzie dobrze i będzie coraz więcej ludzi chorych . Tak jak kiedyś powiedział Lis ludzi więcej jest bardzo głupich niż głupich .

~Plandemia

Jakoś dziwnie wirus szaleje w tych kopalniach, które pisiory planują pozamykać. Putin taki zły a pisiory sprowadziły od Putina 36 milionów ton węgla. A polskie górnictwo trzeba zniszczyć.

~Adam

Mam dobrą wiadomość. Sąd w Kościanie uchylił karę w postaci mandatu za brak noszenia maseczki. W uzasadnieniu sąd podał, że rozporządzenie rządu o nakazie noszenia maseczek nie może stać wyżej od polskiej konstytucji.

~Lewatywa

W przyszłym tygodniu trybunał konstytucyjny wyda orzeczenie czy COVID-19 jest zgodny z konstytucją i czy w ogóle w Polsce mamy z nim do czynienia.

~zizi

Premier na pewno nie kłamie bo nie jest rudy.
Poza tym fachowiec minister kupil od kumpla z nart respiratory więc jesteśmy bezpieczni.
A w ogóle to tramp ma racje ta pandemia to ściema demokratów i chinczyków

~Hdhddb

Morał z tego taki że te wszystkie oboszczenia mają trzymać ludzi za mordę A nie chronić przed wirusem

koraa2

Grzybnia się w nich zalęgła....hahaha,czego ludzie jeszcze nie wymyślą

~siwy

premier mowił że virus jest w odwrocie. to kto kłamie

~Taka prawda

TO DOPIERO POCZĄTEK ZOBACZYMY ZA MIESIĄC.

~Taka prawda

TO DOPIERO POCZĄTEK ZOBACZYMY ZA MIESIĄC.

umarly

Nowe przypadki? STRASZNE. Skoro luzuje się obostrzenia np. wracają imprezy masowe, wesela, mecze to czy wzrost liczby przypadków kogoś dziwi? Przecież to oczywiste że będzie więcej zachorować.

~Kaja

Wszędzie w sklepie w banku w urzędzie. Noszą maski. Przynajmniej wtedy kiedy ja tam jestem. I coo. Coraz więcej przypadkow. Jaki wniosek ? Żadnego wirusa nie ma. A maski są zbędne i nieużyteczne. To przez te maski jest wiecej chorych bo grzybnia się w nich zalęgła.

~Mik

Jak sie boicie to siedzcie w domu i nie narzekajcie a maski w sklepach nosza (ktore nic nie daja)bo sie mandatow boja.Maskarada

salamandra

@Kaja dokładnie... Testy nierzetelne, a wirus zdiagnozowany tym samym nierzetelnym testem u 80% daje objawy w postaci braku objawów ? xD co qwa jest ?!

~Kaja

Kto wymyśla te liczby masakra. Ręce opadają.

~klient

Czemu policja nie sprawdza przestrzegania przepisów i noszenia maseczek w sklepach? W marketach nagminnie chodzą klienci bez maseczek.
Czy to tak trudno założyć maseczkę na te 10 minut pobytu w sklepie?
Pracownicy muszą maseczki nosić przez 8 godzin bo wolą się nie narażać na zarażenie od bezmyślnego klienta i nie narażać swoich rodzin. Klientowi za to trudno wytrzymać kilkanaście minut.
Czemu w marketach nik tego nie pilnuje?

PonuryLemur

Smutne :(
Hmmm ciekawe ilu wyborców Dudy oddało głos i życie

salamandra

"Niestety musimy się spodziewać nadal dużej liczby pozytywnych wyników ze Śląska. Na pewno w weekend będą raportowane jeszcze dane z przesiewu w kopalni Bielszowice. Dziś też kolejne 300 osób jest badanych z kopalni Silesia i 300 z kopalni Chwałowice" – powiedział PAP rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

"Dodatkowo w raportach mamy teraz dość duży udział rodzin górników zaraportowanych w ubiegłym tygodniu. Na Mazowszu niestety mamy nowe ogniska z imprez rodzinnych czy szpitala. Nie ma natomiast żadnych nowych ognisk w Małopolsce – tam nadal w raportach mamy zakłady pracy" – wskazał.

A Szumowski zwołuje sztab kryzysowy bo dalej u górników diagnozują covida. No szok i niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzismiech2
Zaraźliwe imprezy rodzinne tylko na mazowszu, w pozostałej części kraju się nie choruje. smiech2 noo, naprawdę " robi się źle".

salamandra

O jeju. Naprawdę straszne.

Szkoda, że nie informuje się nigdy o zakażeniu (nie o chorowaniu, powikłaniach tylko samym nieznaczącym zakażeniu) np wirusem grypy ? O ilości dziennych przypadków wykrycia u kogoś cukrzycy albo insulinoopornosci? O śmiertelnie groźnej czy choćby fatalnej w skutkach otyłości w śród dzieci roztytych przez swoich równie chorobliwie otyłych rodziców bądź dziadków ?)

A tak serio to analizy mówią, że pomimo rekordowych wzrostów zachorowań większość z nich dotyczy młodszych, zdrowszych ludzi, co za tym idzie ze słabszymil bądź bezobjawowym przebiegiem ? Czemu o tym się nie trąbi ?

~Tygrees

Kupa a nie zaden wirus

zlopec

robi się źle...