Grzegorz Czajka nowym dyrektorem szpitala

Image
Zarząd Powiatu Stalowowolskiego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli Grzegorzowi Czajce. Kierownictwo nad lecznicą przejmie od 1 sierpnia 2020 r.

Uchwałę o zatrudnieniu Grzegorza Czajki na stanowisku pełniącego obowiązki dyrektora Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Zarząd Powiatu przyjął w dniu 30 lipca. – Nie jestem zwolennikiem ściągania managerów z daleka, wolę współpracować z ludźmi związanymi z naszym regionem, znającymi i rozumiejącymi lokalne uwarunkowania. Dlatego cieszę się, że nowy dyrektor jest od urodzenia związany ze Stalową Wolą. Przede wszystkim jednak jest dobrym finansistą, ma duże doświadczenie w sektorze bankowym, gdzie wiele lat przepracował na stanowiskach kierowniczych. Dotychczas pełniący obowiązki dyrektora, czyli Andrzej Komsa będzie wspierał go w sprawach medycznych, dodatkowo ja jako starosta mogę obiecać dalsze wsparcie od samorządu powiatowego dla szpitala – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Grzegorz Czajka mieszka w Stalowej Woli, przez ostatnią dekadę pracował w Rzeszowie, w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie był dyrektorem rozwoju regionu na Podkarpacie. W sektorze bankowym zajmował się m.in. współpracą z samorządami oraz zarządzanymi przez nie szpitalami powiatowymi, a także wojewódzkimi. Podczas krótkiej konferencji prasowej, na której starosta przedstawił go jako nowego pełniącego obowiązki dyrektora szpitala, zapowiedział, że zależy mu na dobrej współpracy ze szpitalną załogą, ponieważ tylko dobrze zgrany zespół jest w stanie sprostać wyzwaniom, przed jakimi stoją obecnie szpitale. – Oczywiście dokładnie przyjrzę się również finansom palcówki, bo to sprawa kluczowa, a w najbliższym czasie musimy się skupić na zrealizowaniu zaplanowanych inwestycji, czyli budowie nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz przebudowie Oddziału Neurologii – mówił Grzegorz Czajka podczas spotkania z dziennikarzami.

Podziękował również staroście oraz Zarządowi Powiatu za zaufanie, którym został obdarzony, a także pochwalił organ założycielski szpitala, czyli Powiat Stalowowolski, za dotychczasowe wspieranie lecznicy. – Widać, że szpital jest doinwestowany, co w dużej mierze zawdzięcza oczywiście właścicielowi. Uważam, że ta placówka ma bardzo duży potencjał, również kadrowy – stwierdził Grzegorz Czajka. Jako pełniący obowiązki dyrektora szpitala, rozpocznie pracę od najbliższego poniedziałku – 1 sierpnia 2020 r.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~doda

Nie rozumiem pewnej filozofii starosty i jego dworzan. Najpierw uwielbiał, bezgranicznie ufał poprzedniemu dyrektorowi.... Potem uczucia jakby się zdewaluował aż do rozstania włącznie. Teraz zapowiedział zorganizowanie konkursu na stanowisko dyrektora w miesiącu wrześniu a na początku sierpnia zatrudnia na stołek wolny pana Czajkę. Czy zatem jest sens organizować jakikolwiek konkurs czy to tylko zasłona dymna ten konkurs? Nie mogę tego pojąć. Dlaczego takie kluczenie?

~lola

W stalowej Woli było co najmniej dwóch bardzo dobrych urologów z tytułami "dr" med. lecz nimi tak sie kierownictwo szpitala przejmowało, że odeszli do... Sandomierza. Tam ich przywitano z otwartymi rękoma i tam pracują. Nie jest tak, że oczekiwali na prywatne wizyty by się do nich trzeba było zapisać. Czekali na skierowanie od lekarza rodzinnego. W sąsiednim Nisku przyjmuje lekarz urolog dojeżdżający codziennie z ... Mielca. Można? Można! Pacjenci są zadowoleni a o pan doktor ma codziennie co robić! Osiem kilometrów dalej a już inny świat.

~mieszkaniec

Stalowa Wola to jedno bagno.Dlaczego w Stalowej Woli na wizyte do urologa czeka sie rok czasu,do okulisty prawie tyle samo ,natomiast w Nisku gdzie przyjmuje tylko jeden lekarz urolog mozna sie zarejestrowac juz na koniec sierpnia lub poczatek wrzesnia do okulisty mozna sie dostac juz od tygodnia do dwoch tygodni.Sadze ze w Stalowej Woli dzieje sie to tylko po to by jak najwieksza ilosc pacjentow zmusic do wizyt prywatnych.Zreszta wszyscy o tym mowia lecz nikt temu nie moze zapobiec,mafia lekarska w naszym miescie jest nie do skruszenia.Dodam jeszcze ze do hirurga w Nisku rejestrujemy sie w tym samym dniu.Moze fektem tym zainteresowalby sie Narodowy Fundusz Zdrowia.

~Nina

Po co nam bankier ,nam trzeba dobrego ekonomisty ,który zna się na finansowaniu szpitala i oszczędnościach a nie następnego pseudozarzadcy

~lola

Czarno widzę tą świetlaną drogę nakreśloną przez wizjonera bez wizji czyli p. Z. Kiepski żart z tym ozdrowieniem. Nie ma pan za co dziękować temu organowi bo on panu dopiero pokaże gdzie raki zimują! Niedługo!

~jasio

A ja jezdem ciekawy czy nowy dyr będzie się leczył unas czy w innym szpitalu

~realista

1. Powodzenia dla dyrektora.
2. Jesli decyzje medycznie oraz personalne będzie podejmował dalej Komsa to nie wroze dobrze Szpitalowi. Właśnie odchodzi 3 lekarzy z Kardiologii dzięki Sz.P. p.o. Komsie. Ordynator kardiologii I, rezydentka z Kardiologii oraz internista w trakcie specjalizacji z kardiologii.
3. Szpital ma niewykonany kontrakt, który powinien wyrobić do połowy przyszłego roku albo zwrócić pieniądze. Narazie widać, że nie będzie kim to zrobić.
4. Brakuje podstawowego sprzętu zabiegowego kardiologicznego, czesc zabiegów zostala wstrzymana gdyż sprzętu nikt nie chce Ciągle dawać na kredyt.
5. Możliwe są łączenia oddziałów i zwijanie kolejnych.
6. Jeszcze raz powodzenia dla dyrektora.

~Tato

Darek ty się lepiej czytać naucz a nie ciągle tylko dukasz

~Darek

Przecież to ja niedowartościowany wasz Dareczek miałem zostać tym Dyrektorem

~dojna zmiana+

Ciekawy kto za nim stoi jak nie partia?

~Czarek

Zarzeczny nie jest zwolennikiem ściągania menadżerów z zewnątrz. Ha ha od kiedy? Przecież Surmacz był z zewnątrz właśnie!

~RzecznikKS

Ja się leczyłem 6 razy na detoksie i mile wspominam pobyt w szpitalu.Pielęgniarki były przemiłe tylko na koniec jak przyznałem się że jestem za PISem to skończyła się uprzejmość

~Kris

Jak widzę nieudolnego Zarzecznego obok Nowego, to sukcesu nie wróżę.

~sfs

dla szpitala ratunku nie ma

~Tylko pytam

Dziwne bo nie ma nic z PiS wspólnego
Pytanie z kim ma?
Bo przecież Sołtys już się widział na tym dobrze płatnym stołku

~Wikary Madej

I teraz pytanie: co do wuja facet od bankowości ma wiedzieć o działalności szpitala???

Panie Zarzeczny: takimi właśnie ruchami, czyli zatrudnieniem znajomych królika, to właśnie Pan de facto zaora ten szpital.

~BLI

mój mąż kilka razy miał tam robione specjalistyczne badania -obraz nędzy i rozpaczy lekarze zarozumiali , o wszystko trzeba się dopominać na nefrologii Pani ordynator ciągle zła i traktuje chorych jak zło konieczne może faktycznie ,ktoś nowy zrobi tam porządek

~Krzysztof

Dobry, dobrze poukładany człowiek, wiem bo graliśmy razem kiedyś w koszykówkę u p. Atamanskiego

~gorszy sort

Kolejny wybitny i zapewne pisowski fachowiec.

~Ols

Ten szpital to jedna wielka pomyłka powinien być zamknięty a szubrawce pozamykani za traktowanie pacjentów bo to się w głowie nie mieści najgorszy szpital w Polsce

~siwy

służba zdrowia w Polsce jest niedofinansowana

~Dzastetboy

Następny cyrkiem będzie rządził a raczej umieralnią

~Optymista

Bravo !!! Powodzenia!!! Niech w koncu dzieje dobrze !!!

San-Domingo_85

Z bankowości wzięty gość hehe takie cyrki tylko w Polsce

~mieszkaniec

Przecie 1 sierpnia 2020 to nie poniedziałek.
Może chodzi o 1 kwietnia?

~mieszkaniec

KOMSA SURMACZ I ZARZECZNY. OTO TROJCA. NAJGORSZY SORT. NA ODDZIALE WEWNETRZNYM PACJECI POZOSTAWIENI BEZ OPIEKI. 5 TYG TEL NIE ODBIERALI. LUDZIE UMIERALI BEZ KONTAKTOW Z RODZINA. BEZ WIEDZY CO SIE DZIEJE Z ICH CZLONKAMI RODZIN. TO NIE WIRUS ZABIJA LUDZI. TO TAKIE MENTY I KANALIE JAK WY TYCH LUDZI MORDUJECIE. ZE WY SIE BOGA NIE BOICIE. TAKICH JAK WY POWINNO SIE WYLAPYWAC I DO KARNYCH KOLONI POWINNO SIE WAS UMIESZCZAC. TEN SZPIAL TO DNO. JESTESCIE SZUBRAWCAMI. POZWALNIALISCIE DOBRYCH LEKARZY A ZOSTALI SAMI NIEUDACZNICY. TO SIE NIE MIESCI W GLOWIE. TAKICH JAK WY TO POWINNI NA PALE NABIJAC I PRZED SZPITALEM NA POKAZ POZOSTAWIC. SZCUR SZCZUREM W TYM SZPITALU POGANIA. JEDEN SZCZUR UCIEKL JAK 1 PRZYPADEK WIRUSA SIE POJAWIL. SURMACZ BYLES I BEDZIESZ SMIECIEM. AMEN. OBYS SIE PRZEKRECIL JAK CI WSZYSCY PACJECI KTORZY ZOSTALI BEZ OPIEKI. JA WAM TEGO NIGDY NIE ZAPOMNE I ZASTANAWIAM SIE CZY NIE ODDAC SPRAWY DO SADU. SWOJA MATKE I OJCA TEZ BYS ZOSTAWIL JEDEN Z DRUGIM NA PASTWE BEZ OPIEKI?????? POPATRZ NA SIEBIE I BADZ TAKI SAM W STOSUNKU DO INNYCH.

~kreska

"Zarząd Powiatu przyjął w dniu 30 listopada. "??