Policja ma więcej pracy na wakacjach

Image

W ramach działań "Bezpieczne wakacje" stalowowolscy policjanci kontynuują spotkania profilaktyczne z uczestnikami letniego wypoczynku. Funkcjonariusze odwiedzają najmłodszych w przedszkolach i żłobkach. Kontrolują także miejsca wypoczynku i sprawdzają punkty sprzedaży alkoholu.

Stalowowolscy policjanci od początku wakacji odwiedzili już kilkanaście miejsc, w których wypoczywają dzieci i młodzież. Kilkakrotnie odwiedzili uczestników półkolonii i kolonii.

Funkcjonariusze korzystają również z zaproszeń przedszkoli i żłobków. Najmłodsi pochwalili się zdobytą wiedzą, mogli przejść również przygotowany mini tor przeszkód z ustawionymi znakami drogowymi. Oba spotkania były okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpiecznego spędzania wakacji.

Policjanci dbają także o bezpieczeństwo harcerzy wypoczywających na terenie powiatu stalowowolskiego. Prowadzą kontrole terenu obozowisk i organizują spotkania o charakterze profilaktycznym. Zwracają szczególną uwagę na niebezpieczne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku i przypominają, jak należy się zachować podczas sytuacji kryzysowych. Współpraca z harcerzami, trwać będzie aż do zakończenia wakacji. Spotkanie z harcerzami z Chorągwi Podkarpackiej w ośrodku harcerskim na Kopcu w Zaklikowie było również okazją do przypomnienia założeń kampanii profilaktyczno-edukacyjnej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

W ramach wakacyjnych działań funkcjonariusze odwiedzają również punkty sprzedaży alkoholu - sklepy spożywcze, monopolowe czy puby. W miejscach, gdzie przeprowadzano kontrole funkcjonariusze przekazywali ulotki dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Mundurowi uczulają sprzedawców, że nie zawsze dorosły wygląd klienta oznacza jego pełnoletność.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~anty pis

proponuje przejechać się na skarpę bo jak się tam wyraził jeden sekciarz ~mieszkaniec w innym temacie broniąc lucka "Teraz mamy piękne ławeczki gdzie można się napić piwko czy zagrać w karty" więc będzie gdzie nabić punkty u komendanta.

~witek

Mieli by jeszcze odwiedzać starców oni mają też coś do powiedzenia swe miejsce ciężko wypracowane na tej ziemi a z szacunkiem jest na bakier starców cierpienia są ciężkie.

~Vrek

A to praca na ciale czy na umysle

~alfons

zalewają sie ruską wódą staniała na bazarze 8 zeta za maskowskaja

~Big

Jakos na błoniach ich nie widac a tam same małolaty pija wóde ino glowa podskakuje umiech