Licencja pilota helikoptera – od czego zacząć?

Image

Licencja pilota helikoptera, to coś o czym marzy wiele osób, jednak często pozostaje to niestety tylko w sferze marzeń i prędzej czy później, zapomina się o tym bądź co bądź ciekawym pomyśle. Jednak wcale nie musi tak być. Obecnie zrobienie licencji pilota helikoptera nie jest już tak czasochłonnym i drogim zadaniem jak kiedyś. Dlatego też, biorąc pod uwagę to, że mogą tutaj trafić osoby, które chciałby zostać w przyszłości pilotem, artykuł ten przedstawia kwestię jaką jest Licencja pilota helikoptera - od czego zacząć?

Pierwsze kroki w procesie przygotowawczym do zostania pilotem

W porównaniu z samochodem czy motocyklem, śmigłowiec jest skomplikowaną maszyną, a wypadek może być katastrofalny w skutkach. Dlatego też proces przygotowawczy do zdobycia licencji pilota obejmuje wiele kroków, przez które osoba zainteresowania musi przejść. Należy jednocześnie zwrócić uwagę na fakt, że licencja pilota turystycznego jest znacznie łatwiejsza do zdobycia niż blankiet dla zawodowego pilota. Uzyskanie licencji pilota warunkowane jest nie tylko spełnieniem przez kandydata określonych warunków formalnych, ale też uzyskaniem pozytywnego wyniku egzaminu organizowanego przez właściwe komórki Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Zanim więc w ogóle ktoś zdecyduje się na egzamin, to powinien on skorzystać najpierw z usług firm oferujących szkolenie przygotowawcze dla pilotów śmigłowców, które pozwoli na zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą sprawdzane podczas egzaminu. Przed tym jednak, powszechnie radzi się, aby odbyć tzw. lot poznawczy na miejscu pasażera. Zwłaszcza, jeżeli nigdy wcześniej nie latało się helikopterem. Dzięki temu osoba zainteresowania kursami, przekona się czy jest to w ogóle coś dla niej. Szkolenie zajmuje 100 godzin teorii oraz 40 godzin lotów. 30 z instruktorem oraz 10 samodzielnie.

Jak widać, takie kursy są dłuższe niż chociażby ich odpowiedniki na prawo jazdy, jednak nie powinno to być żadnym zaskoczeniem. Kiedy już szkolenie zostanie zakończone, to można szykować się do egzaminów. Najpierw należy zdać egzamin teoretyczny pod okiem Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Następnie można przystąpić do egzaminu praktycznego. Uzyskanie pozytywnego wyniku z obu etapów, pozwoli na zdobycie licencji pilota.

Jak wybrać szkołę pilotów?

Jeżeli ktoś chce zdobyć licencję pilota i zastanawia się od czego zacząć, to z pewnością również istotne jest to, aby dowiedzieć się jaki poziom nauczania oferuje dana placówka. Na szczęście sprawdzenie tego nie jest trudne. Nie licząc opinii, które można znaleźć w sieci, możliwe jest również sprawdzenie tego jakie doświadczenie posiadają instruktorzy w danej szkole. Zawód instruktora pilotów helikoptera jest relatywnie rzadki.

Dlatego też bez problemu odnajdzie się potrzebne informacje. Zdane egzaminu, a następnie świadomość tego, że będziecie mogli pilotować śmigłowca, jest niezwykłym przeżyciem. Właśnie z tego powodu dobrym pomysłem jest inwestycja w licencje pilota. Poza tym posiadanie takiego papierka, również robi wrażenie na kolegach, znajomych oraz rodzinie.

Sprawdź szkolenia na licencje pilota helikoptera w HeliPoland.com

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.