Pomóż Eli wygrać z chorobą

Image

Ela ma ostrą białaczkę limfoblastyczną, ma już za sobą bitwę na śmierć i życie… Walczy dalej mimo przeciwności losu. Możemy ją wesprzeć w zmaganiach o lepsze jutro.

Walka z nowotworem trwa

Ela to 25- letnia mieszkanka Stalowej Woli. 1 marca 2018 r. dowiedziała się o tym, że jest chora. Ostra białaczka limfoblastyczna. Rozpoczęła się walka o życie. Elżbieta została przewieziona do kliniki w Rzeszowie, gdzie była leczona do października 2018 r. Przeszła trzy chemioterapie i radioterapię. Cztery tygodnie chemii dzień i noc, następnie dwa tygodnie przerwy i znów cztery tygodnie chemii… Ratunkiem miał być przeszczep szpiku kostnego, który odbył się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w listopadzie 2018 r. Wydawało się, że będzie dobrze. Niestety, po 8 miesiącach znowu przyszło zmierzyć się z chorobą, nastąpił nawrót.

Aktualnie Ela przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na Oddziale Klinicznym Hematologii, gdzie wciąż walczy. Jej mama prosi o pomoc finansową. Środki będą przeznaczone na bieżące leczenie oraz przyszłą rehabilitację. Każda, nawet najmniejsza kwota ma znaczenie. Udostępniajcie zrzutkę!

Zrzutka dla Eli

Jeśli chcesz wesprzeć Elę, kliknij tutaj -> https://zrzutka.pl/rnfum9

Każda zebrana złotówka ze zbiorki zostanie przekazana na leczenie Eli.

Akcje charytatywne "Moja i Twoja Nadzieja"

By wesprzeć Elę Stowarzyszenie Grupa inicjatyw Twórczych oraz Stowarzyszenie Rowerzyści ze Stali organizują akcję charytatywną pn. "Moja i Twoja Nadzieja". W dniach 28- 30 sierpnia planowany jest turniej piłkarski, koncert, karaoke, turniej w bilard. 30 sierpnia odbędzie się także II edycja rowerowego rodzinnego rajdu, który w tym roku będzie organizowany na rzecz Eli. Podczas trwania akcji charytatywnej będzie można wrzucać do puszek pieniądze na leczenie stalowowolanki.

Materiał video


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~''

~Zażenowany Nie snuję intryg, po prostu rozumiem ludzi którzy chcą wiedzieć na co konkretnie dają, szczególnie w tych czasach. Pewnie więcej chętnych by sie znalazło do pomocy gdyby było więcej szczegółów, jak w innych takich zbiórkach. Podać jakieś bardziej szczegółowe dane gdy się ratuje życie to żaden wstyd czy ujma tym bardziej, że jest masę naciąganych zbiórek i ludzie są coraz mniej chętni do dawania, coraz bardziej nieufni. Wiem też, że masa ludzi ze Stalowej się leczy i to po całej Polsce i dobrze wiem jak to wygląda i ile kosztuje. I nie wiem jak jest z hotelami w Krakowie ale skoro nawet w Brzozowie jest na ostatnim pietrze szpitala dla pacjentów, dla tych z niskimi dochodami darmowy wiec w takim Krakowie pewnie też coś jest, może wystarczy zapytać tych co się tam leczyli i coś by pomogli czy doradzili . Poza tym ZUS wypłaca świadczenia dla chorych, Powiatowy lub Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, w zależności od wysokości dochodów w rodzinie można złożyć wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego i energetycznego, zasiłek celowy przyznawany np. na zakup leku I tak dalej i tak dalej, zasiłek na rehabilitację. Nie jest tak do końca, że się nic nie należy i ludzie są pozostawieni samym sobie. Czasami wystarczy popytać tych co przez to przeszli gdzie szukać pomocy.

~lokser8@wp.pl

Tym co nie czują potrzeby okazania pomocy dla Eli niech spuszcża zasłonę milczenia.

~Kaśka

To nie jest koncert życzeń. Chce Pani tyle wiedzieć, ale niestety nie każdy ma obowiązek udzielać tak szczegółowych informacji. To ,że ktoś wykorzystał "zbiórkę " do celów remontowych nie znaczy wcale, że każdy to oszust. Rozumiem Pani rozterki. Niemniej zamiast negowac kolejne zbiórki, można naprawdę więcej dobrego zrobić nie komentując.
Pozdrawiam serdecznie.

~Do Kaśki

Oburzasz się jak małe dziecko. Ludzie ciężko pracują, żeby mieć pieniądze, nikomu nie spadają one z nieba. Więc jeśli ktoś prosi o datki, to niech udowodni, że naprawdę jest w potrzebie. Niech wymieni nazwy i ceny leków, koszty dojazdu, niech w zbiórce zamieści skany dokumentów z leczenia czy faktury ze szpitala. Połowa zbiórek w internecie to oszustwa, tym bardziej że na zrzutce nie ma żadnej weryfikacji. Z artykułu wynika, że Ela ma zapewnione pełne leczenie, więc na co konkretnie potrzebuje pieniędzy? Określenie "bieżące leczenie i przyszła rehabilitacja" nic nikomu nie mówi. Na co konkretnie Ela zbiera? Pytam, bo osobiście znam ludzi, którzy zrobili remont mieszkania za pieniądze ze zbiórki na "rehabilitację i leczenie" autystycznego syna.

~Kaśka

Zbiórka jest DOBROWOLNA! chcę, pomagam. Nie chcę, idę dalej...ale nie, bo przecież mogę komuś podnieść ciśnienie i zadać kilka pytań A po co,a na co? A dla kogo? Chcę znać wszystkie szczegóły do kilku pokoleń wstecz ,kto robi co,za ile, A czego tak mało???
Gdzie logika,gdzie rozum, gdzie empatia?
Jednym słowem żenada.... trzeba naprawdę być bez serca, żeby w takiej sytuacji prowadzić sobie dyskusję jakby ktoś zbierał na hamburgera, bo ma taki kaprys..
Zdrowia wszystkim... A i jeszcze niektórym rozsądku....

~Zażenowany

Droga Pani proszę zaprzestać snucia intryg , nie potrzebnie wprowadzać ferment. Aboslutnie nie zgadzam się z Pani opinia . Mianowicie głosi Pani nie prawdę i tym samym wprowadza Pani zamęt (Chyba że obrala sobie Pani taki cel)
Pani przestawia zupełnie inną historię, co najważniejsze swoją. Nie znamy historii tej dziewczyny ani też sytuacji życiowej w jakie się znalazła i myślę że nikt by nie chciał być na jej miejscu. Pani przede wszystkim leczyła się w Gliwicach, dziewczyna leczna jest w Krakowie. Pani miała możliwość hotelu noclegu itp. Pomyślałam Pani może że Kraków nie ma do zaoferowania hotelu itp. Wydając takie opinie nie znając danej stacji jest bardzo krzywdzące . Skąd w Pani tyle jadu ,goryczy??.Gdzie zrozumienie drugiego człowieka w takiej samej stacji jaką sama Pani przeszła. Nie rozumiem tego. Dziewczynie życzę dużo zdrowia ,A pani jakiegoś dobrego sposobu na nudę ...

~''

~Kaśka, tak wiem akurat jeździłam 3 lata do Gliwic. Do przeszczepu komórek owszem poszło 500 zł ale tylko dlatego, że wszystko musiało być bawełniane, jasne i na jeden dzień. Poza tym w szpitalu dawali wszystko, łącznie z odżywkami, konsultacje były w innych klinikach na zasadzie wysyłania wyników badań lekarzy do kolegów. Po każdej chemii 3 zastrzyki za 151 zł i dojazdy. Hotel dla pacjentów darmowy, osoba z rodziny 30 zł za dobę. Do 5 lat nie wolno jechać do sanatorium. Nikt nie neguje, że każdy chce walczyć o życie, szczególnie młody ale ludzie, którzy wpłacają też mają prawo znać podstawowe dane i na co ma konkretnie iść kasa. Pisanie ogólnikowo może wzbudzać w ludziach podejrzenia, to normalne szczególnie w tych czasach. Tym bardziej, że teraz każdy chce zbierać na wszystko, nikt nawet nie pomyśli żeby coś sprzedać, poprosić o pomoc rodzinę, coś poświęcić.

~Kaśka

Do pytajacych: jesteście świadomi, że Wasze komentarze czyta rodzina jak i sama walcząca z nowotworem Ela? Wiecie jak realnie wygląda leczenie tych chorób w pl? Wiecie jaki jest średni koszt cotygodniowych dojazdów ze stalowej woli do Krakowa? Wiecie też jakie są koszty konsultacji?
Jeśli nie wiecie, lub Wasza świadomość tego co przechodzi osoba walcząca o każdy dzień, jak i jej rodzina chcaca jej pomóc z całych sił, jeśli tej świadomości i wiedzy nie posiadacie to po co zabierać głos???? Po co dodawać komuś zmartwień? Aby pomóc potrzebne Ci nazwisko? Zbiórka jest zweryfikowana, akcji w stalowej woli nie byłoby gdyby też nie zweryfikowali dla kogo robią takie bum....
Pomysl zanim skomentujesz.....
Jeśli nie możesz pomóc, po co szkodzisz?
Człowiek człowiekowi wilkiem....

~Pytanie

Nie rozumiem. Zbiórka na bieżące leczenie? Ale ona jest na bieżąco leczona z pieniędzy NFZ. Rehabilitacja? Jaką rehabilitację stosuje się podczas leczenia białaczki? Rehabilitacja jest potrzebna u osób po wypadkach, udarach, z porażeniem mózgowym, generalnie wszędzie tam, gdzie są problemy z ruchem. Czy białaczka wywołuje problemy z poruszaniem się? Pacentka, jak wynika z artykułu, przechodzi pełne i prawidłowe leczenie białaczki, więc na co więcej potrzebuje pieniędzy? Treść zbiórki jest bardzo ogólna, wręcz enigmatyczna, i nie wzbudza mojego zaufania.

~zmijka49

popieram kazdą pomoc , ale kiedy wiem do kogo jest kierowana ..tutaj nic nie jest oczywiste .ani nazwiska , pani podpisala sie ze jest mamą Eli N ...sorry na tyle przekretow tak skapa info nie wystarcza ..

jabar

qweerty, po huhu ty się odzywasz i w ku..wiasz innych? Nie wiesz jak płaci NFZ?

~Matiix

Przepiękna dziewczyna! Życzę wytrwałości i bardzo dużo zdrówka. Trzymaj się!!!

~xxx

Energoterapia jest skuteczna i bezpieczna w 100 % . Sama p o 20 latach jeżdżenia po ortopedach , którzy mi odmawiali leczenia znalazłam przypadkiem osobę , która umie leczyć energią to sie nazywa medycyna kwantowa jest w Polsce mało popularna . Polecam jako alternatywę . Niep ozostajem i nic innego jak życzyć dziewczynie zdrowia dużo zdrowia i nie poddawania się .

~STW

Mam nadzieję, że Ela poradzi sobie z podstępny przeciwnikiem. Ja też dodaję swoje 5 groszy. Trzymaj się Elu.

~Wielbiciel

Warto pomagac bo dobro wraca z podwojona sila wiec kto moze pomaga trzymaj sie Eluska

koraa2

Na NFZ nie ma co liczyć,smutne ale prawdziwe.Prosić napewno też nie jest łatwo o takie zrzutki,więc kto może niech pomoże.Zdrowia!

~T_G

Wpłacone!
Niech dziewczyna wraca do zdrowych!
Powodzenia!

~qweerty

A gdzie jest pomoc NFZ? gdzie są składki?

~siwy

przyjadę umiech

~maro

popieram takie akcje

Pepsi

Trzymaj się Elu.