W MOPS-ie bezpiecznie

Image

Jak poinformował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, w placówce zostały przeprowadzone profilaktyczne badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 u opiekunek świadczących usługi opiekuńcze dla osób starszych i niepełnosprawnych – klientów ośrodka.

Badania wykazały, że wszystkie osoby są zdrowe i zdolne do dalszego wykonywania pracy. Również przeprowadzone badania pracowników socjalnych odbywających kwarantannę wykluczyły ewentualne zakażenia wirusem, w związku z czym powrócili oni do pracy stacjonarnej.

Ośrodek w dalszym ciągu realizuje swoje zadania z zakresu pomocy społecznej bez zakłóceń, działa według harmonogramu, wypłaca świadczenia, świadczy usługi opiekuńcze, zabezpiecza wydawanie żywności.

Od początku trwania pandemii MOPS pracuje w podziale na dwa skrzydła budynku, tj. nowe i stare, aby zapewnić ciągłość działania.

W dalszym ciągu do niezbędnego minimum ograniczona jest bezpośrednia obsługa interesantów. Osoby korzystające z pomocy są zachęcane do kontaktu telefonicznego oraz e-mailowego w sprawach świadczeń z pomocy społecznej. Wszelkie dane kontaktowe znajdują się na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Bezpośrednia obsługa interesantów jest obecnie możliwa w starej i nowej części budynku (wejścia od strony frontu do nowego budynku oraz od strony ogrodu do starej części).

Ze względów związanych z zachowaniem bezpieczeństwa, interesanci są wpuszczani do budynku pojedynczo. Klienci ośrodka muszą zachować konieczny reżim sanitarny (zakrywanie ust i nosa, odpowiednia odległość min. 1,5 m od innych osób oczekujących przed punktem informacyjnym i dezynfekcja rąk).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.