Trzech chętnych na wykonanie Parku Zimnej Wody

Image

Do stalowowolskiego magistratu napłynęły 3 oferty w ramach przetargu na stworzenie terenów rekreacyjnych, które będą znajdowały się po sąsiedzku skateparku.

Miejsce, które ma przejść rewitalizację mieszkańcom miasta nie jest powszechnie znane. Historycznie nazywano je Zapadliskiem Zimnej Wody. W XVII wieku w tamtym rejonie biegło główne koryto Sanu, a dziś, po wycofaniu się rzeki, znajduje się starorzecze. Niegdyś nad brzegiem ustawiał się rząd praczek, które ręcznie prały w zimnej wodzie. Od tamtego czasu minęło wiele lat, jednak potencjał urokliwego zakątka nie został dotąd „wydobyty”. Teraz ma to się zmienić dzięki wartej kilka milionów złotych inwestycji.

Zapadlisko Zimnej Wody zostanie podzielone na 2 części. Jedna będzie przeznaczona dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Chodzi o teren ulokowany przy skateparku. Miasto wybuduje tam około 200- metrowy pumptrack, a wokół niego 331- metrowy tor dla jeżdżących na wrotkach czy rolkach. W zboczu skarpy powstanie widownia. Będą też nowe nasadzenia. Przy schodach pojawi się ogród róż polskich z Gór Pieprzowych. Wokół elementów sportowych również będą rosły rośliny. Realizacja tej części zadania ma zakończyć się pod koniec września przyszłego roku.

Druga część dotyczy dzikiego terenu natury, który ciągnie się aż do ul. Czarneckiego. Zostanie wykorzystana naturalna retencja do stworzenia dwóch dużych stawów, które będą zbierały wodę z całego otoczenia. Stworzenie tych zbiorników wodnych ma być gwarancją tego, że teren będzie zamieszkiwany przez wiele gatunków ptaków, gadów i płazów. Nad jednym ze stawów powstanie mostek, nad drugim- dwa pomosty. Wokół tych stawów powstanie ponad półkilometrowa ścieżka naturalna, ekologiczna, z informacjami o tym, jakie żywe gatunki tam występują, jaki jest charakter środowiskowy tego miejsca. Aby zapobiec wandalizmowi, teren zostanie oświetlony i będzie monitorowany. Obie części połączy kilometrowa ścieżka asfaltowa rowerowo- biegowa biegnąca od ul. Energetyków poprzez Staszica, wzdłuż stadionu lekkoatletycznego aż do ul. Czarnieckiego. Efekty wszystkich prac będzie można podziwiać w drugiej połowie 2022 roku.

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, chęć realizacji zadania zgłosiły 3 firmy. Ich oferty oscylują pomiędzy około 7,1, a przeszło 11,5 mln zł. Każda z nich deklaruje 10- letni okres gwarancji i rękojmi oraz zakończenie wszystkich prac do 30 czerwca 2022 roku. Miasto na sfinansowanie tego zadania planuje przeznaczyć niespełna 7,9 mln zł. 2 z 3 ofert mieszczą się w tej kwocie. O wyborze zadecyduje komisja przetargowa. Przypomnijmy, że miasto pozyskało dofinansowanie na tę inwestycję w wysokości 4,4 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Na to Ja

Polecam zapoznanie się z artykułem o betonizie. To jest to co ten szkodnik nabereżny chce zrobić i robi w Stalowej Woli a czym powinna zając się prokuratura. polecam lekturę i otworzenie oczu. Stalowe linków nie puści wiec proszę wpisać sobie w google: 6 przykladow betonozy
To właśnie chce zafundować ten szkodnik w Rozwadowie i wszędzie tam gdzie zostały jeszcze ostatnie tereny zielone w mieście tylko i wyłącznie da swojego widzimisię i kałowego PR.

e2rds

zkss, hieno cmentarna, zastanów się kto ciebie zrobił, najgorsze to właśnie takie hieny cmentarne które nie mając argumentów w dyskusji czepiają się przodków, ale to typowe dla pisuarów. Najlepszym przykładem jest bulterier prezesa, bierzesz z niego przykład hieno cmentarna.

~złomiarz

~jkl
"Dyżurni malkontenci czynni. Ubywa miejsc zielonych z powodu budowy obwodnicy tak, że taki park jest potrzebny." Z powodu budowy obwodnicy zniknął ci jakiś park ?
Tu właśnie o to chodzi , że lucek chce zniszczyć ostatnie zielone miejsce jakie zostało i "zbudować park" :-/

~zkss

erdees -głupi to cie zrobil i nie dorobił

e2rds

Zkss, już pisałem, wypchaj się barania torbo i musisz wiedzieć, że cap to bardzo mądre zwierzę, co innego tylko barania torba. Nie oglądasz programów przyrodniczych dlatego taki głupi jesteś, jednymi z najinteligentniejszych zwierząt domowych są właśnie osioł i cap, ale tobie daleko do ich inteligencji.

~Zkss

Erddes zamilcz capku barani

~adams4

Typowe myslenie urzędnika.Wyciac drzewa i potem nasadzić patyki.Za pol wieku będą tak samo duże.Tylko komu chce się tyle czekac?

e2rds

zetkaesik, wypchaj się barania torbo.

~zetkaesik

erdees znikaj stąd stary capku

e2rds

Jeszcze jedno potwierdza kłamstwa pseudointeligenta, on pisze miedzy godz tak około 10.30 do 14.00 i na Błoniach nikogo z kompem w tym czasie nie ma bo rzucał by się w oczy, wiec śladami Mateuszka kolejne kłamstwa.

e2rds

takaprawda vel mieszkaniec ( nie mylić z Mieszkaniec) vel pseudointeligent znów kłamie. Gdzieś ty widział tysiące mieszkańców dziennie na Błoniach, około 500 osób od rana do wieczora to może i by naliczył, a, wizjoner to też pseudointeligent. Widocznie jest zatrudniony do chodzenia po Błoniach i pisania hejtu skoro sam tak twierdzi za nasze pieniądze, tylko dlaczego ta wazelina jest tak droga, ale to może tylko wyjaśnić pryncypał.

~draco

~no to ja - nie daj się wkręcić temu dzbanowi co pisze jak nawiedzony te bzdury rodem z propagandy komuny. z nim to jak z koniem się kopać. ma kilka nicków ale poznasz po pisaniu z uwielbieniem 'prezydent' A co drugie słowo to 'hejter' - czyli po naszemu: jesteś mądrzejszy a błazen nie ma argumentów wiec pyskuje

~Adam

Ostatnie miejsce w mieście gdzie można pójść na spacer bez skrępowania. Na błonia się nie da pójść z kocykiem i rodzinką bo nie wiadomo jaki zboczeniec cię podgląda albo ci policja mandat wlepi za wylegiwanie się w parku, bo błonia po ich zniszczeniu zostały nazwane parkiem.

~Mieszkaniec

... Rychard, John Henry Tzcharnetzky???

~Na to ja

~Peters bo to teraz jest ul. Rysia Czarneckiego - tego o którym piszą dziś wszyscy, że miał wyłudzić pieniądze z PE i na którego właśnie wpłynęło zawiadomienie do prokuratury o po pełnieniu przestępstwa, tego samego Rysia co śp. Lepperowi po zimne piwko latał jako chłopiec na posyłki w dawnej Samoobronie, a człowiek gupi myślał, że w Stalowej Woli mamy ul. Stefana Czarnieckiego - hetmana polnego koronnego umiech

~Na to Ja

"BŁONIA to codziennie tysiące mieszkańców cieszą bo jestem tam codziennie od rana do nocy i widzę tam tysiące rozradowanych mieszkańców naszego miasta " - jakbym czytał komunistyczną propagandę z głębokiego PRLu wychwalające towarzysza Gierka. Ale wielu komuchow jest teraz w PiS dla niepoznaki krzyczą i bronią dwa razy bardziej - co nie komuchu. A zdrugiej strony to ty niezly nierób pewnie jesteś od 500+, że nic nie robisz tylko całymi dniami tam siedzisz i nie pracujesz ale gdzie ty widzisz te tysiące skoro wszyscy inni normalni ludzie w tym czasie pracują. Naprawdę poraża mnie wasze ubóstwo umysłowe!

~Na to Ja

Mieszkaniec, za chwilę wizjoner ten sam styl wypowiedzi. Eh wy pachołki Nadbereznego jacy wy ubodzy jesteście w myślenie aż ciężko z wami polemizować.

~Na to Ja

~mieszkanie widzę lepszy cwaniak i onanista lucka zostaw twój numer zadzwonię spotkamy się na żywo I wymienimy poglądy na skarpie. Też mieszkam na Poniatowskiego więc mamy blisko siebie ale nie pamiętam żeby ktoś się mieszkańców pytał o wycięcie tam wszystkiego, wychowywałem się na tej skarpie więc wybierz miejsce podejdę. Odpowiada Ci to? A tak poza tym kretynie to za picie piwa w miejscu publicznym jest mandat!

~Jaruś

Panie Prezydencie nie przyjmujemy do wiadomości,że Pan popełnia błędy,że się uczy.Na tak poważnym stanowisku nie ma miejsca na popełnienie błędów.Nauka jest w szkole,a tutaj jest praca i to ciężka,Ten kto popełnia błędy jest w innych zakładach pracy zwalniamy.,nie można sobie pozwolić na popełnienie błędów,Należy zatrudnić fachowców z doświadczeniem,a nie młokosów,koleżków bez doświadczenia

PonuryLemur

Kolejne igrzysk dla plebsu ...***** ***

~homzok

Czy ktoś tam był to zobaczyć.Ja byłem i zle to widze.Duzo drzew zaznaczonych do wycinki.A nie lepiej zrobić sciezke z zakrętami żeby nie wycinac drzew Jak zwykle projektant zaprojektowal sciezke prosta żeby było dużo drzew do wycięcia..Stawy można zrobić ,bo to najprostsza rzecz.

~Młody

Dareczek że nie umiesz nic i ci się nie chce to każdy wie

~Darek

Ja w kiblu siedze bo mam zatwardzenie ale za to ciągle piszę

~Mieszkaniec

... ajwon ( jidysz, hebrajski, niemiecki, rosyjski??? - napewno nie polski), jkl, mieszkaniec, wizjoner, takaprawda, hudini, 3xD to jednostki a raczej jednostka niesamodzielna gospodarczo, nienadająca się do samodzielnej pracy zawodowej a tylko z nadania partyjnego - postępuje tak, jak pragnie tego partia i realizuje jej program.

~xxx

do takaprawda: 1. Jak się nie ma argumentu to trzeba się przyczepić do czyjegoś nicku, prawda? 2. Dlaczego automatycznie zakładasz, że jestem płci męskiej? Tak się niestety składa, że było to założenie chybione. Tam gdzie ty widzisz rozradowanych mieszkańców ja widzę tysiące osób mdlejących w upale, smażących się jak na patelni. Jest to szczególnie dotkliwe dla malutkich dzieci i osób starszych. Ani odrobiny cienia bo wszystko wyrąbane. Co chwilę karetka do zasłabnięcia. Ale nie o tym chciałam. Szczególnie komicznie wyglądają tabliczki ze zdjęciami gatunków roślin i zwierząt, które KIEDYŚ zamieszkiwały te tereny, bo na tę chwilę ani roślin, ani zwierząt już nie uświadczysz. Ale możesz sobie obejrzeć na obrazku. Pozostały smętnie sterczące, uschnięte pachruście. Nie mówiąc o domkach dla pszczół, które służą za opał miejscowej żulerni i bezstresowo chowanej młodzieży. Ale pewnie, najłatwiej napisać, że ktoś jest hejterem bez życia. Taka prawda.

Mariusz77

Lucek Drwal juz siekierę naostrzył do wycinki drzew ???
Kbo na tym u nas polegają wszelakie rewitalizacje ...wycinka, zalanie betonem i potem zapomnienie .

~3xD

Trzech chętnych do hejtu też:
Daruś
Danielek
Damianek

Ale jadą ostro z hejtem!

~hudini

Ile jeszcze opozycja natworzy hejtu?
Nic nie robią tylko nienawistne komentarze wstawiają!!

~takaprawda

Do xxx, idzę ze spodobał ci się nick erotyczny pewnie naoglądałeś się filmów erotycznych. Ale do rzeczy te BŁONIA to codziennie tysiące mieszkańców cieszą bo jestem tam codziennie od rana do nocy i widzę tam tysiące rozradowanych mieszkańców naszego miasta od malutkich dzieci do osób starszych. To ty hejterze jesteś bez życia bo jak byś miał w sobie choć odrobinę życia o byś wiedział że z BŁONI korzysta codziennie tysiące mieszkańców naszego miasta.

~xxx

Już widzę te ptaki, gady i płazy biegające po pumptracku, torze rolkarskim czy korzystające z dobrodziejstw oświetlenia i ścieżki przyrodniczej. Będzie kolejna betonowa pustynia bez życia. Podobnie jak błonia czy tereny przy "obwodnicy".